• Informacje na temat:

jabłoń kościelna

Artykuły na temat: jabłoń kościelna
  • Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Waszyngton odkryli, że nie wszystkie jabłka odchudzają w równym stopniu. Która odmiana jabłek ma najsilniejsze działanie odchudzające? Fot. 123RF.COM/PICSEL Giuliana Noratto ze swoim zespołem zwróciła uwagę na substancje, które są zawarte w jabłkach i biologicznie aktywne, ale nie trawione. W badaniu uwzględniła odmiany Granny Smith, Braeburn, Fuji, Gala, Golden Delicious, McIntosh i Red Delicious. Podawała je otyłym myszom. Co takiego w sobie mają "babcine"...

• Amerykańskie barbecue niewiele ma wspólnego z polskim grillowaniem, bowiem w procesie pieczenia mięsa liczy się tu nie tylko jego jakość, ale też sposób opiekania i rodzaj używanego do tego drewna. Fot. 123RF/Picsel W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii grillowanie nosi nazwę barbecue - słowo to odnosi się nie tylko do sprzętu używanego do przyrządzania mięsa, ale oznacza też przyjęcie, podczas którego piecze się i podaje grillowane potrawy. Drewno decyduje o smaku!...

• Wielkanoc bez pisanek byłaby nieważna. Chcąc żyć w zgodzie z naturą, coraz więcej osób rezygnuje z chemicznych barwników, zastępując je naturalnymi metodami, stosowanymi jeszcze przez nasze prababcie. Malowanie pisanek to ulubiona, wielkanocna zabawa najmłodszych członków rodziny. Z wielkim sentymentem odnoszą się do niej również dorośli, którzy podczas tego zajęcia na kilka chwil ponownie stają się dziećmi. To fakt, farbowanie jajek ma w sobie coś magicznego. Jednak czasem warto się...

• Wydaje ci się, że polska kuchnia nie ma przed tobą tajemnic? Przekonaj się, czy znajomość produktów spożywczych, jest dla ciebie prosta niczym „A,B,C...”. Okazją ku temu jest zbliżający się Dzień Polskiej Żywności, który obchodzić będziemy 25 sierpnia. Zapoznaj się z alfabetycznym zestawieniem polskich produktów. A jak Auflauf Czy komukolwiek ta niemiecko brzmiąca nazwa coś mówi? Podpowiadamy - to znana wszystkim zapiekanka - danie jednogarnkowe z makaronów, mięs, serów oraz jarzyn, które...

• Z bogactwem warzyw i owoców zawsze kojarzyłem przełom wiosny i lata. Jednak to nadchodząca jesień przynosi uginające się od owoców gałęzie w sadach. Fot. 123RF/Picsel Jeśli wybierzecie się za miasto i leniwym krokiem pospacerujecie rozglądając się po owocującej naturze, zachwycą was jabłonie. Tak, to właśnie teraz, gdy pogoda grymasi nadchodzi sezon na jabłka.   Jabłko to najpopularniejszy owoc na świecie. Na wskroś polski, choć uprawiany także w wielu innych rejonach świata. Okrągłe,...

Przepisy na temat: jabłoń kościelna
  • Kolejny przepis do wykorzystania za rok. Nie zdążyłam opublikować, tak szybko galopuje wiosna w tym roku :) Herbatka z pączków jabłoni. Zrobiona z kwiatowych pączków jabłoni, zerwanych wraz z młodymi listkami, a od czasu do czasu również z rozwiniętym już kwiatkiem. Herbatka, o której słyszałam niemal legendy, tym bardziej chciałam jej więc spróbować. Z pączkowych resztek nie udało mi się zrobić wiele gotowej herbaty, ale na spróbowanie wystarczy. Dobre i to. Oczywiście jabłonka, z której...

• Uwielbiam piec ciasteczka. W tym przepisie wykorzystuję mój mus jabłkowy.

