• Informacje na temat:

definicji zjawisko

Artykuły na temat: definicji zjawisko
  • Rozpoczynamy II etap konkursu Zawstydź obwarzanka i zagłosuj! – teraz internauci mogą wybierać wyjątkowy, najbardziej „krakowski” przysmak kulinarny oraz kulinarne zjawisko, trend, inicjatywę, która pojawiała się w Krakowie. Głosować można na stronie www.krakow.pl , od 11 maja (poniedziałek ) do 24 maja (niedziela). Te z propozycji, które otrzymają najwięcej głosów przesłanych przez internautów, zostaną laureatami tegorocznej edycji Konkursu. Zwycięzców poznamy 28 maja. Do drugiego etapu...

• Zjawisko tzw. trolowania nie jest nam obce. Wszyscy podchodzimy do tego bardzo emocjonalnie, a jak wiadomo emocje są złym doradcą. Mieliśmy ostatnio na Smakerze do czynienia z takimi zachowaniami, dlatego aby rozładować nieco napiętą atmosferę przeczytajcie "Ballade o trolach" użytkownika Stokrosz, który w żartobliwy sposób opisuje działania troli. Ballada o trolach Na smakerze siedzą trolle, chcę opisać ich niedolę. Czy to piątek, czy niedziela, każdy mocno się udziela i od rana do...

• Co jest najbardziej „krakowskie" w smaku? Jakie nowe zjawiska, trendy, inicjatywy pojawiły się w Krakowie? Czy masz swoje propozycje, obserwacje? Weź udział w III edycji konkursu „Zawstydź obwarzanka i zagłosuj!” Wskaż swoje ulubione dania, atrakcje lub zjawiska kulinarne, których nie powstydziło by się żadne europejskie miasto i wygraj atrakcyjne nagrody! III edycja konkursu „Zawstydź obwarzanka i zagłosuj!" potrwa do 24 maja br. W tym roku można głosować w dwóch kategoriach: „Wyjątkowy...

• Od 25 sierpnia do 3 września w najlepszych restauracjach w Warszawie odbędzie się festiwal sztuki restauracyjnej, czyli Fine Dining Week. W trzeciej edycji wydarzenia weźmie udział ponad 30 restauracji takich jak Zielony Niedźwiedź, Amber Room, Belvedere, Brasserie Warszawska, czy Nolita. Dedykowane, pięciodaniowe menu będzie można skosztować w festiwalowej cenie 119 zł. Rewolucja na talerzu Narodziny fine diningu to przede wszystkim burzliwy okres w historii XVIII-wiecznej monarchii...

• Już 1 lipca 2013 ukaże się oczekiwana przez miłośników kuchni książka „Z miłości do jedzenia. Najlepsze przepisy polskich blogerów”. Inspiracją do jej powstania były przepisy nadesłane przez blogerów, którzy wzięli udział w wyborach Kulinarnego Bloga Roku 2012 organizowanego pod auspicjami marki Lurpak.   W przedmowie napisanej przez cenionego i znanego krytyka kulinarnego oraz jurora w konkursie, Piotra Bikonta, możemy przeczytać: „To już druga taka książka, pokłosie kolejnej edycji...

• Wakacje rozpoczęły się na dobre, a wraz z nimi czas na plenerowe gotowanie i imprezy. Pamiętajcie jednak, aby nawet w tak relaksujących warunkach dbać o bezpieczeństwo. Okazuje się bowiem, iż zagrożenie mogą stanowić nawet bardzo niepozorne produkty. Fot. 123RF/Picsel W słoneczne dni wielu z nas urządza przyjęcia, które łączymy z gotowaniem i piciem drinków na świeżym powietrzu. Mogłoby się wydawać, iż niewiele jest w stanie zakłócić tak przyjemne chwile, spędzane w gronie najbliższych....

• Blisko połowa marnowanego jedzenia w Unii Europejskiej, czyli aż 42%1, pochodzi z gospodarstw domowych alarmuje Komisja Europejska. W Polsce 60%2 badanych osób przyznaje się do wyrzucania żywności. Jednak jedynie, co szósty badany Polak3 przyznaje, że marnowanie jest istotnym problemem. Tymczasem w Polsce marnowane jest 9 mln ton1 jedzenia. Można to zmienić, angażując się w działalność Banków Żywności, jako wolontariusz. Fot. materiały prasowe Zjawisko marnowania żywności jest obecne we...

• Picie odpowiedniej ilości wody to bardzo dobry nawyk. Warto sięgnąć po nią zwłaszcza rano. Okazuje się bowiem, że szklanka o poranku ma zaskakujący wpływ na nasz organizm. Naukowcy alarmują, że ponad 90% Polaków pije za mało wody, a co dziesiąty z nas nie pije jej w ogóle! Jest to bardzo niepokojące zjawisko, które może mieć zgubny wpływ na nasz organizm. Pierwsze objawy odwodnienia bywają przez nas bardzo często ignorowane, tymczasem jest to bardzo niebezpieczny stan, który może zagrażać...

