• Informacje na temat:

jan blachowicz

Artykuły na temat: jan blachowicz
  • Książka kucharska jakiej nie było! Robert Sowa, szef kuchni hotelu Jan III Sobieski, kucharz Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej, laureat Oskara Kulinarnego postanowił podzielić się swoimi kulinarnymi sekretami! Arcysmaczne i nowatorskie przepisy. Potrawy lekkie i zdrowe, wyrafinowane i takie, które przygotowuje się w chwilę, a wszystkie podane w taki sposób, by nie tylko doskonale smakowały, ale i cieszyły oczy. Wspaniałe zdjęcia, mistrzostwo stylizacji kulinarnej, tysiące smaków, które...

• Już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, w warszawskim zoo odbędzie się wyjątkowe wydarzenie Chrzciny zebry zainaugurują współpracę między producenetem sałat Fit&Easy, a fundacją Panda, która zajmuje się między innymi adopcją zwierząt z ogrodów zoologicznych.   Uroczystość rozpoznie się w tę niedzielę, 25 sieprnia, w warszwskim ogrodzie zoologicznym przy ulicy Ratuszowej. Na gości oczekujemy już od godziny 10, przy wybiegu dla zebr. Po nadaniu zebrze imienia, zdradzamy, że będzie to Zielona,...

• W kontekście światowych zaleceń żywieniowych rekomendujących ograniczenie spożycia tłuszczów nasyconych w diecie, a także zastąpienia ich tłuszczami nienasyconymi, opublikowane zostały najnowsze wyniki modelowego badania porównujące skutki wieloletniego spożycia masła i margaryny. Fot. materiały prasowe/ Program edukacyjny "Zdrowe Tłuszcze" Zgodnie z wynikami badań zauważono, że już tak niewielka zmiana nawyków żywieniowych, jak zastąpienie masła miękką margaryną, może przynieść więcej...

• „Księga Szefów Kuchni” to szczególna książka kucharska, w której znalazły się przepisy przygotowane przez najlepszych mistrzów kuchni w Polsce, takich jak Robert Sowa, Tomasz Deker, Marcin Budynek, Tomasz Jakubiak czy Jerzy Pasikowski. Książka ukaże się na rynku 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki.   „Księga Szefów Kuchni" prezentuje współczesne trendy w kuchni polskiej i różnorodność kunsztu kulinarnego szefów: od podejścia tradycyjnego do bardzo nowoczesnych rozwiązań z kuchni...

• Grzybobranie jest wielowiekowym polskim zwyczajem sięgającym czasów szlacheckich. Ponieważ sezon na grzyby można uznać za rozpoczęty, warto wiedzieć, gdzie w tym roku wybrać się na grzybobranie i jak wykorzystać skarby lasu w swojej domowej kuchni. Od faraona, przez szlachcica, do prezydenta   Już starożytna kuchnia doceniała walory smakowe grzybów. Na rzymskim stole obok winogron i jabłek zawsze obecne były grzyby. Grecy uznawali je za boski pokarm, a w starożytnym Egipcie były tak cenne,...

• "Tak więc jestem i Grekiem, i Chińczykiem, cóż to komu może przeszkadzać? Choć polski mym ojczystym językiem, najbardziej lubię słyszeć wokół siebie także inne mowy. Cieszy mnie obecność w jednym miejscu świątyń różnych wyznań, a jeszcze bardziej raduje, gdy wszystkie są otwarte. Przekraczanie granic od dzieciństwa stanowiło mą ulubioną rozrywkę, a myśl o ich istnieniu jedno z najczęściej przywoływanych przekleństw... ...Gdy już sam mogłem decydować o miejscu własnego pobytu, a los sprawił,...

• Siorbana przez srebrzystą rurkę z drewnianego kubeczka, wielokrotnie zalewana wodą z termosu, na stałe wpisana w krajobraz Południowej Ameryki i coraz częściej spotykana w naszych stronach. Znana głównie z programów Wojciecha Cejrowskiego yerba mate. Co to takiego? Fot. Luciano Belviso / Flickr Popularnie zwana herbatą, yerba mate to de facto napar z kosodrzewu paragwajskiego. Nazwa zawiera w sobie zarówno skład napoju, jak i sposób jego podawania. Yerba to bowiem tyle co ziele, a mate to...

