• Informacje na temat:

choroby perforacja jelit

Artykuły na temat: choroby perforacja jelit
  • Co jeść, by uchronić się przed rakiem? Czy odpowiednią dietą można się z niego wyleczyć? Jak sobie pomóc, gdy choroba już nas dotknie? Autorki odpowiadają na te pytania na podstawie własnego doświadczenia pracy z osobami chorymi onkologicznie, a także w oparciu o najnowsze badania naukowe. Wyjaśniają, zbierają „w pigułce" wszystkie zalecenia, podają przepisy i gotowe jadłospisy. Obalają mity o popularnych cudownych metodach, dietach, czy suplementach. Pierwsza część książki dotyczy...

• Ostatnie siedemdziesiąt lat w Europie to okres wolny od globalnych konfliktów militarnych, okres gigantycznego postępu technicznego, rozwoju nauki, ale również wszechobecnej konsumpcji. Producenci żywności zasypują półki marketów tanimi artykułami spożywczymi, a reklamy w mediach nakłaniają nas do ich kupowania. Kupujemy coraz więcej, jemy coraz więcej, ważymy coraz więcej. Otyłość i będący jego skutkiem zespół metaboliczny obniża jakość naszego życia i istotnie podnosi ryzyko problemów...

• Choroba lokomocyjna jest nie tylko problemem dzieci, ale także wielu dorosłych. Na szczęście istnieją naturalne sposoby poradzenia sobie z tą dolegliwością. Fot. 123RF/Picsel Zwykło się uważać, że z choroby lokomocyjnej po prostu wyrastamy. Niestety, nie jest to regułą - z tą przykrą dolegliwością zmaga się także wielu dorosłych. Jeśli należycie do tej grupy, z pewnością wypróbowaliście już wiele środków, mających skutecznie zaradzić mdłościom. Zdarza się, iż wiele leków wywołuje senność i...

• Marynowanie to doskonały sposób na przygotowanie soczystych i aromatycznych mięs. Jednak czy wiedzieliście, że dodanie do nich jednego składnika może uchronić was przed poważnymi chorobami? Fot. 123RF/Picsel Już niedługo sezon grillowy rozpocznie się na dobre. Prawdopodobnie większość z was, mimo niesprzyjającej aury, zdążyła już odkurzyć ruszty i zjeść pierwszą w tym sezonie, grillowaną kiełbaskę. Z pewnością też nie raz natknęliście się na informacje dotyczące szkodliwości potraw z rożna....

• Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Waszyngton odkryli, że nie wszystkie jabłka odchudzają w równym stopniu. Która odmiana jabłek ma najsilniejsze działanie odchudzające? Fot. 123RF.COM/PICSEL Giuliana Noratto ze swoim zespołem zwróciła uwagę na substancje, które są zawarte w jabłkach i biologicznie aktywne, ale nie trawione. W badaniu uwzględniła odmiany Granny Smith, Braeburn, Fuji, Gala, Golden Delicious, McIntosh i Red Delicious. Podawała je otyłym myszom. Co takiego w sobie mają "babcine"...

• Kozieradka lekarska uważana jest za doskonały afrodyzjak. I już ten fakt z pewnością zachęci wiele osób do jej wypróbowania. Ponadto, właściwości kozieradki sprawiają, że można uznać ją za magiczną przyprawę. Kozieradka pospolita to roślina jednoroczna z rodziny bobowatych. Zwana jest również koniczyną grecką, greckim sianem lub bożą trawką. W naturalnym lecznictwie używana jest od wieków, a najczęściej stosuje się ją w tradycyjnej medycynie chińskiej i hinduskiej. Dzięki swoim właściwościom...

• Za sprawą wszechobecnej mody na superfoods, do naszych sklepów trafiło wiele nieco egzotycznych produktów, które zaliczamy do tej grupy. Jednym z nich są nasiona chia. Co powinniśmy o nich wiedzieć? W jaki sposób wykorzystywać je w kuchni? Fot. 123RF Superżywność ma uczynić nas superzdrowymi. Do tej kategorii produktów zaliczamy owoce i warzywa, które zawierają w sobie niezwykle dużo różnego rodzaju substancji odżywczych, doskonale wpływających na funkcjonowanie naszego organizmu. W tym...

• Mijasz je w sklepie, ale nie kupujesz, bo boisz się, że nie potrafisz ich poprawnie przyrządzić? Jeżeli tak to nawet nie wiesz co tracisz. Szparagi są skarbnicą witamin i soli mineralnych. Ponadto zalicza się je do jednych z najskuteczniejszych afrodyzjaków. A to jeszcze nie wszystko. Dlaczego więc powinniśmy je jeść i w jaki sposób je przygotować? Fot. 123RF O tym, że szparagi są prawdziwym rarytasem wiedziano już 4,5 tysiąca lat temu. Jako pierwsi zakochali się w nich starożytni Rzymianie,...

• Mijasz je w sklepie, ale nie kupujesz, bo boisz się, że nie potrafisz ich poprawnie przyrządzić? Jeżeli tak, to nawet nie wiesz co tracisz. Szparagi są skarbnicą witamin i soli mineralnych. Ponadto zalicza się je do jednych z najskuteczniejszych afrodyzjaków. A to jeszcze nie wszystko. Fot. 123RF/Picsel O tym, że szparagi są prawdziwym rarytasem, wiedziano już 4,5 tysiąca lat temu. Jako pierwsi zakochali się w nich starożytni Rzymianie, pośród których uchodziły za wyjątkowy przysmak. Jednak...

