• Informacje na temat:

silny ból głowy i mdłości

Artykuły na temat: silny ból głowy i mdłości
  • Dieta może poważnie wpłynąć na nasze samopoczucie i stan naszego zdrowia. Wpływa także na odczuwanie bólu. Zobaczcie 5 sposobów na zwalczanie bólów głowy! Ból głowy może wynikać z odwodnienia.     Fot. © 123RF.COM/PICSEL 1. Nawadniaj organizm! Bardzo często ból głowy wynika z odwodnienia, o które wcale nie tak trudno, jak by się mogło wydawać. Współczesny człowiek ma na wyciągnięcie ręki przeróżne napoje, a zamiast nich wybiera kawę, napoje z kofeiną czy alkohol, które nie zaspokoją...

• Migrenowe bóle głowy dotyczą od 8 do 20 procent populacji. Utrudniają normalne życie i uniemożliwiają pracę. Istnieje wiele przyczyn migreny i jeszcze więcej sposobów na radzenie sobie z nią. Jednym z nich może być odpowiednio dobrana dieta. Fot. 123RF/Picsel Osoby cierpiące na migrenę posiadają wrażliwsze komórki w korze mózgowej. Wobec tego silniej reagują na różne negatywne bodźce, na przykład skoki ciśnienia atmosferycznego, stres, brak snu, a także substancje dodawane do pożywienia. W...

• Jesień to czas, kiedy szczególnie łatwo o różnego rodzaju choroby i przeziębienia. Spośród wszystkich objawów, jednym z najbardziej uciążliwych jest ból gardła. Jak sobie z nim radzić? Poza lekami z apteki, możecie wypróbować również naturalne sposoby. Walcząc z bólem gardła lub chrypką, nie musimy od razu sięgać po leki z apteki. W przypadku mniej groźnych infekcji, doskonale sprawdzą się domowe sposoby, które znały już nasze babcie. Okłady i różnego rodzaju płukanki znane są od bardzo...

• Makaron to wyjątkowo uniwersalny produkt, z którego bez trudu wyczarujecie wyjątkowe dania. Jak to zrobić? Skorzystajcie z przepisów naszego eksperta. Fot. Marek Siol / Hungryeyes.pl Wszyscy kochają makaron - spaghetti, fussili, penne i wiele, wiele innych. Nie dość, że jest tyle rodzajów, to jeszcze istnieje niemal nieskończona liczba sposobów jego przygotowania. Dziś prezentuję wam kilka sprawdzonych przepisów, których przygotowanie zajmie wam dosłownie chwilę. Uwielbiam prostotę i to ona...

• Najważniejszym i najbardziej celebrowanym posiłkiem świątecznym jest wielkanocne śniadanie. Jak je przygotować, by pozostać wiernym tradycji, a jednocześnie zaskoczyć nowymi, pysznymi, a przede wszystkim zdrowymi pomysłami? Idealną odpowiedzią są kanapki! Na stole wielkanocnym podczas śniadania najczęściej pojawiają się jajka, kiełbasa, różnego rodzaju sałatki, ćwikła, chrzan, a w niektórych regionach Polski specjalnie przygotowywany żurek. Całe to bogactwo możemy dodatkowo urozmaicić...

• W pierwszym odcinku czwartej edycji programu jurorzy wyróżnili przepis Karola. Zobaczcie, jak przygotować przepyszny "Naleśnikowy zawrót głowy". Naleśniki:500 ml mleka500 ml wody500 g mąki (typ 450)3 łyżki cukru5 jaj100 ml oleju Krem:500 ml śmietanki 36%500 g mascarpone4 łyżki cukru pudrubarwnik czerwonyaromat lub syrop malinowyekstrakt waniliowy Polewa:100 ml śmietanki 36%100 g białej czekolady Dekoracja:świeże maliny wysuszone ścinki naleśnika NaleśnikiPołączyć mleko z wodą, mąką i cukrem....

• Polskie święta nie mogą obyć się bez zupy. W Boże Narodzenie, na naszych stołach królują barszcz czerwony i grzybowa, a przy okazji Wielkanocy gotujemy żurek i barszcz biały. Niestety, nie zawsze mamy czas, aby przygotować je od podstaw i często sięgamy po sklepowe gotowce. Co w nich znajdziemy? Możecie się bardzo zdziwić. Zdjęcie 123rf   W natłoku przedświątecznych obowiązków bardzo często brakuje nam czasu na własnoręczne przygotowanie zakwasu na barszcz lub żurek. Wielu z nas zdaje się...

• „Poproszę chleb, tylko bez kminku!” – ile razy zdarzyło wam się wypowiedzieć takie zdanie? Jak się okazuje, unikanie tej przyprawy to spory błąd, gdyż w niezwykły sposób wpływa ona na nasz organizm. Fot.123RF Nasze babcie wiedziały co robią, dodając kminek do wielu różnych potraw. Przyprawa ta już od wieków jest bardzo chętnie stosowana w medycynie ludowej, jako panaceum na wiele schorzeń i dolegliwości. Jednak właściwości kminku nie miały ograniczać się jedynie do pozytywnego wpływu na nasz...

