• Informacje na temat:

fundacja przedsiębiorczość żary

Artykuły na temat: fundacja przedsiębiorczość żary
  • Serdecznie zapraszamy na dwudniowy festiwal kulinarny Ale Pasztet!, który odbędzie się już po raz czwarty w przepięknej scenerii dolnośląskiego Zamku Kliczków. 23 i 24 listopada w szranki staną kucharze-amatorzy i kucharzeprofesjonaliści, a także uczniowie szkół gastronomicznych. Słowem: cały kucharski stan. Zamek Kliczków odwiedzą w tym roku wyjątkowi goście, którzy swym doświadczeniem i pasją dzielić się będą z przybyłymi uczniami, amatorami i profesjonalistami. Będą to m.in. Piotr Bikont,...

• Gwiazdy wezmą udział w wyjątkowej aukcji charytatywnej zorganizowanej przez sieć restauracji KFC we współpracy z Fundacją Mam Marzenie. Przedmiotem licytacji, która odbędzie się 8 grudnia w klubie Platinium w Warszawie, będą specjalnie na tęokazję zaprojektowane przez celebrytów ceramiczne kubki. W charytatywnej inicjatywie KFC i Fundacji Mam Marzenie wezmą udział młodzi aktorzy z popularnych seriali i programów telewizyjnych - Edyta Herbuś, Julia Kamińska, Samuel Palmer, Ania Bosak, Maciej...

• W dniach 12 - 20 maja Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva! organizuje XII edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wege, czyli największą i najstarszą imprezę promującą wegetarianizm i weganizm w Polsce! Tegoroczna edycja obejmie wiele wydarzeń na terenie Warszawy oraz kilkunastu innych miast w całej Polsce! "Tydzień Wege" to ogólnopolska akcja, która ma za zadanie pokazać społeczeństwu, jak ważne jest ich zdrowie, jaką rolę odgrywa dieta w naszym codziennym życiu, jak dzięki temu...

• „Pomaganie przez gotowanie” – pod takim hasłem ruszyła akcja marki Knorr prowadzona we współpracy z Fundacją Samodzielność od Kuchni. Fot. materiały prasowe Inicjatywa opiera się na organizacji warsztatów kulinarnych dla wychowanków domów dziecka według programu prowadzonego od trzech lat przez Fundację Samodzielność od Kuchni. Dzięki nim mają oni szansę zdobywania umiejętności gotowania i, co równie ważne, nauki samodzielności. Akcja ma charakter długofalowy - rozpoczęta we wrześniu, będzie...

• W dniach 21 - 23 marca 2012 w Poznaniu i Warszawie odbędą się kursy kulinarne, stanowiące kolejny etap kampanii promującej hiszpańskie dziedzictwo kulinarne "ORIGINAL FLAVORS. THE MEDITERANEAN ESSENCE". Akcja współfinansowana jest przez Unię Europejską i Ministerstwo Rolnictwa Hiszpanii. W ramach programu swoje produkty promują organizacje Chronionych Nazw Pochodzenia Beana, Ribera del Duero i Fundacja Szynki Serrano. Kursy prowadzone będą pod okiem specjalistów z Hiszpanii i poza...

• II edycja GOOD FOOD FEST odbędzie się dniach 21-23.06.2013, na terenie warszawskiej Królikarni. GOOD FOOD FEST 2013 to rodzinny festiwal kulinarny skierowany do laików, smakoszy oraz profesjonalistów.Na miejscu ponad 50 kulinarnych osobowości i autorytetów, warsztaty i pokazy kulinarne, laboratoria i targowisko smaku, strefa pro, całodniowa strefa dzieciaka, strefa blogera, kino plenerowe Kuchni +, warszawski festiwal nalewek, strefa Chilli ZET, strefa interakcji oraz wytrawna strefa magazynu...

