• Informacje na temat:

kiedy z dzieckiem do lekarza

Artykuły na temat: kiedy z dzieckiem do lekarza
  • Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak nasi przodkowie radzili sobie z przechowywaniem żywności, gdy jeszcze nie było lodówek i próżniowych opakowań? Okazuje się, że sposób, który opracowali był tak dobry, że stosujemy go z powodzeniem do dziś. Brokuły zachowują wiele wartości odżywczych po suszeniu. Fot. materiały prasowe Suszenie - bo o nim mowa - to jedna z najstarszych metod konserwowania żywności. Wystawiane na działanie słońca, wiatru i ognia mięso czy ryby można było zabrać w daleką...

• Gotowanie z dziećmi to świetna zabawa, wspólnie spędzony czas i… mnóstwo bałaganu. Jeżeli chcesz poznać przepisy na zdrowe i pyszne potrawy, które możesz przygotować wspólnie z maluchami, weź udział w naszym konkursie. Do wygrania książki Zosi Cudny „Razem w Kuchni”. "Razem w kuchni" to kolejna autorska książka Zosi Cudny, założycielki popularnego bloga kulinarnego Make Co oking Easier. Tysiące osób zagląda codziennie na jej stronę, by znaleźć tam inspirację i poznać nowe, ciekawe dania. Tym...

• Okres wigilijny to gorączkowy czas, do którego trzeba się w odpowiedni sposób przygotować, aby ze wszystkim zdążyć przed pierwszą gwiazdką. Warto rozplanować sobie, co kiedy ugotujemy. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni robić kilku rzeczy na raz. Kiedy przygotowywać potrawy, żeby wyrobić się ze wszystkim w Wigilię? / fot. 123rf.com   Niektóre potrawy wigilijne można przygotować dużo wcześniej i je zamrozić. Warto przyjrzeć się bliżej takim daniom i zobaczyć jak je przechować w odpowiedni...

• Lato puka już do naszych drzwi, a to oznacza, że nadeszła pora cieszenia się świeżymi owocami. Jest to też czas na robienie domowych przetworów, co pozwoli nam radować się smakami i zapachami letnich dni także w długie, mroźne, zimowe wieczory. Przygotowywanie własnych dżemów, powideł i konfitur staje się coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na ich walory smakowe, ale także dlatego, że własnoręczne ich gotowanie daje nam gwarancję wysokiej jakości. Zdecydowanie warto też podać...

• Bardziej kreatywna, naturalna i oryginalna od współczesnej. Kuchnia PRL-u to nie tylko relikt przeszłości, ale proste ponadczasowe dania. Poznaj smakołyki Polski Ludowej od strony sklepowej półki i kuchennego blatu. Fot. 123RF Dla gospodyń z tamtych lat brak czekolady, kukurydzy czy marcepanu, nie był problemem. Te mistrzynie zamienników potrafiły wyczarować ciasto czekoladowe bez czekolady, a z fasoli i marchwi marcepan. W czasach, gdy trudno było o mięso wieprzowe, kotleta schabowego robiły...

• Zastanawiasz się czasami czy twoje dziecko zjada drugie śniadanie, które przygotowujesz mu do szkoły? Jeżeli tak, to jesteś w grupie ponad 30 proc. mam martwiących się o to, że ich pociechy nie jedzą w szkole zapewnionych im posiłków. Fot. 123RF.COM/PICSEL A może należysz do grona rodziców (przyznaje się do tego aż 5 proc.), którzy nie mają czasu lub pomysłu, by przygotować dziecku domowy i zdrowy posiłek? W odpowiedzi na te obawy Lidl Polska przygotował specjalną akcję edukacyjną, która...

• Twój sześciomęsięczny bobas może już przejść na pokarm stały, ale nie masz pojęcia, co mu podać? A może twój czterolatek nie chce jadać warzyw? Może chciałabyś uraczyć swoje dzieci czymś innym, niż gotowy obiad z kuchenki mikrofalowej, ale brakuje ci pomysłów i czasu? A może martwisz się, że twoje dziecko zanadto przybiera na wadze? Nie musisz już dalej szukać - masz przed sobą książkę, która odpowie na wszystkie twoje pytania. Jestem dziennikarką, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się...

