• Informacje na temat:

skurcze macicy

Artykuły na temat: skurcze macicy
  • Sezon na fasolkę szparagową w pełni! Czemu warto ją podać i czemu właśnie to kobiety powinny zadbać o jej częstą obecność w menu? Fasolka szparagowa, jak każda fasola, to bogate źródło błonnika. W przeciwieństwie jednak do fasoli jaś, czy innych odmian jest względnie lekkostrawna. Błonnik zaś pęcznieje w organizmie i na dłużej zostawia uczucie sytości. Fasolka szparagowa może więc być doskonałym wsparciem dla diet odchudzających, zwłaszcza że w 100 gramach znajduje się jedynie 32 kcal! Co...

• Brukselka - jedni ją kochają, inni nienawidzą. Jeśli znajdujecie się w tej drugiej grupie, ten artykuł skierowany jest właśnie do was. Jest bowiem kilka ważnych powodów, dla których powinniśmy od czasu do czasu sięgać po to warzywo. Fot. 123RF Wiele osób nie przepada za brukselką, twierdząc że jest gorzka, ma nieprzyjemny zapach i właściwie nie bardzo nadaje się do jedzenia. Oczywiście, jasnym jest, że o gustach się nie dyskutuje, czasem jednak warto zrewidować swoje poglądy. Chociażby wtedy,...

• Maliny to jedne z najbardziej lubianych owoców letnich. Są delikatne, soczyste i słodkie. Pasują zarówno do ciast, galaretek czy jogurtów, na bazie których można przygotować pyszne desery. Jednak co jeszcze, prócz znakomitego smaku kryją w sobie maliny? Fot.123RF/PICSEL Polska wraz Serbią i Chile jest jednym z najpotężniejszych producentów malin. Największe plantacje możemy zlokalizować na Lubelszczyźnie, gdzie najczęściej uprawia się następujące ich odmiany: Polka, Polana, Laszka i Glen...

• Pokrzywa kojarzy się nam głównie z bolesnymi i swędzącymi bąblami na skórze. Tymczasem nie jest to zwykły chwast! Uznaje się ją za jedno z najcenniejszych dla człowieka ziół. Można ją stosować w kuchni z pożytkiem dla zdrowia! Pokrzywa ma wiele korzystnych dla zdrowia właściwości.    Fot. 123RF.COM/PICSEL Słowianie wierzyli, że zwykła pokrzywa jest w stanie ochronić przez złymi urokami. Stosowali ją także na wszelkiego rodzaju bóle i gorączkę. A dzisiejsze badania potwierdzają, że...

• Odpowiednio skomponowana dieta staje się źródłem składników chroniących przed nowotworami. Czosnek, cebula, pomidory, kurkuma, zielona herbata to popularne produkty obfitujące w związki antyrakowe. Może warto zatem, aby podczas kolejnych zakupów trafiły do naszego koszyka? Czosnek i cebula Aromatyczne warzywa cebulowe są często wykorzystywane jako dodatek wzmacniający smak potraw. W medycynie wykorzystuje się z kolei ich działanie przeciwbakteryjnie i przeciwmiażdżycowe. Związki siarki...

• Kolendra to niezwykłe zioło. Wystarczy kilka listków aby zwykłe danie nabrało wyrazu i nieco egzotycznego charakteru. Jednak wyjątkowy smak to nie jedyna jej zaleta. Za co jeszcze powinniśmy ją cenić? O prozdrowotnym działaniu kolendry bardzo dobrze wiedzieli nawet nasi przodkowie. Ponoć stosowaną ją już w starożytności, jako doskonały środek na różnego rodzaju dolegliwości – począwszy od niestrawności, poprzez nieświeży oddech, a skończywszy na słabym libido. Obecnie, kolendra wróciła do...

• Kasze królują na polskich stołach. Jaglaną, gryczaną lub jęczmienną serwujemy na tysiące sposobów. Ale czy słyszeliście kiedykolwiek o kaszy coix i jej niezwykłych właściwościach? Fot. 123RF/Picsel W sklepach możecie znaleźć ją pod różnymi nazwami - łzy Hioba, jęczmień perłowy, proso jerozolimskie lub kasza coix. Sprzedawcy za każdym razem mają na myśli ten sam produkt - niewielkie, pochodzące z południowej Azji nasiona o bardzo ciekawym smaku i równie interesujących właściwościach. W...

• Kolendra to niezwykłe zioło. Wystarczy kilka listków aby zwykłe danie nabrało wyrazu i nieco egzotycznego charakteru. Jednak wyjątkowy smak to nie jedyna jej zaleta. Za co jeszcze powinniśmy ją cenić? Fot. 123RF/Picsel O prozdrowotnym działaniu kolendry bardzo dobrze wiedzieli nawet nasi przodkowie. Ponoć stosowaną ją już w starożytności, jako doskonały środek na różnego rodzaju dolegliwości – począwszy od niestrawności, poprzez nieświeży oddech, a skończywszy na słabym libido. Obecnie,...

