• Informacje na temat:

skurcze dodatkowe

Artykuły na temat: skurcze dodatkowe
  • Wraz ze zwiększającą się ilością przetworzonej żywności, poziom magnezu w diecie przeciętnego człowieka obniża się. Bywa niewystarczający, aby organizm działał prawidłowo. Co jeść, by uniknąć niedoboru tego pierwiastka? Fot. 123RF/Picsel Niedobór magnezu wywołuje u człowieka zaburzenia rytmu serca, problemy ze snem, nerwowość, bóle głowy, zaburzenia widzenia, łamliwość kości, włosów i paznokci, zaburzenia miesiączkowania, bóle pleców. Najczęściej zauważamy, że go nam brakuje, kiedy nam „oko...

• Wraz ze zwiększającą się ilością przetworzonej żywności, poziom magnezu w diecie przeciętnego człowieka obniża się. Bywa niewystarczający, aby organizm działał prawidłowo. Co jeść, by uniknąć niedoboru tego pierwiastka? Bardzo dobrymi źródłami magnezu są orzechy i gorzka czekolada.      Fot. 123rf.com Jego niedobór wywołuje u człowieka zaburzenia rytmu serca, problemy ze snem, nerwowość, bóle głowy, zaburzenia widzenia, łamliwość kości, włosów i paznokci, zaburzenia miesiączkowania, bóle...

• Aby organizm mógł sprawnie funkcjonować, potrzebny nam jest zdrowy i odpowiednio długi sen. Jednak nocna regeneracja może zostać zakłócona przez to, co jemy wieczorem. Oto kilka produktów, które powinniśmy szerokim łukiem omijać w porze kolacji. Wielu z nas uważa, że zjedzenie wieczornego posiłku jest największą zbrodnią przeciwko zdrowemu odżywianiu. Dosyć niesłusznie utarło się przekonanie, że zjedzenie kolacji stanowi niemal najprostszy sposób na zyskanie dodatkowych kilogramów. Owszem,...

• Karambola to egzotyczne cudo, które zaskakuje nie tylko wyglądem, ale także właściwościami leczniczymi. Odkryjmy ten owoc ceniony w azjatyckiej medycynie ludowej i wykorzystajmy jego możliwości również w naszych kuchniach. Smak i zdrowie gwarantowane! Fot. 123RFLubimy eksperymentować w kuchni i coraz częściej wychodzimy naprzeciw nowym smakom. Nierzadko, zamiast tradycyjnych, polskich owoców, wybieramy te egzotyczne. Nic zatem dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się karambola,...

• Kolendra to niezwykłe zioło. Wystarczy kilka listków aby zwykłe danie nabrało wyrazu i nieco egzotycznego charakteru. Jednak wyjątkowy smak to nie jedyna jej zaleta. Za co jeszcze powinniśmy ją cenić? O prozdrowotnym działaniu kolendry bardzo dobrze wiedzieli nawet nasi przodkowie. Ponoć stosowaną ją już w starożytności, jako doskonały środek na różnego rodzaju dolegliwości – począwszy od niestrawności, poprzez nieświeży oddech, a skończywszy na słabym libido. Obecnie, kolendra wróciła do...

• Kasze królują na polskich stołach. Jaglaną, gryczaną lub jęczmienną serwujemy na tysiące sposobów. Ale czy słyszeliście kiedykolwiek o kaszy coix i jej niezwykłych właściwościach? Fot. 123RF/Picsel W sklepach możecie znaleźć ją pod różnymi nazwami - łzy Hioba, jęczmień perłowy, proso jerozolimskie lub kasza coix. Sprzedawcy za każdym razem mają na myśli ten sam produkt - niewielkie, pochodzące z południowej Azji nasiona o bardzo ciekawym smaku i równie interesujących właściwościach. W...

• Zimowe miesiące należą do najpiękniejszych w roku. Co rano, zza oszronionych okien, możemy podziwiać biały świat. Mroźne powietrze orzeźwia i wręcz namawia do spacerów po skrzypiącym śniegu. Aura zachęca także do uprawiania zimowych sportów, a najmłodsi najchętniej w ogóle nie schodziliby z sanek. Niestety zima niesie ze sobą ryzyko rozmaitych urazów. Fot. 123RF/Picsel Grożą nam przemarznięcia, bóle reumatyczne, stany zapalne stawów, a także stłuczenia, zwichnięcia oraz złamania. Dobra dieta...

• Kolendra to niezwykłe zioło. Wystarczy kilka listków aby zwykłe danie nabrało wyrazu i nieco egzotycznego charakteru. Jednak wyjątkowy smak to nie jedyna jej zaleta. Za co jeszcze powinniśmy ją cenić? Fot. 123RF/Picsel O prozdrowotnym działaniu kolendry bardzo dobrze wiedzieli nawet nasi przodkowie. Ponoć stosowaną ją już w starożytności, jako doskonały środek na różnego rodzaju dolegliwości – począwszy od niestrawności, poprzez nieświeży oddech, a skończywszy na słabym libido. Obecnie,...

