• Informacje na temat:

dieta dla mamy po porodzie

Artykuły na temat: dieta dla mamy po porodzie
  • Czy to możliwe, że jedząc same fast foody można schudnąć? O diecie fastfoodowej – która naprawdę istnieje! - przeczytasz w poniższym artykule. Czy dieta fastfoodowa naprawdę odchudza? / fot. 123RF.COM Amerykański lekarz kardiolog Stephen Sinatra, twierdzi, że jeśli trudno nam zrezygnować z hamburgerów i shake'ów, to możemy spróbować... diety fastfoodowej. Jego pomysł polega na tym, że nie stara się on diametralne zmieniać niczyjej diety, a jedynie wprowadzać do niej niewielkie modyfikacje....

• Decydując się na dietę bezglutenową, należy wyłączyć z jadłospisu wiele produktów zawierających gluten, czyli mieszaninę białek roślinnych. Dietetyczka Ewa Owczarek Kacprzak w rozmowie z Ewą Chodakowską ostrzega przed stosowaniem diety „tak po prostu". Dlaczego tak popularny ostatnio styl odżywiania może być groźny? Czy dieta bezglutenowa jest dla każdego?    Fot. 123RF.COM/PICSEL Dieta bezglutenowa nie jest synonimem zdrowej diety! To dieta wykluczająca produkty zawierające gluten,...

• Mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego już dawno temu odkryli sekret zdrowego odżywiania. Warto się od nich uczyć. Fot. 123 RF   Naukowców od dłuższego czasu interesowała ponadprzeciętna długość życia oraz wyjątkowe zdrowie osób mieszkających we Włoszech, Grecji oraz innych krajach położonych nad Morzem Śródziemnym. Część z nich upatrywała przyczyn tego fenomenu w specyficznym klimacie tam panującym, jednak pojawiła się grupa badaczy przekonanych o tym, że kluczem do rozwiązania tej zagadki...

• Trądzik jest zmorą wielu osób: Cierpią na niego i nastolatki, i osoby dorosłe. Jak z nim walczyć? Co jeść, żeby pozbyć się nieestetycznych krostek? Dieta ma wpływ na zdrowie skóry i całego organizmu.    Fot. 123RF.COM/PICSEL Czym jest trądzik? Trądzik to zaskórniki, grudki i krostki, powszechnie zwane pryszczami, które pojawiają się nie tylko na twarzy, ale i na szyi, plecach, dekolcie i ramionach. Przyczyny trądziku mogą być różne. przyjmuje się, że w wieku pokwitania są to wahania...

• Katarzyna Meller postanowiła przypomnieć przepisy swojej mamy, Beaty. Tradycyjne potrawy stają się pretekstem do przywołania rodzinnych wspomnień i anegdot, a także przypomnienia ulubionych dań członków całej rodziny Stare receptury są inspiracją dla córki do poszukiwania własnych smaków. Przepisy są proste i szybkie w przygotowaniu, choć zdarzają się i takie, które wymagają nieco więcej kunsztu kulinarnego. Pojawiają się dania tradycyjne - na przykład, pasztet, łazanki z kapustą, zrazy,...

• Zastanawiasz się czasami czy twoje dziecko zjada drugie śniadanie, które przygotowujesz mu do szkoły? Jeżeli tak, to jesteś w grupie ponad 30 proc. mam martwiących się o to, że ich pociechy nie jedzą w szkole zapewnionych im posiłków. Fot. 123RF.COM/PICSEL A może należysz do grona rodziców (przyznaje się do tego aż 5 proc.), którzy nie mają czasu lub pomysłu, by przygotować dziecku domowy i zdrowy posiłek? W odpowiedzi na te obawy Lidl Polska przygotował specjalną akcję edukacyjną, która...

• W czasie diety każdego dopadają chwile słabości, kiedy łamie swoje postanowienia i sięga po kawałek ciasta. Jednak pamiętajcie - jeśli macie grzeszyć, róbcie to dobrze! Fot. 123RF/Picsel   1. Sernik z wiaderka z truskawkową pianką Fot. Rusty_fork na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie lub tutaj. Jeśli od samego patrzenia na powyższe zdjęcie robicie się głodni, to znaczy, że z waszymi odruchami wszystko jest w jak najlepszym porządku. Obok takiego ciasta po prostu nie da się...

• Płodność mężczyzny zależy od jakości nasienia. Naukowcy udowodnili, że nieodpowiednia dieta, stres i używki mogą pogorszyć jakość i zmniejszyć ilość plemników. Zobaczcie, jak powinien się odżywiać potencjalny tatuś! Jak wygląda dieta na męską płodność?        Fot. 123RF.COM Produkty na płodność to wcale nie jakieś tajemnicze zioła. Tak naprawdę najlepszym jedzeniem dla przyszłego rodzica są świeże warzywa i owoce, wszystko, co pełnoziarniste (np. pieczywo, ale też makaron), a także zdrowe,...

• Surówka do obiadu to standardowy dodatek. Są na tym świecie jednak tacy, którzy z surówek skomponowali całą swoją dietę. Rawfood - co to takiego? Rawfood, czyli witarianizm, polega na spożywaniu surowych posiłków - obrabianych w temperaturze maksymalnie do 42 stopni.   Podwaliny pod witarianizm położył szwajcarski lekarz Maximillian Bircher-Benner, twórca popularnego musli. Gdy sam wyleczył się z żółtaczki, będąc na diecie składającej się z surowych jabłek, postanowił założyć sanatorium w...

