• Informacje na temat:

naleśniki na ostro

Artykuły na temat: naleśniki na ostro
  • Ostra kuchnia – można ją kochać, albo nienawidzić. Miłośnicy ostrej papryki wiedzą doskonale, że pikantne potrawy wciągają. Na zdjęciu jedna z najostrzejszych papryk świata - chili habanero.   Trochę nauki Za ostrość papryki chili odpowiada kapsaicyna. Nasz organizm, w szczególności błony śluzowe, w kontakcie z tą substancją zachowuje się dokładnie tak, jak w przypadku oparzenia. To dlatego odczuwamy silnie piekący smak, uczucie gorąca, palenia, a nasz mózg w ekspresowym tempie produkuje...

• To jeden z najprostszych przepisów, który pozostawia ogromne pole dla kuchennej kreatywności. Doskonale smakują zarówno w wersji słodkiej oraz wytrawnej, a różnorodne dania z ich wykorzystaniem można tworzyć bez końca. O czym mowa? Oczywiście o naleśnikach. Mieszkańcy włoskiej Florencji uważają się za twórców naleśników w nowoczesnym wydaniu. Ponoć to właśnie oni spopularyzowali ten wyjątkową przekąskę, a następnie za sprawą Katarzyny Medycejskiej zaprezentowali je mieszkańcom Francji. Tam...

• Któż z nas nie lubi naleśników. Niby proste danie, które nie powinno zająć więcej niż pół godziny przygotowań. Tak naprawdę, często potrafi sprawić wiele trudności. Jak przygotować perfekcyjne placki i z czym podać? Zobaczcie pomysły naszych użytkowników. Fot. 123RF/Picsel Naleśniki to danie, które kochają wszyscy Polacy. Możliwości ich przyrządzenia jest całe mnóstwo, a ograniczenie stanowi dla nas jedynie wyobraźnia. Jedni wolą je na słodko, inni zaś zachwycą się nimi w wytrawnej wersji....

• Z bogactwem warzyw i owoców zawsze kojarzyłem przełom wiosny i lata. Jednak to nadchodząca jesień przynosi uginające się od owoców gałęzie w sadach. Jeśli wybierzecie się za miasto i leniwym krokiem pospacerujecie rozglądając się po owocującej naturze, zachwycą was jabłonie. Tak, to właśnie teraz, gdy pogoda grymasi nadchodzi sezon na jabłka.   Jabłko to najpopularniejszy owoc na świecie. Na wskroś polski, choć uprawiany także w wielu innych rejonach świata. Okrągłe, czerwone, słodkie,...

• Drób jest jednym z tych mięs, które najczęściej gości na naszych stołach. Niestety, przygotowując go bardzo łatwo wpaść w rutynę. Jak uniknąć kuchennej nudy, a jednocześnie przygotować smaczne danie z drobiem? Pomogą wam w tym przepisy naszych użytkowników! Fot. 123RF/PICSEL Mięso drobiowe jest niezwykle zdrowe i zawiera w sobie bardzo dużo substancji odżywczych. Z tego względu powinniśmy jak najczęściej wykorzystywać je w przygotowywanych przez nas daniach. Jego delikatny smak z pewnością...

• Trądzik jest zmorą wielu osób: Cierpią na niego i nastolatki, i osoby dorosłe. Jak z nim walczyć? Co jeść, żeby pozbyć się nieestetycznych krostek? Dieta ma wpływ na zdrowie skóry i całego organizmu.    Fot. 123RF.COM/PICSEL Czym jest trądzik? Trądzik to zaskórniki, grudki i krostki, powszechnie zwane pryszczami, które pojawiają się nie tylko na twarzy, ale i na szyi, plecach, dekolcie i ramionach. Przyczyny trądziku mogą być różne. przyjmuje się, że w wieku pokwitania są to wahania...

• Tradycyjne placki z tartych ziemniaków cieszą się ogromną popularnością. Zazwyczaj podajemy je ze śmietaną lub sosami gulaszowymi. Ale czy to wszystkie możliwości? Fot. 123RF/Picsel Placki ziemniaczane to potrawa równie tradycyjna, co pierogi, kopytka czy łazanki. Jest to element polskiej kuchni chłopskiej - prostej, ubogiej, ale jednocześnie łatwej do przygotowania, smacznej oraz sycącej. Jedne z pierwszych przepisów na tę potrawę pochodzą z XVII wieku, ze Stoczka Warmińskiego. Ówczesne...

• Wegetariańskie dania wielu osobom wydają się być nudne, niezbyt sycące i niesmaczne. Tymczasem bezmięsne obiady mogą naprawdę zaskakiwać. Jeśli jeszcze nie jesteście o tym przekonani, być może zmienicie zdanie, za sprawą przepisów naszych użytkowników. Fot. 123RF Brakuje wam pomysłu na bezmięsny obiad? To nic strasznego, bo Smakerowicze przygotowali dla was całą masę wegetariańskich przepisów, które mogą stać się inspiracjami dla niejednego posiłku. Będzie zdrowo, kolorowo, a przede...