• Dieta może poważnie wpłynąć na nasze samopoczucie i stan naszego zdrowia. Wpływa także na odczuwanie bólu. Zobaczcie 5 sposobów na zwalczanie bólów głowy! Ból głowy może wynikać z odwodnienia.     Fot. © 123RF.COM/PICSEL 1. Nawadniaj organizm! Bardzo często ból głowy wynika z odwodnienia, o które wcale nie tak trudno, jak by się mogło wydawać. Współczesny człowiek ma na wyciągnięcie ręki przeróżne napoje, a zamiast nich wybiera kawę, napoje z kofeiną czy alkohol, które nie zaspokoją...

• Zastanawialiście się kiedyś dlaczego, gdy byliście dziećmi Wasze Babcie i Mamy usilnie nakłaniały Was do jedzenia zielonego groszku, i dlaczego powinniście być im za to wdzięczni? Jeśli nie wiecie, spieszymy z odpowiedzią! Zielony groszek przybył do nas z Azji, jest rośliną jednoroczną, a jego plony zbierane są na przełomie czerwca oraz lipca i tylko w tym okresie można jeść go na surowo. Po tym czasie najlepiej korzystać z mrożonego produktu. Należy do rodziny roślin strączkowych, a te jak...

Przepisy na temat: skurcze dodatkowe
Dyskusje na temat: skurcze dodatkowe
  • Dodatkowe skurcze serca

Ostatnio budzę się w nocy, bo mam wrażenie, że łapią mnie dodatkowe skurcze serca. Boję się, że to może być stan przedzawałowy. Czy są spowodowane takie dodatkowe skurcze serca?

• Re: Dodatkowe skurcze serca

Dodatkowe skurcze serca mogą świadczyć o arytmii serca. Idź do lekarza

• Re: Dodatkowe skurcze serca

Starsi ludzie często mają dodatkowe skurcze serca, jeżeli masz ponad 60 lat, to nie masz się co martwić, tylko idz do lekarza po leki

• Re: Choć lato kapryśne, to serce bezpieczne. 10 obronnych zasad

Kobieta, lat 80 ma arytmię serca , której charakterystyczną cechą są dodatkowe skurcze tegoż narządu. Do tego jest uczuleniowcem, nie może jeść wszystkich owoców, źle reaguje na zmiany ciśnienia atmosferycznego. Trudno powiedzieć co jest tego przyczyną, wszyscy powiedzą, ze wiek. Leki, odpoczynek, zero stresu. Czy można jeszcze coś innego jej poradzić ?

• Re: Wojsko upomina się o rezerwistów

Najgorsze jest to, że nie każdy z nas ma dobry stan zdrowia, kiedyś dostałem kategorie A i trenowałem kolarstwo oraz biegi, dzisiaj niestety mam wysokie nadciśnienie (200/100) a do tego dodatkowe skurcze serca i wątpię, że dam rade przebiec dzisiaj chociaż 200 metrów.

• Re: GIF wycofuje lek Polsart

czasem czuj dodatkowe skurcze i potykania serca wykryli poszerzone przedsionki i komory pale mało nie pije alko ale mam 119kh przy 177 cm wiec otylosc biore lokren i polpril ja codziennie mam ok 125-130 na(...)Tylko ze ja mam 30lat dopiero...Stres mam non stop bole w klatce szumy w uszach przetykania bole jakby żył na rekach obok dloni skurcze bole nóg bole glowy prawie codziennie klucie pieczenie w klatce

• Regularny trening sprawia, że serce nie choruje?

Dostaje się przerostu mięśnia sercowego, pojawiają się dodatkowe skurcze i piki na pusto, a w spoczynku serce głupieje i powstaje arytmia.

• Re: Zmarł w ośrodku zdrowia. Wcześniej dwa razy był odsyłany ze szpitala

Nie za każdym, ale omdlenia, szczególnie częste wymagają dalszej diagnostyki. Przyczyna omdleń może być kardiogenna, np dodatkowe skurcze, komorowe, czy nadkomorowe. Przyczyną może być również, hipoglikemia tzn niski cukier. Omdlenia mogą być neurogenne, mikrozatory w krążeniu mózgowym, czy Epilepsja, czyli padaczka

• Re: 10 pytań o operację macicy

Rozumiem Cie, wiem co oznacza taki ciagly, koszmarny bol...Mam 35 lat , za soba dwie cesarki i od roku zyje w silnym bolu -skurcze jak przed porodem prawie przez cala dobe , nie pomagaja zadne leki przeciwbolwe ani rozkurczowe , mam ciagle wzdecia bole i bardzo bolesne skurcze jelit , biegunki , na usg wszystko wyglada ok ,kolonoskopia w porzadku , lekarz podejrzewa endometrioze, po 2 miesiach

• Re: "Mundra". Bez zadęcia o cudzie narodzin

rodzenia bez znieczulenia zewnątrzoponowego jest żenujące i nieludzkie. Takie znieczulenie ma dodatkowe zalety: matka świetnie oddycha, dziecko rodzi się w dobrym stanie. Matka może spac przez 3/4 porodu. Czuje skurcze, ale nie odczuwa ich bolesności. Ale nie warto dyskutowac z Polkami, bo one cierpiętnictwo mają "we krwi".