• Proszek do pieczenia znajdziemy niemal w każdej kuchni. Stosujemy go, chcąc aby nasze wypieki były pulchne i pięknie wyrosły. Jednak na tym nie kończą się jego zastosowania. Czy wiedzieliście, że niepozorna torebka z proszkiem do pieczenia może wybawić nas z wielu opresji? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że ten ogólnodostępny i tani środek, może stać się rozwiązaniem wielu codziennych problemów. Jeśli do tej pory wykorzystywaliście proszek wyłącznie podczas pieczenia ciast, już...

• Odpowiednio dobrana dieta, jest niezwykle istotna dla poprawnego rozwoju każdego dziecka. Dlatego warto wiedzieć kiedy i w jakiej postaci zaserwować najmłodszym mięso, tak aby dostarczyć im wszelkich niezbędnych witamin i składników odżywczych. Fot. 123RF/Picsel Większość rodziców bardzo ostrożnie podchodzi do tematu żywienia własnych dzieci. W końcu to, czy i w jakiej formie, dostarczymy im wszystkich niezbędnych składników odżywczych, może znacząco rzutować na ich rozwój. Wśród młodych...

• Dieta dziecka jest bardzo ważna dla jego prawidłowego rozwoju. Kiedy maluch chodzi do szkoły, trzeba zwrócić uwagę, by śniadania, obiady i kolacje nie tylko były zdrowe, ale i by korzystnie wpływały na koncentrację i pamięć. Jak powinna wyglądać dieta dziecka chodzącego do szkoły? Fot. 123RF.COM/PICSEL Trzeba pamiętać, że dziecko powinno jeść 4-5 posiłków dziennie. Najzdrowiej jest przyrządzić je w domu, gdyż gotowe fast foody czy przekąski dostępne w sklepach mają wręcz działanie...

Przepisy na temat: kiedy z dzieckiem do lekarza
  • idealny tort na chrzciny czy narodziny dziecka- moj byl prezentem dla bliskich znajomych- rodzice byli zachwyceni :) Wymaga duzo cierpliwosci, wart jest poswieconego czasu :) wiecej zdjec na moim blogu: http://polskoserbskiesmaki.blogspot.com/

• Prosta przekąska, którą można zrobić błyskawicznie, nawet kiedy w zasadzie nic nie ma w domu. Przy swej prostocie urzeka smakiem. Jeśli ktoś będzie się krzywił na sporą dawkę czosnku, to po pierwsze: jedzą wszyscy, więc nikomu nie przeszkadza, a po drugie: to wszak afrodyzjak…

• Spaghetti bolognese w tej wersji to ulubione danie z makaronem mojej Julci. Jest to połączenie ugotowanego al dente makaronu spaghetti z pysznym aksamitnym pomidorowym sosem z dodatkiem mięsa.

• Wiele i wielu z nas pamięta z czasów dzieciństwa wędlinę ze słoików. Swojego czasu u mnie w domu taka była robiona w zastępstwie cienkiej kiełbasy. Na szczęście nie skończyło się tak, jak z napoleonkami bez pieczenia , które po pewnym czasie wyszły mi bokiem. Mielonka ze słoików pozostaje jednym z moich niezmiennych hitów, które przygotowuję regularnie. Jest to jedna z prostszych do wykonania wędlin, które w dodatku są przepyszne i myślę, że poradzi sobie z nią nawet totalny laik. Lubią ją...

• Dla małych milusińskich mięsożerców.

• Kiedyś natknąłem się, nie pomnę gdzie, na artykuł Ewy Wachowicz, w którym opisywała pomysł swojej przyjaciółki. Był to znakomity przepis na to, jak zachęcić dzieci do zjedzenia ryby. Bo o tym, że ryby są zdrowe i warto je jeść, nikogo chyba przekonywać nie trzeba... Spisywałem go „na kolanie”, trochę dodałem od siebie ale najważniejsze, że to działa. I to nie tylko w przypadku dzieci… Naprawdę polecam…

• Bez pieczenia, szybko, smacznie i zdrowo z ulubionymi dodatkami , u nas brokuły, pomidor i kurczak.

• Pyszny i kolorowy! :)

• Szybki deserek dla naszych pociech.

• Flaczki z kurczaka to idealna wersja pysznej pożywnej zupy dla tych, którzy nie przepadają za klasyczna wersja "flaków". Szczególnie dla dzieci, które uwielbiają taką wersje. Zupka jest pyszna, pożywna i doskonale rozgrzewa w zimnie dni. Dodatkowo szybka i niezwykle prosta w przygotowaniu.

