• Informacje na temat:

badania w neurologii

Artykuły na temat: badania w neurologii
  • Fruktoza, naturalnie obecna w owocach i sztucznie dodawanym do produktów syropie glukozowo-fruktozowym najprawdopodobniej w mniejszym stopniu niż glukoza „przekonuje” nasz mózg, że jesteśmy najedzeni. Czy możemy odczuwać głód zaraz po jedzeniu? Fot. 123RF.COM/PICSEL Do tej pory wszystko wydawało się jasne. Fruktoza to cukier prosty (w odróżnieniu od sacharozy, głównego składnika cukru spożywczego, która jest dwucukrem). Występuje zarówno w naturalnie w roślinach, jak i jako dodatek do...

• Badacze odkryli ciekawą zależność między tym, ile światła pada na nas rano a naszą wagą. Czyżby śniadanie na tarasie lub balkonie w promieniach słońca było sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami? Czy poranne światło pomoże w odchudzaniu? Fot. Picjumbo.com Badacze z Northwestern University odkryli, że osoby, które wystawiają się na działanie promieni słonecznych rano mają znacząco niższe BMI (Body Mass Index, czyli wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu, wykorzystywany do obliczania,...

• Zastanawiasz się czasami czy twoje dziecko zjada drugie śniadanie, które przygotowujesz mu do szkoły? Jeżeli tak, to jesteś w grupie ponad 30 proc. mam martwiących się o to, że ich pociechy nie jedzą w szkole zapewnionych im posiłków. Fot. 123RF.COM/PICSEL A może należysz do grona rodziców (przyznaje się do tego aż 5 proc.), którzy nie mają czasu lub pomysłu, by przygotować dziecku domowy i zdrowy posiłek? W odpowiedzi na te obawy Lidl Polska przygotował specjalną akcję edukacyjną, która...

• Zwykle myślimy, że to łazienka jest najbardziej przyjaznym bakteriom miejscem w naszym domu, tymczasem zapominamy, iż w naszych kuchniach różnego rodzaju drobnoustroje mogą rozwijać się znacznie szybciej. Oto kilka miejsc, na które powinniście zwracać szczególną uwagę. Badania wskazują, że nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny jest przyczyną znacznej części zatruć pokarmowych. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, że kuchnia jest de facto najbardziej zanieczyszczonym miejscem w...

• Kiedyś królowała na polskich stołach od 11 listopada, aż po Nowy Rok. Dziś, chociaż cała Europa zajada się polską gęsią, my o niej zapomnieliśmy. Pora przypomnieć sobie, dlaczego warto wrócić do tradycji, lub zbudować ją na nowo. Fot. 123RF/Picsel Jest to jedno z najbardziej niedocenianych mięs w naszym kraju. Mimo faktu, że polska gęsina uznawana jest za najlepszą w całej Europie, statystyczny Kowalski zjada tylko 17 gramów tego mięsa w ciągu roku! Co jest tego przyczyną? Być może fakt, że...

• W przydomowym ogródku możecie wyhodować cudowne warzywa, które zapewnią wam moc witamin i substancji odżywczych. Przekonajcie się jak niepozorna marchew wpływa na nasze zdrowie. Fot. 123RF Marchew to jedno z najpopularniejszych warzyw na świecie. Czy wiedzieliście, że znanych jest ponad 60 odmian tej rośliny, a wykorzystuje się ją w niemal każdym zakątku naszego globu? Francuzki zwykły mawiać, że marchew to najtańszy kosmetyk i jak się okazuje, wcale się nie myliły. Jednak to nie wszystko....

• Z pewnością zdarzyło wam się znaleźć w jajku niewielką, białą wstążkę, która łączyła białko i żółtko. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czym jest i czy słusznie postępują osoby, usuwające ją z jajka przed zjedzeniem? Fot. 123RF/Picsel Surowe jajka, zwłaszcza przed Wielkanocą, bardzo często pojawiają się w naszej kuchni - w końcu bez nich nie przygotujemy jajecznicy, omleta ani biszkoptu. Każdy kto chociaż raz przypatrywał się rozbitemu jajku, z pewnością zauważył, że poza białkiem i...