• Niemal każdy wielbiciel dobrej kuchni uwielbia programy kulinarne. I niemal każdy wielbiciel uważa, że danie z ekranu przygotowałby lepiej... Nie jesteśmy wyjątkiem. Chętnie śledzimy gotowanie w wykonaniu gwiazd i równie chętnie sprawdzamy przepisy we własnych kuchniach. Specjalnie dla was wybraliśmy 10 przepisów inspirowanych pomysłami kulinarnych celebrytów. Potraficie gotować lepiej niż Magda Gessler, Pascal Brodnicki, czy Maciej Kuroń?   Przegląd kulinarnych inspiracji zaczynamy...

• Najsmaczniejsze radomszczańskie zalewajki wg tradycyjnej receptury i najlepsze restauracje 8 września br. zawładną Parkiem Solidarności w Radomsku. IV Ogólnopolski Festiwal Zalewajki. „Genialna impreza, która promuje dobrą kuchnię i każe się nie wstydzić własnej - prostej, normalnej i codziennej" - Magda Gessler.   Głównymi punktami programu będą rywalizacje znakomitych zespołów restauratorskich ( DOJO, EXCLUSIVE, JUAN, MIELENIUM, PATIO,TED, WARKA ) które ugotowany przez...

• Wyraziste przyprawy, aromatyczne zapachy, różnorodność kolorów to najczęściej przytaczane przez was skojarzenia związane z orientem. Zobaczcie, które z odpowiedzi zdobyły nasze uznanie i zwyciężyły w konkursie. Coraz częściej w naszych domach sięgamy po orientalne smaki. Dzięki nim mamy możliwość podróży do krain, w których prym wiodą aromatyczne przyprawy, różnorodność smaków, świeżość i wspólna radość z jedzenia. Osoby, które dzieki produktom Jasmeen będą mogły skosztować smaków tamtejszych...

Przepisy na temat: jan blachowicz
  • Francuski quiche, w Polsce częściej nazywany po prostu tartą, to połączenie pysznego kruchego ciasta z warzywnym nadzieniem i jajeczno-śmietanowym sosem. Aby upiec tartę, nie potrzeba wiele czasu. Mamy też dużą dowolność w doborze składników. Najlepiej wybrać te sezonowe, świeże. We wrześniu świetnie nadadzą się do tego cukinia i papryka.

• Sprawdzony przepis na "Sernik z wiśniami"

• dobre,przepis Jana i Jakuba Kuroniów

• Czyli deser idealny na długie, powakacyjne wieczory. Przygotujesz go szybko i niewielkim kosztem. Słodkie muffinki świetnie komponują się z kawą albo gorącą herbatą.

• Wypróbowany przepis na "Kremowa zupa grzybowa z grzankami"

• Przeglądając stare numery Kuchni /Kuchnia. Magazyn dla smakoszy/ znalazłam przepis na pierogi ruskie. Początkowo zafascynowało mnie zdjęcie. Płaskie i wielkie placuchy z farszem. Później, czytając krótki artykuł Jana Kościuszko i pałaszując wzrokiem przepis – wiedziałam. Będzie pieczenie.

• W weekend czeka nas szczególna okazja: kanonizacja Jana Pawła II. Wiele osób wyruszyło do Watykanu, aby wziąć udział w uroczystościach. Postanowiłam w pewnym sensie również uczcić owe wydarzenie i przygotowałam ciasto, które jak żadne inne nie kojarzy mi się tak mocno z postacią Papieża Polaka, czyli kremówka. Nieco zmodyfikowałam oryginalny przepis, ale starałam się zachować w nim to co najważniejsze – doskonały efekt smakowy. Słodkie ciasteczko stało się sławne dzięki pewnej anegdocie,...

• Sprawdzony przepis na "Sałatka z brokułem"

• Ja jestem na diecie od paru tygodni i wiadomo, bierze mnie chęć na słodkie... Ale znalazłam fajny sposób na to, żeby zaspokoić głodek i nie dodać sobie wagi gratisowo :) Batoniki z płatków Opakowanie płatków pełnoziarnistych ( ja miałam te nowe Bakallandu, z żurawiną i jabłkami) garść bakalii wybranego rodzaju ( morele, śliwki, suszone jabłka, rodzynki) syrop klonowy (najzdrowsza opcja z słodzików, i skleja, ew. użyć 2 łyżki miodu) garść orzechów włoskich, lub laskowych, jakie się ma pod...

Dyskusje na temat: jan blachowicz