• Soki kojarzą nam się z bogactwem smaków i zapachów, zamkniętym w kartonie. Dziś możemy cieszyć się również świeżymi sokami, stanowiącymi koncentrat zdrowia. Obecnie możemy wybierać do woli w różnego rodzaju sokach, nektarach i napojach, których pełno jest na sklepowych półkach. Soki to napoje wytwarzane z owoców - jeśli chcemy kupić prawdziwy sok, musimy na kartonie szukać informacji, iż jest on w 100% wytwarzany z owoców. Soki takie zabezpieczone są przed zepsuciem przez pasteryzację, czyli...

• Dieta może poważnie wpłynąć na nasze samopoczucie i stan naszego zdrowia. Wpływa także na odczuwanie bólu. Zobaczcie 5 sposobów na zwalczanie bólów głowy! Ból głowy może wynikać z odwodnienia.     Fot. © 123RF.COM/PICSEL 1. Nawadniaj organizm! Bardzo często ból głowy wynika z odwodnienia, o które wcale nie tak trudno, jak by się mogło wydawać. Współczesny człowiek ma na wyciągnięcie ręki przeróżne napoje, a zamiast nich wybiera kawę, napoje z kofeiną czy alkohol, które nie zaspokoją...

Przepisy na temat: skurcze macicy
  • W ostatnich dniach złapało mnie jakies dziadostwo, nie mogłem nic jeść, a wszystko włącznie z wodą przelatywalo przeze mnie. Na szczęście znam sposób, który może nie szybko, ale skutecznie pomaga na żołądkowe sprawy:) Koktajl bananowy z kiwi, miętą i cytryną to bomba z witamina C, które wszystkie bakterie się poddadzą:)

Dyskusje na temat: skurcze macicy
  • Re: Zespół wylęgania

Co za brednie. A upławy i skurcze macicy też mają?

• Re: Brexodus, czyli obywatele Unii Europejskiej opuszczają Wielką Brytanię

Oksytocyna to hormon ktory powoduje skurcze macicy a tobie spowodowal skurcz mozgownicy.

• Re: Polka i jej troje dzieci zamordowani w Szwecji

i bardzo seksi jak wszyscy oliwkowi......az mam skurcze macicy...

• Re: Dlaczego kobiety udają orgazm?

Ciekawe jak to można udawać. Skurcze macicy i całych partii ciała? Krzyczeć to można na dostawcę pizzy.

• Re: Po czym poznać że to implantacja zarodka

Implantacja zarodka może przebiegać bezobjawowo. Mogą też pojawić się takie objawy jak skurcze macicy lub plamienie. Do zagnieżdżenia zarodka w macicy dochodzi zazwyczaj między 6, a 12 dniem rozwoju zarodka. Powodzenia! :)

• Re: Daktyle na zdrowie

Daktyle jadla przed porodem panna Maria alebowiem wspomnaja skurcze macicy .

• Re: 10 pytań o operację macicy

Przecież my posiadamy orgazm pochwowy,albo łechtaczkowy. Wiec skąd maciczny??Skurcze macicy sa dobre przy porodzie,a produkuje prostaglandyny moze dac nam partner.W spermie znajduje sie owa:)

• Re: 10 pytań o operację macicy

coś mi się zdaje,że Twój problem to "facet",może nie ma już między Wami już pożądania...albo on myśli tylko o sobie... Ja jestem 3 tyg. po operacji i już nie wytrzymuję tego "postu",przy samych przytulankach i pocałunkach prawie dochodzę do orgazmu(takie mam silne skurcze szyjki macicy)...Myślę,że wszystko siedzi w głowie...życzę Ci więc wszystkiego najlepszego...

• Re: Uwaga! Faceci rodzą! Co za widok?!

totalna bzdura...porod to skurcze macicy i bol prowadzi do szczesliwego rozwiazania, co kobiecia pozwala przetrwac ten czas.. mezczyzna ani macicy nie ma, ani nie widzi sensu skurczow miesni brzucha... porod to nie bole napadowe, a wzmagajace sie i opadajace...czyli taki tekst to mozna sobie o kant d... ,,,

• Re: Barcelona: Furgonetka wjechała w tłum ludzi

Chodzi o oksytocynę - hormon wspomagający skurcze macicy podczas porodu, pobudza do produkcji mleka podczas ssania piersi, a w połogu ogólne rzecz ujmując regeneruje macicę... Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że UE zwariowała?