• Jabłka to najpopularniejsze w naszym kraju owoce. Na świecie istnieje około 7,500 tysiąca odmian jabłoni. Mamy to szczęście, że w naszym kraju dostęp do tych wspaniałych owoców mamy przez cały rok. Są składnikiem wielu ciast, naleśników i deserów. Często stanowią wartościową przekąskę pomiędzy posiłkami. Dziś przygotowałam zdrowy, prosty, jesienny deser. W roli głównej - pachnące jabłka, skąpane w jesiennym słońcu.

• Wiosna, wiosna wiosna ach to Ty! Uwielbiam wiosnę, za poranny zapach ziemi, subtelne promienie słońca, ciepłe podmuchy wiatru, za bociany, poranną rosę, romantycznie kwitnące jabłonie i pachnące kwiaty. Wszystko przybiera wspaniałe, kolorowe barwy. Zielony, delikatny i aksamitny krem z zielonego groszku, zapewni nam mnóstwo energii na pierwsze, wiosenne spacery i co raz dłuższe wieczory.

• Kilka razy w roku robimy domowe wędliny. Są smaczne a przede wszystkim tańsze niż w sklepach.

• Z całą pewnością stwierdzić mogę, że jest to jedna z lepszych wersji szarlotki. Maślany smak, kruchość, cytrynowa, orzeźwiająca nutka i do tego ten niesamowity zapach, który można poczuć zaraz po wejściu do kuchni. Ciasto jest na prawdę łatwe do przygotowania, zwłaszcza jeśli będziecie bazowali na gotowym, zasłoikowanym musie jabłkowym. Ciasto powstało pod wpływem chwili i rzecz jasna po tym jak to dostaliśmy od Babci reklamówkę ze słynnymi papierówkami, które w większej czy mniejszej ilości...

• Domowa wędzona kiełbasa wybornie smakuje sama oraz jako dodatek do grochówki, bigosu czy białego barszczu lub żurku. Poniżej przedstawiam sprawdzony przepis moich rodziców.

• Oglądając dziś na youtube film 100zmostu o faktach na temat świąt, postanowiłam poczynić tenże oto wpis. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko choinka, karp i Mikołaj, a także wiele innych ciekawych rzeczy w innych krajach.

Dyskusje na temat: jabłoń kościelna
  • Re: Rosjanie wystrzelili rakietę z satelitą GLONASS-M

Z kosmodromu Jabłoń Kościelna wystrzelono rakietę "Donald Franciszek Tusk" z ostatnim satelitą polskiego systemu nawigacji satelitarnej "Lech Wielki" produkcji Zakładów Kosmicznych imienia Przemysława Edgara Gosiewskiego. Operacja przebiegła pomyślnie.

• Re: Najśmieszniejsze nazwy klubów piłkarskich

unifreeze miesiączkowo, phytopharm klęka, miho, pępowo, cor lesus rybno, krzczonowia krzczonów, żyrzyniak żyrzyn, luciążanka przygłów, skrwa skrwilno, ciężkowianka ciężkowice, wieczfnianka wieczfnia kościelna, trash attack lipiny, lzs zimna wódka, iskierka śmierdnica, iskra stolec, szumy susiec, gks wisielec, iskra poryte jabłoń, Prawda Stara Prawda, Iskra Samoklęski Duże, zagraniczne: sv cupa

• Re: Liga Mistrzów :D

Moi faworyci to: GKS Wisielec, Gnojownik Kurzeszyn, Huragan Konowały, Inter Gnojnica, Iskra Poryte Jabłoń, KS Potworów, Resovia Cenowa Bomba, Wolf Całowanie, Unifreeze Miesiączkowo, Unifreeze Miesiączkowo, Phytopharm Klęka, Żyrzyniak Żyrzyn, Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna, Trotyl Zarębki, Potęga Wisiory, Tytan Łankiejmy, Replay Owczary, Galakticos Solna .. ale oczywiście mogę się mylić ;)