• Informacje na temat:

operacje tarczycy

Artykuły na temat: operacje tarczycy
  • Polacy chętnie sięgają po mięso wieprzowe, ponieważ jest podstawą wielu lubianych dań, m.in. gulaszu czy rolad. Wiele osób nie wyobraża sobie również niedzielnego obiadu bez chrupiącego kotleta schabowego, a grilla bez żeberek czy kaszanki. Fot. 123RF/Picsel Wieprzowina, jak każde mięso, zawiera wiele białka (podstawowego budulca mięśni) i wszystkie niezbędne aminokwasy. Jest również źródłem ważnych dla zdrowia witamin, m.in. A, D, E i K, które rozpuszczają się w tłuszczach. Witaminy i...

• Uwielbiamy ją za smak, zapach i to, że w kilka chwil dodaje nam sił i poprawia nastrój. Czekoladę możemy podjadać lub pić na tysiące sposobów i za każdym razem będzie nam smakowała tak samo dobrze. Jaki wpływ na organizm ma czekolada i dlaczego właściwie warto od czasu do czasu skusić się na słodką tabliczkę? Czekolada to przede wszystkim nieocenione źródło magnezu i składników pobudzających produkcję serotoniny czyli „hormonu szczęścia", odpowiadającego m.in. za zmniejszanie skutków...

• Aby osiągnąć kulinarny sukces, warto łączyć ze sobą produkty nie tylko pod względem smaku, ale również ich właściwości. W kuchni nie wszystkie duety są zgrane, a niektóre wręcz mogą nam szkodzić. Upewnijcie się, czy na pewno nie pojawiają się one w waszym jadłospisie. Jeśli umiejętnie korzystacie z darów Matki Natury, możecie zapomnieć o częstych przeziębieniach i wielu przykrych dolegliwościach. Większość substancji odżywczych, niezbędnych naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania,...

• Mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego już dawno temu odkryli sekret zdrowego odżywiania. Warto się od nich uczyć. Fot. 123 RF   Naukowców od dłuższego czasu interesowała ponadprzeciętna długość życia oraz wyjątkowe zdrowie osób mieszkających we Włoszech, Grecji oraz innych krajach położonych nad Morzem Śródziemnym. Część z nich upatrywała przyczyn tego fenomenu w specyficznym klimacie tam panującym, jednak pojawiła się grupa badaczy przekonanych o tym, że kluczem do rozwiązania tej zagadki...

• Sezon na czereśnie zbliża się wielkimi krokami. Drzewka uginają się pod tym słodkim ciężarem, a my już nie możemy doczekać się kiedy w końcu zagoszczą na naszych stołach. Co ciekawe, jedzenie czereśni to nie tylko przyjemność, ale również ogromna korzyść dla zdrowia. Fot. 123RF Czereśnie to jedna z pierwszych zapowiedzi zbliżającego się lata. Gdy dni robią się już naprawdę bardzo długie, a temperatura znacząco przekracza 20 stopni, możecie być pewni, że uda wam się odnaleźć je na straganach....

• Jajko na miękko, na twardo, sadzone lub w koszulce – możliwości ich przygotowania są niemal nieskończone i w tym wypadku jedyne ograniczenie stanowi nasza wyobraźnia. Ale czy zjedzenie jajka na śniadanie to na pewno dobry pomysł? Fot. 123RF Po jakie produkty Polacy najchętniej sięgają o poranku? W ścisłej czołówce śniadaniowych klasyków znajdują się różnego rodzaju potrawy z jajek. Jednak przez dłuższy czas jaja cieszyły się naprawdę ponurą sławą. Obwiniano je między innymi o powodowanie...

• Sezon na czereśnie zbliża się wielkimi krokami. Drzewka uginają się pod tym słodkim ciężarem, a my już nie możemy doczekać się kiedy w końcu zagoszczą na naszych stołach. Co ciekawe, jedzenie czereśni to nie tylko przyjemność, ale również ogromna korzyść dla zdrowia. Fot. 123RF Czereśnie to jedna z pierwszych zapowiedzi zbliżającego się lata. Gdy dni robią się już naprawdę bardzo długie, a temperatura znacząco przekracza 20 stopni, możecie być pewni, że uda wam się odnaleźć je na straganach....

• Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich kawoszy i miłośników czekolady. Od teraz możecie rozkoszować się swoim ulubionym napojem bez wyrzutów sumienia. Naukowcom udało się potwierdzić jego niezwykłe właściwości. Fot. 123RF/Picsel Wielu kawoszy uważa, że kawę powinniśmy pić czarną, bez jakichkolwiek dodatków. Z pewnym niesmakiem spoglądają na osoby, które dodają do niej cukier i mleko. Tymczasem okazuje się, że pijąc kawę bez dodatków mogą wiele stracić. Naukowcy z Uniwersytetu Georgia...

• Tymianek – znamy go doskonale i często wykorzystujemy w kuchni. Ba, często nawet uprawiamy go w przydomowych ogródkach. Ale czy wiemy jak wpływa na nasz organizm? Okazuje się, że to niepozorne zioło ma nam do zaoferowania znacznie więcej niż tylko doskonały smak. Fot. 123RF/Picsel Ta wywodząca się z basenu Morza Śródziemnego przyprawa coraz częściej gości na naszych stołach. W większości przypadków, po tymianek sięgamy jedynie ze względu na jego smak, jednak warto pamiętać, iż posiada on...

• O zwyczajach, tradycjach i różnych andrzejkowych zabawach przeczytacie w innych serwisach. My dziś skupiamy się wyłącznie na sprawach ciała. Skoro już zapraszamy gości, szykujemy wosk i chłodzimy alkohol to pojawia się odwieczne pytanie - co podać na stół? Postanowiliśmy przyjść z pomocą i przygotować gotowe menu, z którego każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.   O zwyczajach, tradycji i różnych andrzejkowych zabawach przeczytacie w innych serwisach. My dziś skupiamy się wyłącznie na...

Przepisy na temat: operacje tarczycy
  • Świetny - przepyszny koktajl przyspieszający trawienie :) Dzieje się tak dzięki bromelinie zawartej w ananasie, która ułatwia trawienie, odtruwa i działa przeciwzapalnie oraz gingerolowi z imbiru (który spala tłuszcz zmagazynowany na brzuchu i w organach wewnętrznych). Zawiera oczywiście mnóstwo witamin, antyoksydantów i składników mineralnych (bardzo bogata w minerały gruszka - ma potas który obniża ciśnienie, jod pozytywnie wpływający na pracę tarczycy czy bor poprawiający pracę mózgu)....

• To danie możemy podawać z sałatką z kruchej zielonej sałaty i innych warzyw,a chlebki ciabatta to doskonały blat do pizzy domowej roboty.Można na nich ułożyć mieszankę owoców morza, któte dzięki dodaniu czerwonego pesto i mozzarelli, zyskują prawdziwie włoski aromat.Ta pizza jest przepyszna!!!Musicie ją wypróbować! 1porcja zawiera: 633 kcal,44 g białka, 30 g tłuszczów(w tym 9 g NKT),50g węglowodanów(w tym 9g cukrów),3g błonnika, oraz witaminy:...

• Sprawdzony przepis na "Podhalańska kołatanka"

• Przepis wart wypróbowania: "Biszkopt z kremem"

• Zapraszam na mojego bloga Paszczak gotuje.

• Bogate w składniki danie + pozwala wyczyścić lodówkę;o)

• Dobry odpowiednik chleba. Dobre jako dodatek do innych potraw jak mięso Gyros. Można piec na grillu zamiast grzanek. Dla tych którzy nie lubią ostrego jedzenia proponuję zrobić je bez przypraw (jedynie sól)

• Efektowne, acz proste. Pewnie znane ale nie odnalazłam na Smakerze, więc dodaję.

• Śledzie z pomarańczami, rukolą i orzechami

• Danie kuchni węgierskiej.

