• Informacje na temat:

grupa społeczna

Artykuły na temat: grupa społeczna
  • „Piłem – NIE Jadę!” to już czwarta odsłona akcji, która ma na celu edukację w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Organizatorzy skupili się na konieczności reakcji, gdy osoba spożywająca alkohol chce prowadzić samochód. Sprawa powinna być oczywista, jednak prawidłowa reakcja wymaga zarówno odwagi, jak i wiedzy. Wystartowała czwarta odsłona kampanii społecznej „Piłem - NIE Jadę!". Akcja skupia się na edukacji i promowaniu właściwych postaw. Na kwestię nietrzeźwych kierowców zwraca...

• Blisko połowa marnowanego jedzenia w Unii Europejskiej, czyli aż 42%1, pochodzi z gospodarstw domowych alarmuje Komisja Europejska. W Polsce 60%2 badanych osób przyznaje się do wyrzucania żywności. Jednak jedynie, co szósty badany Polak3 przyznaje, że marnowanie jest istotnym problemem. Tymczasem w Polsce marnowane jest 9 mln ton1 jedzenia. Można to zmienić, angażując się w działalność Banków Żywności, jako wolontariusz. Fot. materiały prasowe Zjawisko marnowania żywności jest obecne we...

• Moda na gotowanie i jedzenie na dobre zagościła w Polsce. W Krakowie grupa kucharzy skupiona wokół inicjatywy „Twój kucharz” przygotowała projekt Lotnej Restauracji. Najważniejsze jest w nim wspólne spędzanie czasu i delektowanie się wybornym jedzeniem. Każdy może wybrać dowolne, nawet najbardziej nieoczekiwane miejsce, w którym mistrzowie kuchni przygotują dla grupy przyjaciół, całej rodziny czy indywidualnego klienta ucztę dla ciała i ducha...   Ty też możesz tak gotować! na INTERIA.TV.

• Na wakacyjnym pikniku nie powinno zabraknąć słodkiego, lekkiego „co nieco”. Smaker wraz z firmą Wawel ogłasza konkurs na przepis na słodką, piknikową przekąskę. Do wygrania 5 koszy piknikowych pełnych słodyczy z Wawelu. Każdy piknikowy zestaw zawiera lekkie, wakacyjne słodycze - m.in. galaretki Fresh & Fruity w czterech owocowych smakach - ananasowym i pomarańczowym z malinowym nadzieniem oraz limonkowym i malinowym z cytrynowym wnętrzem. W koszu znajdziemy także ręcznie tworzone karmelki, o...

• Jakie są tradycje kulinarne w Twoim regionie? Do rozdania mamy książki z pysznymi, domowymi przepisami z Podkarpacia oraz gadżety Smakera! Aby wygrać opisz znaną Ci tradycję kulinarną z Twojego regionu. Może to być charakterystyczny sposób przyrządzania dobrze znanej potrawy, jakiś ciekawy przepis - słowem to, czym kuchnia Twojego regionu różni się od innych! Konkurs zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia! Zobacz więcej na temat książki "Tradycje kulinarne Wielopolszczyzny"! Pełny regulamin...

• Wszyscy kochamy zdrowe koktajle. W końcu to najlepszy sposób, aby przemycić do naszej diety naprawdę potężną porcję witamin. Oczywiście do ich przygotowania niezbędna jest wyciskarka do owoców i warzyw. Chciałbyś mieć taką w swojej kuchni? Zobacz, co musisz zrobić. Z pewnością wielu z Was przegląda Smakera na telefonie - w końcu dzięki jego mobilnej wersji macie łatwy dostęp do ulubionych przepisów i kulinarnych inspiracji w każdym miejscu i czasie. Teraz, korzystając ze Smakera w telefonie...

• Wraz z nastaniem ciepłej, wiosennej pogody odkurzyliśmy nasze grille trzymane w zakamarkach piwnicy, by w końcu móc rozkoszować się wspaniałymi potrawami z rusztu. Jeśli masz sprawdzone porady na to, by dania z grilla smakowały wybornie, podziel się nimi i wygraj jedną z trzech książek kucharskich: "Kuchnia domowa: gotowanie krok po kroku" lub "Najlepsze przepisy na sałatki i surówki" oraz zestaw gadżetów Smaker.pl, a także płyty z muzyką i książki. Co zrobić aby wygrać? -> Zaloguj lub...

• Odpowiedz nam na pytanie, jakie jest Twoje ulubione danie i dlaczego? Wygraj książki i zestawy gadżetów! Ulubiona potrawa z dzieciństwa? Regionalny przysmak? A może specjalne danie przygotowane z ukochanym lub ukochaną? Opowiedz nam, jakie jest Twoje ulubione danie i wygrywaj nagrody! Aby wygrać jedną z książek Marii Ożgi "Księgowa w kuchni" i zestaw gadżetów Smakera (kubek, smyczka i magnes na lodówkę), wypełnij poniższy formularz. Nagrodzimy najlepsze, najciekawsze, najzabawniejsze...

