• Informacje na temat:

horyzont

Artykuły na temat: horyzont
  • Zastanawialiście się kiedyś w jaką drogę przechodzą produkty zanim znajdą się na waszych talerzach? W jaki sposób produkuje się zupy i sosy które tak bardzo ułatwiają nam życie w kuchni? Udało nam się to sprawdzić. Mogłoby się wydawać, ze świeże, dojrzewające na słonecznej farmie warzywa dzieli przepaść od produktów, które trafiają na nasze talerze np. w postaci gotowych sosów. Czy chcąc zaoszczędzić trochę czasu zawsze skazujemy się na spożywanie mnóstwa substancji, które niekoniecznie mają...

• Niecałą godzinę drogi od Krakowa znajduje się Toskania. W Winnicy nad Dworskim Potokiem, gdzie powstaje wino Uniwersytetu Jagiellońskiego, zarządca Adam Kiszka spełnia swe marzenia. Łazy, gmina Rzezanów, były PGR - na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego UJ, z inicjatywy profesora Karola Musiała, w roku pańskim 2005 zasadzono pierwsze winne krzewy, mające w przyszłości zrodzić wino Novum. Działalność winnicy wyszła poza ramy pierwotnego eksperymentu. Dziś wina może skosztować każdy,...

• Znamy już laureatów, do których powędrują wspaniałe książki "Apetyt" Philipa Kazana oraz zestaw gadżetów Smaker.pl Bardzo chcieliśmy podziękować za wszystkie nadesłane do nas zgłoszenia. Przepięknie opisaliście w nich swoje marzenia dotyczące romantycznej kolacji. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem! Niestety mogliśmy nagrodzić tylko cztery osoby. Zobaczcie, jak wyobrażają sobie oni romantyczną kolację: Pani Malwina K. "Mieszkam na południu Polski, dlatego też moją wymarzoną kolację wyobrażam...

Przepisy na temat: horyzont
  • Święta na horyzoncie, ale w tak zwanym "międzyczasie" też trzeba coś zjeść :) Proponuję bardzo aromatycznego, pysznego kurczaka w curry w towarzystwie ryżu i kolendry. Świetne danie - spróbujcie koniecznie :)

• Sałatka, którą robi się w dosłownie 15 min. Błyskawiczna i bardzo smaczna, idealna, gdy na horyzoncie pojawiają się niezapowiedziani goście i nie mamy czasu na gotowanie.

• Moje ulubione ciasto marchewkowe może czuć się zagrożone, bo na horyzoncie pojawił się godny warzywny konkurent. Aromatyczne, delikatne, bardzo wilgotne ciasto z cukinią, które w duecie z białą czekoladą kładzie na łopatki. O tym, że jest błyskawiczne i dziecinnie proste chyba już nie muszę pisać. Koniecznie zajrzyjcie do warzywnika i wypróbujcie przepis.

• Dziś wpadam do Was z przepisem na biały barszczyk z chrzanem i białą kiełbaską. Jako że zdaję sobie sprawę z tego, że przepisów na taką zupę jest dokładnie tyle, ile osób które ją gotują (coś jak z rosołem i pomidorową :)), nie zapieram się zatem zadnimi łapami, że oto właśnie przed Wami jedyny i słuszny przepis ;) Pokazuję wersję, którą ja gotuję, która smakuje mojej rodzinie :) Ciekawa też jestem jak Wy przygotowujecie barszcz biały... jeśli go robicie, napiszcie w komentarzu jak,...

Dyskusje na temat: horyzont