Dyskusje na temat: operacje tarczycy
  • Re: Dorota Gardias: Miałam guz na tarczycy, myślałam o najgorszym

Aleś ty biedna jesteś, tez mam guza tarczycy (miałam juz 2 operacje wycięcia guza, ale nadal odrasta) Nie płaczę, pracuje normalnie. "Skończyło sie dobrze" to po co o tym wspominac w mediach

• Re: Niezdiagnozowana choroba tarczycy dużym zagrożeniem dla zdrowia

Tak ,tak jak najwcześniej podawać ludziom leki- hormony już dzieciom i w ten sposób uzależnić narody od farmacji. Ludzie! w dobie internetu trzeba czytać ,czytać i jeszcze raz czytać i zastanowić się czy naprawdę potrzebujemy niektórych leków , może najpierw zmiana w żywieniu potem jakieś uzupełnienie minerałów a potem coś tak drastycznego jak hormony i operacje to już ostateczność!!!

• Re: Przeprowadzono operacje guzów przy pomocy echolasera

*** U mnie guz tarczycy calkowicie zniknal po 6-miesiecznym piciu herbaty z KORZENIA mniszka lekarskiego. Tez radze wyprobowac ***

• Re: Rak tarczycy atakuje coraz częściej!

Kilka miesięcy ??? a gdzie ?? W Jeleniej Górze rejestrując się do endokrynologa w październiku 2014 termin mam na 02-01-2018!!!!! na moje wielkie zdziwienie i oburzenie usłyszałam nie ma rejonizacji może Pani szukać gdzie jest wcześniej, wcześniej było prywatnie, jedna biopsja, druga biopsja diagnoza rak..... na operacje tez czekam kilka miesięcy.....

• Re: Joanna Koroniewska pokonała chorobę

W innym wywiadzie mowila, ze miala operacje tarczycy.

• Re: Anna Wyszkoni o dzieciach

dla niej jest to powazne-jest piosenkarka a usuniecie tarczycy wiaze sie tez z glosem wiem bo sama mialam operacje na tarczyce

• Re: Lara Gessler zachwycona małżeństwem!

dobrze,że ty Maniu zrobiłaś sobie operacje plastyczne, bo sama ładna nie byłaś, a ten twój wytrzeszcz oczu to od tarczycy czy już tak masz?

• Re: Anna Kalczyńska pierwszy tak szczerze o swojej chorobie!

Jaka Ty madra jestes a wlasciwie przemadrzala ,takie rady mozna dawac komus kto nie ma raka tarczycy ,11 lat leczenia w Gliwicach mowi wszystko,ja tez w leczeniu jestem 7 lat ,3 operacje ,3 duze jody ,najpierw 3 lata leczenia chronicznego zapalenia tarczycy a pozniej ten guz .

• Re: Anna Wyszkoni: Na płycie przerabiam etap choroby

RAK tarczycy tak???ja mając lat 21 przeszłam operacje usunięcia guzków tarczycy.Jeden z nich był wielkości "orzecha włoskiego"NIESTETY po 3 latach ,wszystko się odnowiło.Guzki rosną,na lekach od 21(...) TARCZYCY.GRATULUJĘ PANI SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA I POWROTU NA SCENĘ.JA MAM CIĘŻKO POKONAĆ KILKANAŚCIE SCHODÓW,STRASZNIE MNIE TO MĘCZY-BRAKIEM POWIETRZA.CHOROBA ..niedoczynność tarczycy...,KTÓRĄ TRZEBA

• Re: Anna Wyszkoni: Mam nadzieję, że najgorsze już za mną

Nie gadaja bo nie maja do kogo ,dopoki nie gadalam to podwojnie cierpialam psychicznie ,z biegiem czasu oswoilam sie z choroba i zaczelam mowic miedzy wierszami i troche mi ulzylo,jestem po raku tarczycy ,trzy operacje , trzy duze jody dwa male i w zwiazku ztym osiem pobytow w szpitalu,wystarczy!