• Informacje na temat:

ja też

Artykuły na temat: ja też
  • Schab wieprzowy to jedno z bardziej lubianych i popularnych mięs w Polsce. Najbardziej znane jest w postaci pieczeni oraz panierowanych, smażonych kotletów. I to są rzeczywiście najpopularniejsze przepisy na ten kawałek wieprzowiny, jednak często zdarza się, że na talerzu okazuje się bardzo suchy. Jak tego uniknąć? Fot. 123RF/Picsel O to, aby schab był soczysty i miękki, należy zadbać już na etapie zakupów. To wtedy należy szczególnie zatroszczyć się o wybór najlepszego kawałka. Oczywiście,...

• Grill kojarzony jest przede wszystkim z mało wyszukanymi daniami mięsnymi zakrapianymi piwem. Do tego tematu można jednak podejść bardziej kreatywnie i z większym wyczuciem smaku. Jak wyczarować wykwintne dania z rusztu i przełamać grillową nudę? Fot. 123RF/Picsel Grillowanie to bardzo przyjemna i coraz popularniejsza forma wypoczynku na świeżym powietrzu. Potrawy, które królują na grillowych rusztach to przede wszystkim karkówka, kiełbasa, kurczak, szaszłyki, oraz steki. Często przyrządzane...

• Moda na gotowanie i jedzenie na dobre zagościła w Polsce. W Krakowie grupa kucharzy skupiona wokół inicjatywy „Twój kucharz” przygotowała projekt Lotnej Restauracji. Najważniejsze jest w nim wspólne spędzanie czasu i delektowanie się wybornym jedzeniem. Każdy może wybrać dowolne, nawet najbardziej nieoczekiwane miejsce, w którym mistrzowie kuchni przygotują dla grupy przyjaciół, całej rodziny czy indywidualnego klienta ucztę dla ciała i ducha...   Ty też możesz tak gotować! na INTERIA.TV.

• W czasach, gdy bez problemu możemy kupić podrobione ubrania, kosmetyki i telefony raczej nikogo nie dziwi fakt, że fałszuje się także jedzenie. Na liście oszukanych produktów znajduje się m.in. śmietana. Jak ją rozpoznać? Fot. 123RF/Picsel Fałszowanie jedzenia nie jest wymysłem współczesnych producentów żywności. Proceder ten jest stary jak świat - starożytni Rzymianie narzekali na sfałszowaną mąkę, a Grecy denerwowali się, gdy sprzedawcy rozcieńczali wino wodą. Sytuacja niewiele zmieniła się...

• Kiedyś stanowiła kulinarną ciekawostkę, znaną wyłącznie wielbicielom żywieniowych nowości. Dziś persymona (nazywana też owocem kaki) coraz częściej pojawia się na naszych stołach. Fot. 123RF/Picsel Chińska śliwka, hurma wschodnia, persymona hebanowiec wschodni lub kaki - wszystko to nazwy tego samego owocu, który powoli staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Na pierwszy rzut oka, persymonę bardzo łatwo pomylić z niedojrzałym pomidorem. Jednak wystarczy jej spróbować, aby zauważyć...

• Wszyscy znamy produkty pszczele, takie jak miód, wosk czy nawet propolis. Pierzga pszczela, nazywana też pszczelim chlebem, nie jest już tak popularna, ale czy słusznie? Fot. 123RF/Picsel Co to takiego? Pierzga to specjalnie przyrządzone przez pszczoły „zapasy” z pyłku kwiatowego. Jest to substancja, której nie da się podrobić w laboratorium. Przetwarzanie pyłku przez owady to nic innego jak jego „ugniecenie”, potraktowanie pszczelą śliną i pokrycie go miodem. Pyłek upchnięty w plastry...

• Gdy mamy pewność, że zaplanowane działanie się nie powiedzie lub coś się nie uda mówimy: "z tej mąki nie będzie chleba". A gdybyśmy chcieli użyć tego wyrażania w dosłownym jego znaczeniu? Czy zawsze potrafimy trafnie ocenić mąkę i jej jakość? Fot. materiały prasowe Cechy mąki dobrej jakości Gdy mamy do czynienia z sypkimi produktami, warto sprawdzić czy nie zalęgły się w nich szkodniki. Przekonamy się o tym otwierając opakowanie i przesypując mąkę na stolnicę lub do miseczki czy talerzyka....

• Po latach zmagań lekarzy i dietetyków z epidemią otyłości, pojawiło się światełko w tunelu, któremu na imię stewia. Od kilkunastu miesięcy robi prawdziwą furorę nie tylko w dziedzinach związanych ze zdrowym stylem życia i odchudzaniem, ale również w branży kulinarnej. O stewii mówi się, że jest niemal 300 razy słodsza od cukru, a zawiera śladowe ilości kalorii i właściwie zero substancji szkodliwych, jest więc przyjazna nie tylko naszej figurze, ale także chroni zęby przed wyniszczającym...

• Mamy zaszczyt przedstawić Wam szczęśliwych laureatów konkursu i ich wspaniałe prace. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Wybór zwycięzców na prawdę nie był prosty ponieważ nadesłaliście do nas mnóstwo wspaniałych i pomysłowych zgłoszeń. Pierwsza nagroda powędruje do Pani Beaty   Drugą nagrodę postanowiliśmy przyznać Pani Paulinie Trzecią nagroda otrzymuje Pani Joanna Za wspaniałą prezentacje w programie Power Point, której niestety nie jesteśmy w stanie całej...

