• Informacje na temat:

mrowienie drętwienie skurcze kończyn

Artykuły na temat: mrowienie drętwienie skurcze kończyn
  • Zastanawialiście się kiedyś dlaczego, gdy byliście dziećmi Wasze Babcie i Mamy usilnie nakłaniały Was do jedzenia zielonego groszku, i dlaczego powinniście być im za to wdzięczni? Jeśli nie wiecie, spieszymy z odpowiedzią! Zielony groszek przybył do nas z Azji, jest rośliną jednoroczną, a jego plony zbierane są na przełomie czerwca oraz lipca i tylko w tym okresie można jeść go na surowo. Po tym czasie najlepiej korzystać z mrożonego produktu. Należy do rodziny roślin strączkowych, a te jak...

• Spacerując po lasach i łąkach, często wypatrujemy owoców natury, które moglibyśmy później zamienić w smaczne dania. Niestety, zbierając jagody powinniśmy zachować ostrożność, gdyż część z nich może być bardzo trująca. Letnie smakołyki - jagody, borówki i porzeczki. Czasem hodujemy je we własnym ogródku, ale równie często wybieramy się po nie do lasu, gdzie rosną dziko. Niestety, może się zdarzyć, że zupełnie nieświadomie z takiej wyprawy powrócimy ze słoiczkiem trujących owoców, które mogą...

• Celiaklia długo była kojarzona jako schorzenie małych dzieci, z którego z wiekiem się wyrasta. Nic bardziej mylnego. To poważna nietolerancja pokarmowa, która może się objawić w każdym wieku. Fot. 123RF/Picsel Celiakia (choroba trzewna) to immunologiczna choroba o podłożu genetycznym, charakteryzująca się nietolerancją glutenu ( białka zapasowego zawartego w zbożach). Działający toksycznie gluten prowadzi do zaniku kosmków jelita cienkiego, które są odpowiedzialne za wchłanianie składników...

• Weganizm to nie tylko dieta, ale styl życia, który eliminuje produkty pochodzenia zwierzęcego. Weganie nie noszą futer, nie jedzą mięsa ani jajek, nie chodzą do zoo i nie kupują produktów testowanych na zwierzętach. Fot. 123RF/Picsel Weganie jedzą wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego. / fot. 123RF.COM/PICSEL   Weganie starają się na co dzień żyć tak, aby nie przysparzać cierpienia zwierzętom. Rezygnują więc ze wszystkiego, co od zwierząt pochodzi, nieważne czy jest to mięso czy futro...

• Drób to jedno z najchętniej wybieranych przez Polaków mięs. Lubią je zarówno najmłodsi jak i osoby starsze. Jednak czy kurczak może nas jeszcze czymkolwiek zaskoczyć? Okazuje się, że tak. Poznajcie kilka ciekawych i zaskakujących faktów na temat drobiu. Fot. 123RF/Picsel 1. Pod względem genetycznym, kurczaki są podobne do dinozaurów bardziej niż jakiekolwiek inne żyjące zwierzęta. Naukowcy podjęli nawet badania nad przywróceniem im anatomicznych cech, charakterystycznych dla dinozaurów -...

• Mawia się, że „wiek to tylko liczba”, a Roxy Dillon dostarcza na to dowodów naukowych, przekonując że nie jesteśmy skazani na zmarszczki jako oznakę wieku. Nieprzyjemne niespodzianki, jakie gotuje nam lustro, są bowiem efektem pogarszającego się funkcjonowania komórek i hormonów. Badania naukowe udowadniają, że po trzydziestce poziom hormonów szybko spada, co prowadzi do niepożądanych zmian, np. do wypadania włosów czy obwisania skóry. Na szczęście wszystkie te objawy można zahamować. Autorka...

• Kolendra to niezwykłe zioło. Wystarczy kilka listków aby zwykłe danie nabrało wyrazu i nieco egzotycznego charakteru. Jednak wyjątkowy smak to nie jedyna jej zaleta. Za co jeszcze powinniśmy ją cenić? O prozdrowotnym działaniu kolendry bardzo dobrze wiedzieli nawet nasi przodkowie. Ponoć stosowaną ją już w starożytności, jako doskonały środek na różnego rodzaju dolegliwości – począwszy od niestrawności, poprzez nieświeży oddech, a skończywszy na słabym libido. Obecnie, kolendra wróciła do...