• Czy tłuszcze w każdej postaci szkodzą naszej sylwetce? Czy za wszelką cenę powinniśmy starać się wyeliminować go z naszej diety? Na te i wiele innych pytań odpowiada dietetyczka Agata Ziemnicka-Łaska. Często słyszymy, że tłuszcze są niezdrowe i powodują tycie, dlatego powinniśmy wyeliminować je z diety. Tymczasem to w nich rozpuszczają się ważne dla zdrowia witaminy, m.in. A,D,E i K. Z których tłuszczów należy zatem całkowicie zrezygnować, a które ograniczyć? Agata Ziemnicka - Łaska: -...

Przepisy na temat: choroby perforacja jelit
  • Od jakiegoś czasu chodził za mną ten przepis. Pamiętam jak jeszcze moja babcia przyrządzała takie ziemniaczane kiełbaski. Są po prostu pyszne :)

• Domowe wyroby zawsze są najlepsze i najzdrowsze, zasada w mojej kuchni jest prosta: co się da zrobić samemu to się robi. Moje potrawy są z cyklu ,,wiem co jem" :) Biała kiełbasa smakuje świetnie w żurku, na kanapce, upieczona na grillu, usmażona, z różnymi dodatkami...w każdej postaci jest wyjątkowo smaczna. Na zbliżającą się Wielkanoc będzie idealna.

• Polecam małe kiełbaski, frankfurterki, idealne kiełbaski dla dzieci.

• Moje pierwsze starcie z jelitami baranimi uważam za bardzo udane. Zero pęknięć, gładkie i szybkie napełnianie jest efektem przede wszystkim ogromnej cierpliwości. Nie wierzcie, że jedyną pewną metodą do napełnienia tego rodzaju jelit jest użycie ręcznej maszynki (zapewne zabawy jest jeszcze więcej). Kiełbaski pierwotnie miały być uwędzone i ususzone na kabanosy drobiowe, ale zmieniłam zdanie przy ich doprawianiu (do kabanosów konieczne byłoby użycie soli peklującej). Pyszne, zdrowe jedzonko :)

• Bardzo smaczna kiełbasa. Kiełbasa jest wędzona metodą w garnku, wędzona na zrębkach olcha/buk. Z podanego przepisu wyszedł 1 kg kiełbasy, 4 krążki, każdy po 25 dag.

• Smaczna, swojska kiełbasa czosnkowa, uwędzona metodą w garnku. Kiełbasę zrobiłam wcześniej, gdyż będzie ona podsuszana przez 2-3 tygodnie.

• Wystarczyło kilka chłodniejszych dni, a już w domu podniosły się głosy, domagające się zmiany jadłospisu. Lekkie warzywne zapiekanki, musiały więc ustąpić, przed cięższym zestawem mięsiw. Ustępując naleganiom, wyjąłem z czeluści kuchennych szafek, maszynkę do mięsa, zdobiłem przegląd domowej wędzarni i zabrałem się do pracy. Sam również lubię, smak domowej kiełbasy, podanej razem ze smażonymi jajkami, czy tez nawet samej, tyko z dodatkiem zmrożonej, krystalicznej czystej..... wody oczywiście.

• Kiełbasa grillowa zrobiona jest z mięsa wieprzowego w jelitach wieprzowych 28/32 mm. Doskonale smakuje zarówno gotowana, jak i pieczona na grillu.

• ...możesz to zrobić w domu :)

• Kiełbasa ziemniaczana jest to potrawa o niepowtarzalnym smaku, którą można polubić lub nie. Przyrządzana jest w wielu kuchniach narodów słowiańskich - litewskim, białoruskim, ukraińskim i polskim. Dziś serwowana jest w wielu restauracjach, a to dlatego, że jest bardzo smaczna, pieczona lub smażona.

Dyskusje na temat: choroby perforacja jelit
  • do eviki

przeszkoda jest jajeczko, gorzej gdy go nie ma. Mozliwa jest wtedy perforacja scianek przelyku, zoladka lub jelit, na dluzsza mete nawet bielizny osobistej albo siedzenia lawki szkolnej. Te dwa ostatnie(...) zapobiec, jest homeopatia, czyli zwalczanie choroby czynnikiem chorobogennym, mowiac wprost, klina klinem. Zatem lukaszek musialby odwiedzac cie, kiedy zachce ci sie seksu, z kolega, albo bratem, ostatecznie

• Re: Czy coś może mi się stać od jego nasienia??

przeszkoda jest jajeczko, gorzej gdy go nie ma. Mozliwa jest wtedy perforacja scianek przelyku, zoladka lub jelit, na dluzsza mete nawet bielizny osobistej albo siedzenia lawki szkolnej. Te dwa ostatnie(...) zapobiec, jest homeopatia, czyli zwalczanie choroby czynnikiem chorobogennym, mowiac wprost, klina klinem. Zatem lukaszek musialby odwiedzac cie, kiedy zachce ci sie seksu, z kolega, albo bratem, ostatecznie