• Informacje na temat:

grupa społeczna

Artykuły na temat: grupa społeczna
  • „Piłem – NIE Jadę!” to już czwarta odsłona akcji, która ma na celu edukację w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Organizatorzy skupili się na konieczności reakcji, gdy osoba spożywająca alkohol chce prowadzić samochód. Sprawa powinna być oczywista, jednak prawidłowa reakcja wymaga zarówno odwagi, jak i wiedzy. Wystartowała czwarta odsłona kampanii społecznej „Piłem - NIE Jadę!". Akcja skupia się na edukacji i promowaniu właściwych postaw. Na kwestię nietrzeźwych kierowców zwraca...

• Blisko połowa marnowanego jedzenia w Unii Europejskiej, czyli aż 42%1, pochodzi z gospodarstw domowych alarmuje Komisja Europejska. W Polsce 60%2 badanych osób przyznaje się do wyrzucania żywności. Jednak jedynie, co szósty badany Polak3 przyznaje, że marnowanie jest istotnym problemem. Tymczasem w Polsce marnowane jest 9 mln ton1 jedzenia. Można to zmienić, angażując się w działalność Banków Żywności, jako wolontariusz. Fot. materiały prasowe Zjawisko marnowania żywności jest obecne we...

• Moda na gotowanie i jedzenie na dobre zagościła w Polsce. W Krakowie grupa kucharzy skupiona wokół inicjatywy „Twój kucharz” przygotowała projekt Lotnej Restauracji. Najważniejsze jest w nim wspólne spędzanie czasu i delektowanie się wybornym jedzeniem. Każdy może wybrać dowolne, nawet najbardziej nieoczekiwane miejsce, w którym mistrzowie kuchni przygotują dla grupy przyjaciół, całej rodziny czy indywidualnego klienta ucztę dla ciała i ducha...   Ty też możesz tak gotować! na INTERIA.TV.

• Na wakacyjnym pikniku nie powinno zabraknąć słodkiego, lekkiego „co nieco”. Smaker wraz z firmą Wawel ogłasza konkurs na przepis na słodką, piknikową przekąskę. Do wygrania 5 koszy piknikowych pełnych słodyczy z Wawelu. Każdy piknikowy zestaw zawiera lekkie, wakacyjne słodycze - m.in. galaretki Fresh & Fruity w czterech owocowych smakach - ananasowym i pomarańczowym z malinowym nadzieniem oraz limonkowym i malinowym z cytrynowym wnętrzem. W koszu znajdziemy także ręcznie tworzone karmelki, o...

• Jakie są tradycje kulinarne w Twoim regionie? Do rozdania mamy książki z pysznymi, domowymi przepisami z Podkarpacia oraz gadżety Smakera! Aby wygrać opisz znaną Ci tradycję kulinarną z Twojego regionu. Może to być charakterystyczny sposób przyrządzania dobrze znanej potrawy, jakiś ciekawy przepis - słowem to, czym kuchnia Twojego regionu różni się od innych! Konkurs zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia! Zobacz więcej na temat książki "Tradycje kulinarne Wielopolszczyzny"! Pełny regulamin...

• Wszyscy kochamy zdrowe koktajle. W końcu to najlepszy sposób, aby przemycić do naszej diety naprawdę potężną porcję witamin. Oczywiście do ich przygotowania niezbędna jest wyciskarka do owoców i warzyw. Chciałbyś mieć taką w swojej kuchni? Zobacz, co musisz zrobić. Z pewnością wielu z Was przegląda Smakera na telefonie - w końcu dzięki jego mobilnej wersji macie łatwy dostęp do ulubionych przepisów i kulinarnych inspiracji w każdym miejscu i czasie. Teraz, korzystając ze Smakera w telefonie...

• Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym możecie wygrać dwie książki o diecie dr Ewy Dąbrowskiej. Jedzenie, które spożywasz na co dzień, może być najlepszym i jedynym lekarstwem, jakiego potrzebujesz. W naszym konkursie możesz wygrać książkę z oryginalnymi przepisami, pozwalającymi wcielić w życie dietę doktor Ewy Dąbrowskiej oraz poradnik, dzięki któremu uda ci się utrwalić dobre nawyki żywieniowe. Aby wziąć udział w konkursie, wypełnij poniższy formularz. Konkurs zakończony....