• Z pewnością zdarzyło wam się znaleźć w jajku niewielką, białą wstążkę, która łączyła białko i żółtko. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czym jest i czy słusznie postępują osoby, usuwające ją z jajka przed zjedzeniem? Fot. 123RF Surowe jajka, zwłaszcza przed Wielkanocą, bardzo często pojawiają się w naszej kuchni - w końcu bez nich nie przygotujemy jajecznicy, omleta ani biszkoptu. Każdy kto chociaż raz przypatrywał się rozbitemu jajku z pewnością zauważył, że poza białkiem i żółtkiem...

• Chociaż rok 2017 jeszcze się nie zaczął, już teraz możemy powiedzieć, jakie trendy kulinarne go zdominują. Co zachwyci miłośników dobrego jedzenia w najbliższej przyszłości? Oto kilka naszych typów. Co pewien czas świat kulinariów zostaje zdominowany przez mody, które zmieniają nasze codzienne przyzwyczajenia. Właśnie w ten sposób na nasze stoły przebojem wdarło się chociażby awokado, organiczne produkty lub dania kuchni japońskiej. Czym zaskoczy nas rok 2017? Oto kilka trendów, które naszym...

• Sprawny metabolizm jest kluczem do skutecznego i łatwego odchudzania. Gdy jego tempo będzie odpowiednie, zapomnimy o zbędnych kilogramach i dietach pełnych wyrzeczeń. Jak to zrobić? Wystarczy włączyć do swojego jadłospisu kilka produktów. Niestety, z wiekiem tempo przemiany materii spada, a to właśnie w niej tkwi sekret idealnej sylwetki. Im jesteśmy starsi, tym trudniej jest nam zrzucić zbędne kilogramy i zapanować nad wagą. Jednak nie oznacza to, iż w pewnym wieku piękna figura jest poza...

Przepisy na temat: badania w neurologii
  • burfi to rodzaj indyjskich słodyczy robionych z mleka krowiego oraz cukru. Jest wiele odmian tego deseru. Burfi mogą leżeć przez tydzień a w lodówce nawet kilka miesięcy ja robiłam ze 3 godziny temu i już zjadłam;)

• Odkąd pamiętam mama co rano, czy byłam głodna czy nie, zmuszała mnie do zjedzenia śniadania. Mówiła, że nie można wyjść z domu z pustym żołądkiem, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Ale czy aby na pewno tak jest? Ja, niejako pewnie na przekór mamie, dziś rzadko jem śniadanie, a już prawie nigdy do 2 godzin od przebudzenia się. Dlaczego? Zwyczajnie rano nie jestem głodna, mogę spokojnie funkcjonować bez śniadania do godzin wczesno- południowych. Dotąd miałam gdzieś tam w tyle głowy,...

• W-Z

SMACZNA WU-ZETKA ,CIASTO W/G PRZEPISU NA W-Z MAGDANIEL TROCHĘ ZMIENIŁAM RECEPTURĘ NA KREM,ZROBIŁAM Z TEGO CO BYŁO POD RĘKĄ,POLECAM,DZIĘKI MAGDANIEL ZA WSPANIAŁY PRZEPIS.

• W-z to ekspresowe ciasto i smakuje prawie wszystkim .Dodatek mascarpone do śmietany kremówki pozwoli uniknąć dodawania żelatyny , z którą się nie lubię i ciasto jest bajecznie smaczne.

• Cudnie słodkie, pachnące i pociągające... ;o)

• W-Z

mniam mniam

• W-Z

Szybki placek

• w-z

pyszna w-z

• W-Z

pysznosci:)

• Smaczny pomysł na "Schabowy w sosie w musztardowym"

Dyskusje na temat: badania w neurologii
  • Re: "Marsz Wolności" na ulicach Warszawy

"A potem po zakończeniu marszu wszyscy jego uczestnicy powinni pomaszerować sobie do Instytutu Psychiatrii i Neurologii na Sobieskiego i zgłosić się na kompleksowe badania, bo jak widać bardzo by im się to przydało. "

• Re: Odra - choroba wyjątkowo zakaźna, z groźnymi powikłaniami

Prof dr hab Maria Dorota Majewska, posłuchajcie dobrze i trzymajcie się krzeseł. Mówi o szczepionkach, autyzmie, wpływie szczepionek na neurony, opowiada o wynikach badań jakie prowadzono pod jej kierownictwem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii podając adiuwanty szczepionkowe szczurom i potem monitorując wpływ na ich neurony oraz badania polskich dzieci z autyzmem https://www.youtube.com/watch