• Z poprzednich tekstów dowiedzieliśmy się, że najczęściej pijanym piwem jest jasny lager. Piwo o dość neutralnym i jednolitym smaku, raczej mało zaskakujące i dostosowane do potrzeb przeciętnego konsumenta. Jeżeli jednak zamarzy się nam prawdziwa i odpowiedzialna piwna degustacja, a nie kolejne, banalne piątkowe wyjście na piwo, to warto poszukać ciekawszych gatunków. A tych, wbrew pozorom, nie brakuje. W Polsce działa pięć dużych grup piwowarskich, które zapełniają sklepowe półki piwami...

Przepisy na temat: dieta dla mamy po porodzie
  • Tort kokosowo - jabłkowy z posmakiem agrestu, polany lustrzaną polewą czekoladową. W sam raz dla MAMY.

• Smaczny pomysł na "Sola dla mojej mamy"

• Dieta na poprawę przemiany materii. Dieta nie jest zbilansowana, może powodować niedobory. Trwa dokładnie 13 dni, można na niej schudnąć od 7 do 20 kg. Należy ściśle przestrzegać jadłospisu - żadnych odstępstw. Można zamieniać lunch i obiadokolację tylko w tym samym dniu. Menu powtarza się po 7 dniach. Osoby poszczące powinny rozpocząć dietę we wtorek, by w piątek wypadł dzień bez mięsa. Najmniejsze przewinienie - żucie gumy czy wypicie alkoholu - powoduje przerwanie diety. Pić około 2...

• Proste danie dla każdego.

• Wypróbowany przepis na "Słodki bukiet dla mamy. Kosz pełen kwiatów"

• Zdrowe,smaczne,na szybko,łatwe wykonanie,tanie,dla całej rodziny :)

• Bardzo smaczne i łatwe do przygotowanie

• Prosta zupa dla fasolowych smakoszy wg przepisu mojej mamy :)

• łatwe,szybkie,zdrowe,nie tuczące

• Skoro jesień, to jabłka, a skoro jabłka – to szarlotka, a najlepiej – szarlotka mojej mamy. A raczej jabłecznik mojej mamy, bo ona sama nigdy nie nazywała tego pysznego i prostego ciasta szarlotką. W czasach mojego dzieciństwa to był po prostu jabłecznik. Mama na szczęście często go piekła. Uwielbiałam to ciasto! A najbardziej wtedy, gdy było świeżutkie i ciepłe, przed chwilą wyjęte z piekarnika. Mama nie chciała się godzić na jedzenie tak świeżego ciasta. Ostrzegała, że brzuchy nas rozbolą....

Dyskusje na temat: dieta dla mamy po porodzie
  • Re: Dieta bezmleczna dla dziecka

Skaza białkowa pojawiła się u mojej córci już w pierwszym miesiącu po porodzie. Najwięcej zmian skórnych było na twarzy, policzki były szorstkie i zaczerwienione, skóra na nosku łuszczyła się. Po(...) zniknęły. Probiotyk wzmacnia mikroflorę w jelitach dziecka, a to uniemożliwia przenikanie przez barierę jelitową patogenów oraz alergenów. Odpukać do tej pory mamy spokój, mimo iż córka spożywa

• Re: Dziennikarka "Wysokich Obcasów" twierdzi, że Lewandowska wpędza młode mamy w ogromne kompleksy!

porodzie zmienia to na pewno, ale prawda jest taka, że dla chcącego nic trudnego. wystarczy zdrowa dieta i spacery, a nie gibanie wózka z dzieckiem na ławce przed blokiem i paplanie z sąsiadkami. poza tym

• Re: Zastrzyk z witaminy K dla noworodka

artykuł dramat, propagowanie koncernów farmaceutycznych, szkoda że nie napiszecie, że wystarczy odpowiednia dieta matki bogata w witaminę K! Wtedy nie trzeba jej podawać, zresztą drodzy Rodzice, sprawdźcie sobie co zawiera syntetyczna wit. K, która jest podawana zaraz po porodzie maluszkowi... a już skandalem jest propagowanie sztucznego mleka! najlepsze jest mleko mamy!

• Teraz ja

Powodzenia! podejrzewam, ze nie bedzie latwo z ta dieta, ale trzymam kciuki. Ja po ciazy nie mam "nadbagazu", niestety nie mam rowniez miesni brzucha. Mam za to poteznego lenia. Raz odpalilam sobie plytke "Pilates po porodzie", ale Lenie nie bardzo sie spodobala (to sa cwiczenia dla mamy i malucha). Moze sprobujemy jeszcze raz, jak troche podrosnie.

• wygrana

pogłębia się ich niedobór. A zatem drogie, przyszłe mamy walczcie z niedoborem owych kwasów tłuszczowych. Sprawcie, aby wasza dieta była bogata w ryby, czyli główne źródło w/w kwasów tłuszczowych. Jeżeli(...) dzisiaj może się to zmienić, bowiem udowodniono, że za depresją stoją kwasy omega3, które maja znaczenie dla budowy mózgu - płód pobiera je przez łożysko, w związku z czym drastycznie wyczerpuje się ich

• Dzieła zebrane Komorowskiego

jak do kaczek tylko powstrzymuje mnie teraz okres ochronny dla ptactwa" Ze spotu wyborczego: "To pewnie z tej czereśni ojciec zerwał pierwszą garść owoców i zaniósł mamie tuż po porodzie". (Tuż po porodzie? Nie ma to jak dieta cud dla matek karmiących! Pogratulować mamie zdrowia!) Ze spotu wyborczego: "Kiedy ktoś zatem spyta: a konkretnie z jakiej części Polski? Odpowiadam: konkretnie z całej