• Co jeść, by uchronić się przed rakiem? Czy odpowiednią dietą można się z niego wyleczyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce, którą możesz wygrać w naszym konkursie. Jak sobie pomóc, gdy choroba już nas dotknie? Autorki odpowiadają na te pytania na podstawie własnego doświadczenia pracy z osobami chorymi onkologicznie, a także w oparciu o najnowsze badania naukowe. Wyjaśniają, zbierają „w pigułce" wszystkie zalecenia, podają przepisy i gotowe jadłospisy. Obalają mity o popularnych...

• Jeśli nie masz pomysłu, co dać dziecku na drugie śniadanie do szkoły, a twój lunch w pracy to bułka z serem - koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w książkę Malwiny Bareły "Luncbox na każdy dzień" Malwina Bareła, autorka bloga Filozofia Smaku, w swoim życiu kieruje się japońską filozofią bento. Wie, że jesteś tym, co jesz, a jedzenie przygotowujemy nie tylko dla żołądka, ale również dla oczu. "Lunchbox na każdy dzień" to skarbnica inspiracji i gwarancja tego, że twój lunch już nigdy nie...

• Zdrowe gotowanie wcale nie musi być drogie, męczące, ani pracochłonne. Zwłaszcza, gdy wykorzystacie odpowiednie narzędzia. Już od dziś w sklepach sieci Lidl możecie kupić wielofunkcyjne roboty kuchenne, dzięki którym codzienne przygotowywanie posiłków stanie się dziecinnie proste. Urządzenie to potrafi gotować, mieszać, ubijać, zagniatać ciasta, miksować, blendować, smażyć, siekać, gotować na parze oraz ważyć. Z powodzeniem zastąpi większość sprzętów, które do tej pory zagracały waszą...

Przepisy na temat: grupa społeczna
  • ciasto maślankowe z malinami

• Odkąd pamiętam mama co rano, czy byłam głodna czy nie, zmuszała mnie do zjedzenia śniadania. Mówiła, że nie można wyjść z domu z pustym żołądkiem, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Ale czy aby na pewno tak jest? Ja, niejako pewnie na przekór mamie, dziś rzadko jem śniadanie, a już prawie nigdy do 2 godzin od przebudzenia się. Dlaczego? Zwyczajnie rano nie jestem głodna, mogę spokojnie funkcjonować bez śniadania do godzin wczesno- południowych. Dotąd miałam gdzieś tam w tyle głowy,...

• Istnieje na tym świecie grupa przepisów na tyle popularnych, że zyskały już miano klasycznych. Znaleźć można je niemal na każdym blogu w wielu kręgach kulturowych na różnych częściach globu. Zazwyczaj baza takich „klasyków” jest niezmienna, lecz każdy dodaje coś od siebie, wymienia poszczególne składniki na inne, urozmaica przepis o lokalne produkty lub dopasowuje ingrediencje pod siebie. Ten przepis jest wyjątkowy. Pojawia się wszędzie dokładnie w takiej samej formie. Ja także nie śmiem...

• Piernik to tradycyjne, ciemne ciasto, które zawędrowało do Polski już w XVIII wieku. Było symbolem dobrobytu i wysokiego statusu społecznego.

• Nazwa zupy pochodzi od amerykańskiego działacza społecznego B.T Rumforda. Na polskich ziemiach pojawiła się na początku XIX w. Gęsta ,wysokokaloryczna i prosta w przygotowaniu zupa rumfodzka jest bardzo smaczna.

• Na jednej z grup na fb podpatrzyłam przepis na kotlety mielone w sosie musztardowym, postanowiłam spróbować jak smakują.

• Szybka,smaczna i nie potrzeba do niej żadnych przypraw;-)Trafiłam na nią na jednej z grup kulinarnych,przetestowałam,więc i z Wami się podzielę przepisem,bo naprawdę smaczna.

• Przyznaje się bez bicia,że pierwszy raz robiłam tego typu pączki,i wyszły mega smaczne,jak puch. Przepis pochodzi z Grup Kulinarnych,nie kombinowałam,ale pierwsze koty za płoty ;-)

• Ostatnio wzięło mnie na pieczywo,wypiekam sama bułki i chleby,testuje różne przepisy z Grup Kulinarnych a najważniejsze,że Moja Rodzinka je ze smakiem,nie wiem jak Wy,ale ja Kochaaaaam zapach pieczonego chleba :-)

• Typowe Letnie Danie Kuchni Śląskiej,robiłam je pierwszy raz,jestem pod Wielkim Wrażeniem:-)Danie dla dużych i małych,polane sosem owocowym i podane ze świeżymi owocami,rewelacja :-)Przepis wyniosłam z Grup Kulinarnych,teraz i ja mogę poczuć się jak na Śląsku :-)

Dyskusje na temat: grupa społeczna