• Wegetariańskie dania wielu osobom wydają się być nudne, niezbyt sycące i niesmaczne. Tymczasem bezmięsne obiady mogą naprawdę zaskakiwać. Jeśli jeszcze nie jesteście o tym przekonani,zmienicie zdanie za sprawą przepisów naszych użytkowników. Fot. 123RF/Picsel Brakuje wam pomysłu na bezmięsny obiad? To nic strasznego, bo nasi użytkownicy przygotowali dla was całą masę wegetariańskich przepisów, które mogą stać się inspiracją dla niejednego posiłku. Będzie zdrowo, kolorowo, a przede wszystkim...

• Zjedlibyśmy coś, ale tak naprawdę nie mamy ani pomysłu, ani czasu na wielkie gotowanie. Co robić? Gotować, ale szybko, zdrowo i tanio. Przedstawiamy przegląd potraw, które można przygotować dokładnie w kwadrans. Wyszukane, smaczne i szybkie... Zaczynamy nieco przewrotnie, bo potrawą, której przygotowanie zajmuje dobę. Gdzie jest haczyk? W kuchni spędzimy nie więcej jak kwadrans, a resztę zrobi za nas czas. Proponujemy kremowy i ziołowy serek do kanapek, na bazie gęstego jogurtu greckiego....

Przepisy na temat: naleśniki na ostro
Dyskusje na temat: naleśniki na ostro
  • Re: Naleśniki na ostro

To niesą naleśniki na ostro tylko meksykanska tortilla.

• Re: Kulturysta Marcin Zwierzak zmarł podczas treningu

to trzeba koksować tylko ostro .... jak takie zdrowe Ja dziękuje pobiegam popływam jakoś nie mam pewności że będę cieszył się długim życiem obcym nie wierzę mam swój rozum a nie ktoś mnie(...) odpowiednie kwalifikaje a nie CIOTKA ZIUTA CIOTCE FRANCE zarała na skakance no to nie przepis na naleśniki tu chodzi o życie człowieka

•  Re:  z czym naleśniki???????

Wyśmienite są naleśniki z prażonymi jabłkami i cynamonem oraz bitą śmietaną. Na ostro dobrze smakują z wołowiną i pomidorami.

• Re:  z czym naleśniki???????

Naleśniki z meksykańskim nadzieniem - coś na kształt burrito. W farszu mięcho, pieczarki, fasola, papryka, cebula, kukurydza, wszystko na ostro i z odrobiną żółtego sera, MNIAM! Albo naleśniki z nadzieniem jak do ruskich pierogów - też bomba :D

naleśniki hymm ja bardzo lubię na ostro smarze naleśniki do ciasta już dodaję dużo przypraw parkę pieprz sól trochę ziół po usmażeniu naleśników dodaję pieczarki szynkę i ser tarty zawijam i zapiekam w piekarniku uwielbiam z sosem czosnkowym albo beszamelowy

A ja lubię naleśniki na ostro, czasami zdarzało mi się jeśc z boczkiem i sosem pomidorowym, a nawet z szynką i serem żółtym na ciepło - pycha. Czasami robię naleśniki a'la kebab, do środka różne warzywka i ciepłe mięsko z kurczaka a do tego sos czosnkowy z jogurtu naturalnego, pycha!

•  Re:  z czym naleśniki???????

ja też bardzo lubie naleśniki na "ostro" kiedy naleśnik się już smazy dodaje ser pomidory i troszke ostrej papryki . albo do upieczonego juz naleśnika dodaję farsz np z pieczarek parówek cebulki wszysto na ciepło i oczywiście z ketchupe . Palce lizać

ja z różnymi rzeczami robię nalesniki począwszy od dżemu, ser biały na słodko, po naleśniki bardziej na ostro - z szynka i serem albo na przykład z boczkiem i sosem pomidorowym :) Czasem robię z naleśników taką jakby 'tortille' i do środka gotowane mięsko, warzywa, do tego sos czosnkowy z jogurtu naturalnego. Pycha!

Mmmm ale narobileś/łaś mi smaka na naleśniki z jabłkiem i cynamonem. Ja wprost kocham cynamon. A co do naleśników, to nie lubie na ostro, chyba że takie tortillowe, bo one z kolei nie pasują do słodkiego nadzienia

Ja często robię naleśniki kakaowe (do ciasta dodaję kakao) z ubitą śmietanką kremówką, pokrojonymi bananami i cynamonem. Na wierzch można posypać migdałami. Bomba kaloryczna, ale jaka pyszna! Ostatnio mój mężczyzna zaserwował mi na śniadanie pankcakes z borówkami - również godne polecenia. A jeżeli ktoś woli na ostro, to proponuję parówki z serem, ogórkiem kiszonym, papryką zapiekane w naleśniku.