• Kasze królują na polskich stołach. Jaglaną, gryczaną lub jęczmienną serwujemy na tysiące sposobów. Ale czy słyszeliście kiedykolwiek o kaszy coix i jej niezwykłych właściwościach? Fot. 123RF/Picsel W sklepach możecie znaleźć ją pod różnymi nazwami - łzy Hioba, jęczmień perłowy, proso jerozolimskie lub kasza coix. Sprzedawcy za każdym razem mają na myśli ten sam produkt - niewielkie, pochodzące z południowej Azji nasiona o bardzo ciekawym smaku i równie interesujących właściwościach. W...

• Kolendra to niezwykłe zioło. Wystarczy kilka listków aby zwykłe danie nabrało wyrazu i nieco egzotycznego charakteru. Jednak wyjątkowy smak to nie jedyna jej zaleta. Za co jeszcze powinniśmy ją cenić? Fot. 123RF/Picsel O prozdrowotnym działaniu kolendry bardzo dobrze wiedzieli nawet nasi przodkowie. Ponoć stosowaną ją już w starożytności, jako doskonały środek na różnego rodzaju dolegliwości – począwszy od niestrawności, poprzez nieświeży oddech, a skończywszy na słabym libido. Obecnie,...

• Odpowiedni posiłek o poranku stanowi klucz do udanego dnia. Warto więc pamiętać, że istnieją produkty, które jedzone o poranku, mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Znacie niezawodny sposób, dzięki któremu każdego dnia będziecie tryskać energią, a żadne wyzwanie nie będzie stanowić dla was najmniejszego problemu? Cały sekret tkwi w odpowiednim posiłku o poranku. Porcja zdrowych kalorii sprawi, że wasz organizm, a przede wszystkim umysł, otrzyma niezbędne paliwo, pozwalające mu dobrze...

Przepisy na temat: mrowienie drętwienie skurcze kończyn
  • W ostatnich dniach złapało mnie jakies dziadostwo, nie mogłem nic jeść, a wszystko włącznie z wodą przelatywalo przeze mnie. Na szczęście znam sposób, który może nie szybko, ale skutecznie pomaga na żołądkowe sprawy:) Koktajl bananowy z kiwi, miętą i cytryną to bomba z witamina C, które wszystkie bakterie się poddadzą:)

• Poniżej nie zamieściłem przepisu na konkretne danie, ale znajdziemy tu przydatne rozwiązanie kłopotliwej sytuacji, w której z pewnością znalazł się każdy kto przy dzieleniu porcji musiał walczyć ze stawiającym " kościsty opór" ptaszyskiem

• Kwiatostan lipy łagodzi skurcze i bóle, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, wzmaga wydzielanie moczu i potu, uodparnia organizm na choroby, przyśpiesza wyzdrowienie; działa osłaniająco, uspokajająco, przeciwzapalnie, żółciopędnie, przeciwgorączkowo, odkażająco, wykrztuśnie i przeciwzapalnie; reguluje wypróżnienia, odtruwa organizm ze szkodliwych metabolitów i substancji obcego pochodzenia. Najczęściej zaparza się po prostu herbatkę z kwiatów (a raczej kwiatostanów) lipy, podobne działanie...

• Ośmiornica-uwielbiam eksperymenty w kuchni i tym razem padło na ośmiornicę.Jadłam ją wielokrotnie w różnej postaci ale przygotowywałam ją od początku do końca pierwszy raz.Najpierw sporo poczytałam jak ją przyrządzać i wybrałam wydaje mi się najprostszy i zarazem najbardziej w moim stylu sposób-polecam bo wyszła genialna i jeszcze nie raz powróci na nasz stół-mniam....

Dyskusje na temat: mrowienie drętwienie skurcze kończyn
  • Re: Jak rozpoznać czy to nerwica?

takie jak: uczucie ciśnienia i napięcia w głowie, uczucie ucisku w klatce piersiowej i kłujące bóle w okolicach serca, drętwienie kończyn (u mnie głównie rąk), mimowolne skurcze mięśni (u mnie głównie(...) zestresowana. Czuję wtedy specyficzne gorąco, czasem mrowienie w głowie, nagłe uczucie totalnego odrealnienia i w następstwie przyśpieszone tętno oraz bliżej nieokreślony lęk. Psycholog? Niejednemu może