• Lato to nie tylko słoneczna pogoda i czas błogiego wypoczynku, to także intensywny okres kiszenia, wekowania i przygotowywania przetworów z owoców i warzyw. Jesteś mistrzem w kiszeniu, wekowaniu i robieniu soków na zimę? Osoby z Twojego otoczenia są zdania, że przygotowujesz najsmaczniejsze przetwory? Zdradź nam sekret przyrządzenia udanych przetworów i wygraj blender Multiquick 3 firmy Braun oraz zestaw książek na temat przetworów (Domowe konserowanie żywności, Domowe marynaty, Domowe...

• Makaron, pizza, a może risotto? Zamiłowanie do przypraw, warzyw i parmezanu? Znakomite desery, jak Tiramisu i Panna cotta? Odpowiedz nam na pytanie konkursowe: za co cenisz kuchnie włoską, a być może staniesz się właścicielem dwóch fantastycznych książek od Wydawnictwa Jedność: Menu italiano. Na co dzień i od święta oraz Kocham Toskanię. Kolory, smaki i zapachy. Menu italiano. Na co dzień i od święta to znakomite przepisy na każdy dzień w roku, sekrety, które ułatwiają gotowanie oraz...

Przepisy na temat: grupa społeczna
  • Odkąd pamiętam mama co rano, czy byłam głodna czy nie, zmuszała mnie do zjedzenia śniadania. Mówiła, że nie można wyjść z domu z pustym żołądkiem, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Ale czy aby na pewno tak jest? Ja, niejako pewnie na przekór mamie, dziś rzadko jem śniadanie, a już prawie nigdy do 2 godzin od przebudzenia się. Dlaczego? Zwyczajnie rano nie jestem głodna, mogę spokojnie funkcjonować bez śniadania do godzin wczesno- południowych. Dotąd miałam gdzieś tam w tyle głowy,...

• Istnieje na tym świecie grupa przepisów na tyle popularnych, że zyskały już miano klasycznych. Znaleźć można je niemal na każdym blogu w wielu kręgach kulturowych na różnych częściach globu. Zazwyczaj baza takich „klasyków” jest niezmienna, lecz każdy dodaje coś od siebie, wymienia poszczególne składniki na inne, urozmaica przepis o lokalne produkty lub dopasowuje ingrediencje pod siebie. Ten przepis jest wyjątkowy. Pojawia się wszędzie dokładnie w takiej samej formie. Ja także nie śmiem...

• Piernik to tradycyjne, ciemne ciasto, które zawędrowało do Polski już w XVIII wieku. Było symbolem dobrobytu i wysokiego statusu społecznego.

• Nazwa zupy pochodzi od amerykańskiego działacza społecznego B.T Rumforda. Na polskich ziemiach pojawiła się na początku XIX w. Gęsta ,wysokokaloryczna i prosta w przygotowaniu zupa rumfodzka jest bardzo smaczna.

• Na jednej z grup na fb podpatrzyłam przepis na kotlety mielone w sosie musztardowym, postanowiłam spróbować jak smakują.

• Śledzie mają zdecydowanie mocną grupę swoich zwolenników, podobnie jak przeciwników. W sklepach występują w różnych postaciach: od marynowanych zaczynając, w oleju, pomidorach itp. Ja dziś prezentuje łatwy sposób na pyszne śledzie marynowane w occie. Polecam

• Dawno nie jadłam pomidorówki więc dziś zrobiłam moją ulubioną wersję, czyli zupę-krem. Lekko pikantna i z kokosowym posmakiem. Zupełną nowością dla mnie był dodatek pieczonej ciecierzycy. Zainspirowana pomysłem, który podejrzałam na grupie wegańskiej postanowiłam spróbować. Jestem zachwyconą pieczoną ciecierzycą.

• Przepyszne ciacho -do tego proste,tanie i szybkie do przegotowania-czyli to co najbardziej lubię. Ostatnio często gościło na grupach kulinarnych i od dawna miałam zamiar je zrobić-wreszcie się za nie wzięłam i wyszło przepyszne-najlepsze ciasto z jabłkami jakie jadłam -mięciutkie ciasto,słodziutki lukier i rozpływające się w ustach jabłka-mniam....polecam

• Nie wiem jak u was,ale u mnie w domu co niedzielę musi być rosół-i co tydzień próbuję jakoś wykorzystać mięsko ,czasem robię potrawkę ,innym razem galaretkę czy pastę na chlebek-tym razem zrobiłam pasztet-znalazłam go w grupie kulinarnej i oczywiście troszkę zmieniłam i wyszedł pyszny...wilgotny,delikatnie kremowy,ale za razem bardzo dobrze się kroi Polecam gorąco mniam...

• Gdybyście zapytali mojego przyjaciela Maćka, powiedział by, że najbardziej lubię łososia. Nawet kupił mi kiedyś, już nie pamiętam z jakiej okazji, chyba urodzin, opakowanie wędzonego łososia. Tak, uwielbiam łososia. W ogóle lubię ryby. Lubię też myśleć, że dzięki mnie, moja przyjaciółka Aga też polubiła ryby. I lubię kiedy co roku na wspólną Wigilię z przyjaciółmi robię rybę i wszyscy ją zjadają ze smakiem - nawet jeżeli zazwyczaj nie sięgają specjalnie po ryby. I bardzo lubię akcję społeczną...

Dyskusje na temat: grupa społeczna