• „Poproszę chleb, tylko bez kminku!” – ile razy zdarzyło wam się wypowiedzieć takie zdanie? Jak się okazuje, unikanie tej przyprawy to spory błąd, gdyż w niezwykły sposób wpływa ona na nasz organizm. Fot.123RF/Picsel Nasze babcie wiedziały co robią, dodając kminek do wielu różnych potraw. Przyprawa ta już od wieków jest bardzo chętnie stosowana w medycynie ludowej, jako panaceum na wiele schorzeń i dolegliwości. Jednak właściwości kminku nie miały ograniczać się jedynie do pozytywnego wpływu...

• Dla jednych nieodzowny element wieczornych seansów, dla innych obowiązkowy trunek podczas spotkań ze znajomymi. Piwo - niekiedy źle kojarzone, obarczane winą za tzw. "miesień piwny", zyskuje jednak coraz więcej przychylności. A to wszystko za sprawą swojego dobroczynnego działania w kosmetyce oraz zaskakujących efektów stosowania. Fot. 123RF/Picsel Jego korzystne właściwości są znane od wieków. Dbające o swój wygląd i pragnące wiecznej młodości królowe stosowały piwo do systematycznej...

Przepisy na temat: silny ból głowy i mdłości
  • Kolor na dziś - purpurowy, fioletowy, ciemnoróżowy...I śniadanie w różowym tonie - Banan w buraczanej odsłonie :)

• Ostatnim czasem uwielbiam łączyć ciasto czekoladowe z owocowymi musami :) Owocowy zawrót głowy to pyszne ciasto, które pokochacie, a jej różnorodność smaków świetnie się przeplata.

• Wbrew pozorom ciasto robi się szybko :)

• Cukinia duszona z piersiami kurczaka ,cebulą i kiełbasą

• Lekki i orzeźwiający drink na gorące dni

• Jest sezon na borówki, które ja osobiście uwielbiam i mogę jeść w każdych ilościach. Ale tylko nasze polskie, za amerykańskimi nie przepadam zdecydowanie. Zrobiłam więc pyszny koktajl, sporo zjadłam tak po prostu, a z reszty stworzyłam ciasto. (NIE)Zwykły biszkopt z masą borówkową, owocami i galaretką. Mniam!

• sezon lodowy uważam za otwarty :)

• szybkie, sycące, owocowe, ok. 320 kcal (bez płatków owsianych)

• Sposób na wykorzystanie zamrożonych owoców. Prosty przepis.

• Sprawdzony przepis na "Malinowy zawrót głowy"

Dyskusje na temat: silny ból głowy i mdłości
  • Re: Artur Żmijewski przyznał się w wywiadzie. Środki bólowe już nie pomagają

Też miewam takie bóle, nie jest to zwykły bol głowy, który przejdzie po apapie. Ten ból zaczyna się najczęściej tuż po przebudzeniu, otwieram oczy i już wiem że to jest to. Wtedy nie wolno zwlekać i zastanawiać się "wziąć tabletkę czy nie?" Silny lek przyjęty jak najszybciej jest w stanie powstrzymać atak lecz czasem nie........ wtedy dochodzą mdłości i wymioty. To jest okropna dolegliwośc

• Re: Eksperci: Co szósty z nas dozna udaru mózgu

UWAGA! Jeśli spotka cię jeden lub kilka z tych objawów ,to należy natychmiast wezwać lekarza,bo to jest zwiastun udaru..A jeśli masz nadciśnienie lub \i cukrzycę,czy chorobę serca to może to być zapowiedz udaru:----zzaburzenia mowy,silny ból głowy i wymioty lub mdłości,zaburzenia widzenia,niemożność utrzymania równowagi,nagłe osłabienie ręki,nogi lub ręki i nogi po jednej stronie.

• pierwsze objawy - mnóstwo na tak lub nie

gorączki - też zignorowałam, choć już zaczęłam miewać podejrzenia. 3. Omdlenia - tydzień po zapłodnieniu - zaczęłam mieć 50 % pewności 4. Wstręt do alkoholu, bardzo silny ból głowy i mdłości po(...) w swoich oczach, ale nie znalazłam. Pewnie dlatego, że macierzyński wzrok został mi już na zawsze. 9. Mdłości i nadwrażliwość na zapachy poczułam dopiero w 12 tygodniu a ustąpiły po 2 miesiącach, kiedy

• Re: czy to koniec?

ci "zwykły" tzw. napięciowy ból głowy (związany z silnymi emocjami, zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi), to delikatne pieszczoty i czuły seks pomogą ci się rozluźnić, zrelaksować. Wtedy ból(...) aż do eksplozji bólu w trakcie szytowania; jest tak silny, że mogą mu towarzyszyć mdłości, a nawet wymiotyz tyłu głowy dotyczy zaledwie 5% "seksualnych migrenowców", ale jest wyjątkowo nieprzyjemny