• Zbliża się czas Wielkanocy, najważniejszego święta dla Chrześcijan, za których podaje się ponad 90% Polaków. Jednak czy święta, to nadal tradycja i czas zadumy nad naszym życiem duchowym, czy może jedynie zwykłe przyzwyczajenie, do którego przywykliśmy obchodząc je bezrefleksyjnie każdego roku? Według badań CBOS Święta Wielkanoce są dla Polaków przede wszystkich świętem rodzinnym (61%) i miła tradycją (55%). I choć badaniom nie można zaprzeczać, to nietrudno zauważyć, że podejście naszego...

• Uważa, że gotować należy z pasją, dostosowując przepisy do własnych smaków i upodobań. Prowadzony przez niego serwis internetowy oraz książka „Facet i kuchnia. Smacznie kreatywnie i bez glutenu” ma być ku temu inspiracją. Z Szymonem Kubickim rozmawiamy o kuchni bez glutenu i radości z gotowania. Fot. Jarosław Berdak / ilovenature.pl Miłość do gotowania wyssałeś z mlekiem matki czy raczej dopadła cię w wieku dojrzałym? Szymon Kubicki: - Najchętniej przyjmuję teorię, że z mlekiem matki wyssałem...

Przepisy na temat: definicji zjawisko
  • Uniwersalne Pyszne klopsiki do wszystkiego- jako doskonałe mięsko do kaszy ryżu makaronu lub ziemniaków a nawet palce lizać z samym dobrym chlebkiem ...Można podawać z dowolnymi ulubionymi sosami Polecam bo są przepyszne...dla amatorów mielonego mięsa

• Podejrzewam, że wszyscy, a na pewno 80% populacji naszej polskiej, zna fragment z filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową", kiedy Franek Dolas został kucharzem i obiecywałam legionistom... zalewajkę ... Z definicji wg. Wikipedii - bo ma zalewajka takową - " to tradycyjna zupa wiejska, zawierająca ugotowane, pokrojone w kostkę ziemniaki zalane (stąd właśnie nazwa) przygotowanym osobno czystym żurem z zakwasu chlebowego. Wywodzi się z centralnej Polski, a pierwsze wzmianki pochodzą z XIX wieku...

• Konkretne mięsne danie, czyli soczysty schab nadziewany pieczarkami i oscypkiem. Z podanych proporcji wychodzi 10 roladek.

• Z racji, iż ceny masła w ostatnim czasie kolosalnie poszły w górę, coraz większa liczba osób decyduje się robić masło samemu, w domowych warunkach. Jednak jak się za to zabrać?

• Najlepsza na świecie, ucierana konfitura. Idealna jako nadzienie do pączków. Ma wspaniały kolor, cudownie pachnie i można ją przechowywać do następnego sezonu na róże. Na konfiturę nadaje się każda róża, która mocno pachnie - szczególnie polecam damasceńską. Nie może rosnąć w pobliżu ruchliwych dróg, nie powinna być pryskana.

• Dzisiaj mamy dla Was przepis inny niż wszystkie - na chleb ;) I to chleb odpowiedni dla osób, które zmagają się z nietolerancjami pokarmowymi. Kwestię dodatków zostawiamy Wam... my przedstawiamy Wam kompozycję, którą lubimy najbardziej. Uwaga, chleb jednak wymaga 60-godzinnego przygotowania + godziny na jego upieczenie. Wynika to z faktu, że chleb dla uzyskania odpowiedniego smaku i struktury potrzebuje sfermentowanej kaszy. Jeżeli dzisiaj zaczniecie, już w poniedziałek będziecie mogli...

• Ocet malinowy to świetny domowy wyrób, który – podobnie jak inne octy – właściwie robi się sam. Gotowy ocet malinowy możesz wykorzystać do doprawienia dowolnej sałatki, najlepiej takiej z udziałem owoców i na przykład sera. Robi się go jak każdy domowy ocet, o czym już wielokrotnie pisałam na blogu. Wystarczy wsypać owoce do słoja, zalać lekko osłodzoną wodą i czekać, aż zadziała magia.

• Te pączki są delikatne i pulchniutkie, jedzą się same :D. Z tej porcji wyszło mi 30 sztuk pączków wykrawanych szklanką o średnicy 7 cm.

• Mocno czekoladowe, pachnące i wilgotne w środku z chrupiąca skórką - to moja definicja idealnego ciasta czekoladowego. Takie ciasto od razu poprawia humor tak, że znikają wszelkie troski i smutki. A jak koło talerzyka stoi wazon z bukietem z pięknych różowych tulipanów to myślę, że to jest definicja idealnego deseru. Na niedzielne popołudnie postanowiłam upiec właśnie takie ciasto, tym razem dodałam jeden tajemniczy składnik, czyli konfiturę z róży z mojego ogródka. Już podczas przygotowań w...