• Drugą edycję programu "Top Chef" zdominowało pokolenie młodych, ambitnych kucharzy. O tym, jak wygląda program od kulis oraz jaka atmosfera panuje wśród uczestników, rozmawiamy z jednym z nich. Miałeś być aktorem, a zostałeś kucharzem. Dlaczego zmieniłeś plany? - Zrozumiałem, że są dużo lepsi ode mnie, którym i tak nie wiadomo czy uda się zaistnieć w tym zawodzie. Miałem świadomość tego, na jakim ja jestem poziomie i stwierdziłem, że nie ma sensu się w to bawić. Dużo pewniej czuję się "na...

Przepisy na temat: ja też
Dyskusje na temat: ja też
  • zmysły też zasypiają

To że się rano budzisz i funkcjonujesz, nie oznacza automatycznie że Twoje zmysły też się obudziły . Nie mówię o tych prostych wzroku, słuchu, smaku tylko o tych głębszych . To jest trudny okres kiedy one śpią- nie czujesz się sobą, czegoś brakuje i czujesz się nieobecny . Kiedy się budzą oszałamiają, przechodzą przez Ciebie, nadają sens . Od niczego nie zależą, nie można nimi sterować

• Też tak macie?

Że idziecie do pokoju albo kuchni i zapominacie po co przyszliście ale taka totalna pustka w głowie? Albo chcecie coś powiedzieć i zupełnie wypada wam z głowy co chcieliście powiedziec ale też o czym mysleliście przez ostatnie 10 minut? Mnie się to zdarza ostatnio dość często, nie wiem czy dopada mnie starość? Skleroza? Może to objawy wczesnego alzheimera? Podobno jak takie sytuacje nie są zbyt

• wnuk też tłuk

napisał, ze zabrania prezydentowi przemawiania w smoleńską rocznicę, Wetem dowiódł, że nie jest godnym przemawiać nad szczątkami jego babki. Ponadto czeka, Walentynowicz, na odpowiedź od Dudy. Co zrobi jak się nie doczeka, przeklnie go?

• Kaczyński też donosił?

Wałęsa i Kaczyński są "wrogami" prawie od samego początku. Wg. Kaczyńskiego, były prezydent był tzw. Bolkiem i donosił do władzy przed 1989 rokiem. Dla przypomnienia "para" ta silnie współpracowała, lecz ich "przyjaźń" zakończyła się na początku lat 90. Wałęsa opublikował właśnie zdjęcie pisma tzw. lojalki na którym widnieje podpis Prezesa, co miałoby świadczyć o tym, że nie tylko Lech miał donosić. Wg. byłego prezydenta, który jak zapowiedział dobrze zna charakter pisma Kaczyńskiego, to...

• Cześc też tak macie ?

Cześć Wam ! biorę tabletki antykoncepcyjne i od jakiegoś czasu czujem się coraz lepiej i wpadam w euforię , nie wiem co mi jest. Czy wy tez tak macie , jak zażyjecie tabletkę to wpadacie w euforię lubicie wszystkich i chcielibyście się całować ze wszystkimi na świecie , a potem na końcu jak tabletka przestaje działać dostaję rozwolnienia ?

• Kobiety też to robią

Chodzi o akty pedofilii wśród matek starających się poprzez pieszczoty moszny i penisa "maluszka" uspokoić go w ten niewybredny sposób. "Badaczom udało się wyszczególnić dwa przedziały wiekowe, które są najbardziej narażone na przemoc seksualną ze strony kobiet: maluchy do lat pięciu oraz dzieci między 7. a 14. rokiem życia. Ofiary z pierwszej grupy to często niespokojne i nerwowe szkraby. Ich opiekunki (matki) za pomocą pieszczot miejsc intymnych próbują je uspokoić, uśpić, odstresować...

• Rozmawiać też trzeba umieć (?)

Tak mnie AjatoLach zainspirował... w innym temacie napisał, (wyrwane z kontekstu, ale pasuje) „Rozmawiać też trzeba umieć. Jeśli adwersarz wybacza drobne złośliwości ( tu duży ukłon w stronę gospodarza ) i umie się znaleźć w sytuacji nawet lekko do muru przyparty ( Eeegle), to już daje dobry klimat.” Jestem tu na tyle dlugo, ze śmiało mogę powiedzieć, ze faktyczne coś w tym jest. Nie z każdym

• Bogaci też umierają

Bogaci też umierają, mimo, iż nie bardzo chcą. Zmarł jeden z najpotężniejszych ludzi świata - David Rockefeller. Miał kilka miliardów dolarów. Zostawił wszystko. Klan Rockefellerów jest uznawany za jeden z najbardziej wpływowych w dziedzinie biznesu i polityki. Bracia Rockefellerowie byli większościowymi udziałowcami największych firm naftowych - Chevron i ExxonMobil oraz twórcami World Trade

• Wrogość: czy też jej doświadczasz?

, według Ducha też postępujmy."

• Kobiety też lubią seks!

Czy jest w tym coś złego? Jestem kobietą, która lubi seks i potrafię się do tego przyznać. Nie oburzają mnie żarty na ten temat, n ie krępuje mnie rozmowa o tym. Niektórzy uwazają, że kobiecie to nie wypada, a ja pytam niby dlaczego???