• Re: Dramatyczna sytuacja szpitali: chcą reakcji ministra zdrowia

trzeba jak najszybciej wprowadzić zapis o pracy albo na panstwówce albo prywatnie!!! a nie zeby dostać sie do szpitala np na oddział neurologii, trzeba isc w mieście do prywatnego gabinetu do pani dr pracujacej w szpitalu zapłacić za 5 minut 150 zł i przyjsc do szpitala z jej skierowaniem gdzie ta sama pani dr robi tomografy rezonanse i inne badania na panstwowym!!!

• Re: Borelioza: 15 mitów i faktów o podstępnej chorobie

Żaden test wykonany w Polsce nie wykazał u mnie zakażenia a miałem i kilka różnych Dziesiątki wizyt u lekarzy, 2 pobyty w szpitalu na neurologii 3 diagnozy Pięć lat mordęgi i życia z permanentnym bólem typowym dla polineuropatii lub neuropatii W tym roku badania wykonane w klinice leczenia boleriozy w Augsburg Niemcy i diagnoza bolerioza Po konsultacjach lekarskich to neuroborelioza

• Re: Badania naukowe sugerują, że świadomość może istnieć po śmierci

Nie chce studzić niczyjego entuzjazmu, moim własnym sceptycyzmem. Ale śmierć kliniczna nie jest prawdziwą śmiercią, ponieważ główny narząd naszego organizmu mózg nadal funkcjonuje. O ile w wyniku niedotlenienia człowiek bardzo szybko traci świadomość bo po około 10sekundach, o tyle śmierć mózgowa może nastąpić nawet po kilku minutach. Jest to okres niezwykle dla neurologii niejasny. wiadomo iż

• Re: Manifestacja służby zdrowia. Apel do rządu i list do premier Szydło

no widzisz, a w szpitalu w Toruniu na neurologii jest inaczej, tam pielęgniarki nie myją i nie przewijają pacjentów, są salowe i ''pielęgniarze'' zatrudnieni na smieciówkach przez agencje za 1000zł. Piguły podają tylko leki i opatrunki zmieniają . Nawet na badania jak piszesz- zawożą chorych ci pielęgniarze i dźwigaja. Nie wiem w jakim ty szpitalu robisz , że po szkole i masz tak ciężko

• Re: Polio. Po trzydziestu latach wraca straszliwa choroba

i w Narodowym Instytucie Zdrowia. Ostatnio prowadziła sponsorowane przez Komisję Europejską badania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie nad neurobiologią autyzmu, a szczególnie

• Re: Poznań: "Biały marsz" przeciwników aborcji

a i starcy chcą zakazu aborcji i walczą w imię jakiejś ideologii..nieważne...Trudno wypowiadać się mnie jako medykowi po 45 latach pracy na neurologii dziecięcej.!!Te Panie co tam w Poznaniu stoją(...) i tak urodzi.W !(*% r. byłam w szpitalu w Pradze czeskiej. , tam były wykonywane obowiązkowo badania prenatalne.Rok 1985.Przesiąkłam problemami dzieci i ich rodzin Licytacja zbędna..Nie mogę więcej

• Re: Minister Szumowski zapowiada radykalne zmiany w służbie zdrowia

prywatna ze skierowaniem na dodatkowe badania -również prywatne -no i po diagnozę -równiez zapłata i okazało sie ,ze to nie dotyczy neurologii i musze udać się do chirurga naczyniowca tam również wizyta

• Re: Pierwsza tabletka śledząca dopuszczona do użytku

, choć tak nie jest, to najpierw zrobione zostaną szczegółowe badania (wbrew temu, co piszesz) i to nie tylko psychologiczne ale obrazowe, neurologiczne - tomografia, rezonans, EEG, do tego badania z krwi(...), bo głosy nie oznaczają jeszcze schizofrenii, jeśli mowa o neurologii czy psychice, to może to być paranoja, psychoza, urojenia w różnych chorobach, np. afektywnych czy przy raku mózgu. Jeśli nie ma