• Jest takie miejsce na Dolnym Śląsku, które kusi tajemnicą średniowiecznej historii, przyciąga neorenesansowym pięknem architektury i zarazem nęci doskonałym wyczuciem potrzeb nowoczesnego klienta. Z dala od zgiełku miasta, wtulony w pejzaż Borów Dolnośląskich, nad wartką rzeką Kwisą stoi od wieków niewzruszenie majestatyczny Zamek Kliczków. Największy tego typu obiekt pałacowohotelowy w Polsce, przywrócony do dawnego blasku przez firmę Integer, płynnie łączy poszanowanie historii z bogatą...

• Najsmaczniejsze radomszczańskie zalewajki wg tradycyjnej receptury i najlepsze restauracje 8 września br. zawładną Parkiem Solidarności w Radomsku. IV Ogólnopolski Festiwal Zalewajki. „Genialna impreza, która promuje dobrą kuchnię i każe się nie wstydzić własnej - prostej, normalnej i codziennej" - Magda Gessler.   Głównymi punktami programu będą rywalizacje znakomitych zespołów restauratorskich ( DOJO, EXCLUSIVE, JUAN, MIELENIUM, PATIO,TED, WARKA ) które ugotowany przez siebie...

• Ten, kto nie ma dobrego podejścia do kobiet, nie zostanie nigdy wielkim szefem kuchni. Kiedy Delphine pierwszy raz odwiedziła Escoffiera w jego kuchni, zrozumiała, co mają na myśli ludzie, którzy mówią, że jest prawdziwym artystą. Specjalnie dla niej oprószył jajka posiekanym masłem, dodał śmietanę, umieścił krem w kieszonkach z brioszek i położył je na porcelanowych talerzach.Jeden kęs. Jeden pocałunek. Przepadła. Tak jak zresztą i inne kobiety, które Escoffier uwodził jedzeniem.   Białe...

• „Księga Szefów Kuchni” to szczególna książka kucharska, w której znalazły się przepisy przygotowane przez najlepszych mistrzów kuchni w Polsce, takich jak Robert Sowa, Tomasz Deker, Marcin Budynek, Tomasz Jakubiak czy Jerzy Pasikowski. Książka ukaże się na rynku 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki.   „Księga Szefów Kuchni" prezentuje współczesne trendy w kuchni polskiej i różnorodność kunsztu kulinarnego szefów: od podejścia tradycyjnego do bardzo nowoczesnych rozwiązań z kuchni...

Przepisy na temat: fundacja przedsiębiorczość żary
  • Kupiłam ostatnią chyba w tym sezonie porcję bobu i odgrzebałam zapomnianą kiszoną kapustę – z użyciem tych składników ugotowałam pyszny, jarski bigosik z letnich warzyw. Szybki, lekki, niskokaloryczny, smaczny i orzeźwiający – nie ma wiele wspólnego ze staropolskim, ciężkostrawnym i długo gotowanym bigosem – poza nazwą. Naprawdę jest smaczny i nieskomplikowany, choć trochę składników trzeba do niego uzbierać.

• KASZI to przepyszne koreczki z polskich kasz z nadzieniem z sera, warzyw lub owoców morza, albo wędlin owinięte w orni -algi morskie. Podstawowy składnik – kasze - są bogatym źródłem białka, błonnika, tłuszczy roślinnych i soli mineralnych, a zawarte w nich węglowodany złożone to idealne źródło energii uwalnianej stopniowo podczas trawienia. Algi morskie zawierają mnóstwo witamin i mikroelementów. Tak więc KASZI to nie tylko wyjątkowy smak ale przede wszystkim spichlerz witamin i energii....

• Smaczny chlebek z ziarnami. Piekłam go na licytację dla Fundacji.

• piszne do tego polecam ryz bialo,czarny ktutko gotowac .smacznego

• Mało pracy smaczne

• Wypróbowany przepis na "Faszerowane pomidory po prowansalsku"

• Sprawdzony przepis na "Zapiekanka makaronowa z kurczakiem i owocami"

• Smaczny pomysł na "Rozmarynowy pstrąg na warzywach"

• Mmm....

• Sprawdzony przepis na "Kalafiorowa bomba"