Dyskusje na temat: kiedy z dzieckiem do lekarza
  • Kiedy dzieci zaczynają mówić?

mój syn ma 18 miesięcy i jestem zaniepokojona, bo jeszcze nie wypowiedział żadnego słowa, wymawia pojedyncze sylaby, ale nic więcej, mojej znajomej dziecko zaczęło mówić dużo wcześniej, najgorsze jest to, że siedzę z dzieckiem codziennie pokazuję mu obrazki, powtarzam wolno łatwe słowa, a ono nic :/ czy powinnam iść z nim już do lekarza? czy to oznacza, że jest ono opóźnione w rozwoju? pomóżcie

• Twoje dziecko ma takie objawy? Nie zwlekaj, udaj się natychmiast do lekarza!

które młodzi rodzice nie są do końca przygotowani, ale wiedzą, że z ich dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Wówczas nie powinni czekać, tylko zgłosić się z dzieckiem do lekarza. Jeśli twoje dziecko(...), które cię niepokoją, zgłoś się z dzieckiem do lekarza. Ty znasz swoją pociechę najlepiej. Zawsze lepiej sprawdzić coś u specjalisty i być zapobiegliwym rodzicem, niż zlekceważyć sygnały, które mogą

• ból kolana w nocy - mój problem od dziecka

w nocy spać. Pamiętam, że kiedy byłam dzieckiem też takie bóle kolan w nocy mi się zdarzały. Rodzaj bólu określiłabym jako tępy, promieniujący. Pamiętam jak jako dziecko szłam w nocy do rodziców(...) miał ktoś kiedyś problem z nocnym bólem kolana lub kolan? Aktualnie teraz zrzucam to na pogodę, bo trudno mi wychwycić jakąkolwiek prawidłowość, żeby móc iść z tym do lekarza. Miał ktoś tak? Możecie coś

• Re: Nieoficjalnie: Lekarze rezydenci zakończą protest głodowy

Chyba państwo piszący komentarze nie wiecie co mówicie Gdyby spotkała was tragedia, straszna choroba i musieli czekać w kolejce do lekarza pół roku, to ciekawe jakbyście sie czuli Jakby musial was operować lekarz, ktory pracuje 48h bo w szpitalu nie ma innego lekarza gdyz miejsc na specjalizacje jest 10 na calą Polskę z określonej dziedziny Kiedy jesteście dzieckiem którego kolwiek pracownika

• Re: dziecko się moczy

Dzień Dobry, moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Szczególnie w maju, kiedy jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Moczenia Nocnego dużo(...) - nieleczenie moczącego się dziecka może powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. Warto rozmawiać z dzieckiem także w gronie rodzinnym, aby problem

• Re: dziecko moczy się w nocy

Dzień Dobry, moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Szczególnie w maju, kiedy jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Moczenia Nocnego dużo(...) - nieleczenie moczącego się dziecka może powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. Warto rozmawiać z dzieckiem także w gronie rodzinnym, aby problem

• Re: Moczenie nocne u dzieci

córka zaczęla sie moczyć, niedawno się przeprowadziliśmy i ne wiem czy to jakaś reakcja na nową sytuację, czy trzeb z tym ic do lekarza? "Dzień Dobry, moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Szczególnie w maju, kiedy jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Moczenia Nocnego dużo się mówi o tej przypadłości. Konsultacja z lekarzem pierwszego

• Re: Kiedy dzieci zaczynają mówić?

mój syn ma 18 miesięcy i jestem zaniepokojona, bo jeszcze nie wypowiedział żadnego słowa, wymawia pojedyncze sylaby, ale nic więcej, mojej znajomej dziecko zaczęło mówić dużo wcześniej, najgorsze jest to, że siedzę z dzieckiem codziennie pokazuję mu obrazki, powtarzam wolno łatwe słowa, a ono nic :/ czy powinnam iść z nim już do lekarza? czy to oznacza, że jest ono opóźnione w rozwoju? pomóżcie

• Re: Kiedy dzieci zaczynają mówić?

• Re: Moczenie nocne u dziecka

i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Szczególnie w maju, kiedy jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Moczenia Nocnego dużo się mówi o tej przypadłości. Konsultacja(...) powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. Warto rozmawiać z dzieckiem także w gronie rodzinnym, aby problem nie powodował u niego wstydu i aby miał