• Wielkanoc zbliża się dużymi krokami, czas więc nastawić zakwas na biały barszcz lub żur. Nie wyobrażam sobie świąt bez tych tradycyjnych zup. Barszcz biały, często myli się z żurem. Tymczasem choć te zupy smakują podobnie, to przygotowuje się je i podaje zupełnie inaczej. Do zakwasu na barszcz biały używa się mąki pszennej, zaś do żuru mąki żytniej. Barszcz biały jest kremowy i delikatniejszy w smaku, zaś żur jest ciężki i bardziej kwaśny. Zakwas możemy jednak również przygotować na płatkach...

Dyskusje na temat: definicji zjawisko
  • Zjawisko empatii wsrod - z definicji - niereligijnych zwierzat

Bardzo chcialbym poznac podglad w sprawie zjawiska empatii powszechnie wystepujacego w swiecie zwierzat. Z tego co wiem np. szympansy nie czytaja biblii. Skad zatem wiedza o empatii. Niektorzy z rozmowcow, ktorych spotkalem na Forum uwazaja sie za lepszych od niewierzacych, co dopiero od zwierzat. Moze zatem zechca wyjasnic powyzsze? Wg mnie to dorobek ewolucji...

• Re: Zjawisko empatii wsrod - z definicji - niereligijnych zwierzat

Co ma wspólnego Biblia z empatią nawiedzony cymbałku ? Gosc. 1. Niewiele. I w tym jest sedno problemu 2. Rozumiem, ze szacunek do rozmowcy nie jest Twoja mocna strona? Zechcesz wyjasnic co powoduje Twoja arogancje? Twoj niewidzialny przyjaciel Ci nakazuje? Czy tez taki spontaniczny jestes? 3. Zdefiniuj "nawiedzenie"

Prowokacyjny temat.... ktoś tu próbuje wmówić że byle małpa jest mądrzejsza od ateisty bo czuje empatię.

Prowokacyjny temat.... ktoś tu próbuje wmówić że byle małpa jest mądrzejsza od ateisty bo czuje empatię. ''Byle małpa" nie musi czytać Biblii i wierzyć w bogów by czuć empatię i znać swoje miejsce w stadzie, co trudno powiedzieć o ludziach.

Prowokacyjny temat.... ktoś tu próbuje wmówić że byle małpa jest mądrzejsza od ateisty bo czuje empatię. Rozumiem, ze cwiczysz swoj wysublimowany sarkazm. Niestety nie rozumiesz, ze moralnosc czlowieka uksztaltowala sie dlugo przed tym jak kilku ludzi zyjacych na kamienistej pustyni napisalo Ci instrukcje jak zyc. To nie jest nawet brak zrozumienia - nie mam powodu oceniac tak nisko Twojego intelektu. To jest zwyczajnie wlasnowolne wylaczenie umyslu; bardzo selektywne jego uzycie..

Nie tylko u szympansów. U waleni - zaobserwowano zdeformowanego delfina, który prawdopodobnie został odrzucony przez własne stado, przygarnięty przez grupkę kaszalotów, gdzie nigdy wcześniej nie widziano, by kaszaloty dopuściły tak blisko przedstawiciela innego gatunku. U słoni też. U wron, bardzo bystre ptaki, zaobserwowano że zbierały się gromadą nad ciałami towarzyszy.

• Re: Izu Ugonoh o swojej definicji patriotyzmu. Wideo

Dokładnie. Jedziesz na wioske to słyszysz masakryczny polski ..:) ale oni ci ze wsi powiedzą Ci że to taka gwara..:):) Zresztą sam widzisz po komentarzach ...tutaj zamieszczanych co ludzie wypisują...Lud ciemny nadal i moc w nich słaba...!!! Przykre :( Jak dla mnie spoko gościu..:) Mam inne spojrzenie na sprawe bo mam w USA rodzine i sam tam bywam....tam to norma..:) ..tu nadal ...Zjawisko

• Re: Niepokojące zjawisko. Prywatni szeryfowie "polują" na imigrantów w Europie

przynajmniej w miarę precyzyjnej definicji lewaka to dajcie sobie spokój z bluzgami pod moim adresem bo odbiorę je nie inaczej jak wyraz Waszej wściekłości wynikającej po prostu z nieumiejętności podania definicji a więc mówiąc wprost jako wyraz Waszej mierności intelektualnej. Z pokorą i uniżeniem czekam cierpliwie na Wasze definicje.

• Re: PŚ w skokach. Kamil Stoch i spółka walczą w Planicy. NA ŻYWO

Omówmy zatem pojęcie "niszowy". Z definicji wynika, że niszowy oznacza zjawisko dla wąskiej grupy odbiorców, ewentualnie zaspokojenie niespecyficznych wymagań. Bazując na tym, skoki narciarskie nazwę raczej sportem elitarnym. Czy osiągam wystarczający poziom dla prowadzenia dyskusji z tobą, czy także nadaję się do Pacanowa?