• Informacje na temat:

swędzenie jelit

Artykuły na temat: swędzenie jelit
  • Wraz z nadejściem wiosny, wyczekujemy pierwszych smaków dojrzewających w słońcu owoców i warzyw. Półki w sklepach i na placach targowych uginają się od ciężaru sezonowych pyszności. Mimo że wspaniale smakują i zawierają wiele witamin, czasami mogą wywoływać groźne reakcje alergiczne. Lista alergennych owoców jest dość długa. Ze względu na reakcje krzyżowe, często uczulają nas ananasy, melony, mango, winogrona. Warto pamiętać o tym, że owoce, które wywołują reakcje alergiczną występują w wielu...

• Polskie święta nie mogą obyć się bez zupy. W Boże Narodzenie, na naszych stołach królują barszcz czerwony i grzybowa, a przy okazji Wielkanocy gotujemy żurek i barszcz biały. Niestety, nie zawsze mamy czas, aby przygotować je od podstaw i często sięgamy po sklepowe gotowce. Co w nich znajdziemy? Możecie się bardzo zdziwić. Zdjęcie 123rf W natłoku przedświątecznych obowiązków bardzo często brakuje nam czasu na własnoręczne przygotowanie zakwasu na barszcz lub żurek. Wielu z nas zdaje się...

• Wakacje rozpoczęły się na dobre, a wraz z nimi czas na plenerowe gotowanie i imprezy. Pamiętajcie jednak, aby nawet w tak relaksujących warunkach dbać o bezpieczeństwo. Okazuje się bowiem, iż zagrożenie mogą stanowić nawet bardzo niepozorne produkty. Fot. 123RF/Picsel W słoneczne dni wielu z nas urządza przyjęcia, które łączymy z gotowaniem i piciem drinków na świeżym powietrzu. Mogłoby się wydawać, iż niewiele jest w stanie zakłócić tak przyjemne chwile, spędzane w gronie najbliższych....

• Na sklepowych półkach możemy znaleźć różne rodzaje gotowych barszczy – poczynając od zakwasów, przez koncentraty, aż po ekspresowe barszcze instant. Co tak naprawdę znajdziemy w opakowaniach tych produktów? Specjalnie dla was przeanalizowaliśmy ich etykiety. Wyniki są naprawdę zaskakujące. Barszcz czerwony jest potrawą, która pojawia się na niemal każdym wigilijnym stole. To niekwestionowany symbol Bożego Narodzenia, stanowiący również cenne źródło wielu witamin. Ideałem jest ten przygotowany...

• Na sklepowych półkach możemy znaleźć różne rodzaje gotowych barszczy – poczynając od zakwasów, przez koncentraty, aż po ekspresowe barszcze instant. Co tak naprawdę znajdziemy w opakowaniach tych produktów? Specjalnie dla was przeanalizowaliśmy ich etykiety. Wyniki są naprawdę zaskakujące. Barszcz czerwony jest potrawą, która pojawia się na niemal każdym wigilijnym stole. To niekwestionowany symbol Bożego Narodzenia, stanowiący również cenne źródło wielu witamin. Ideałem jest ten przygotowany...

• Jaki wpływ wywarł ocet na elity Rzymu? Czym jest ocet czterech (siedmiu) złodziei? Dlaczego stosować go można jako środek odkażający? Jakie działanie ma masaż octowy? Czy wiesz, że ocet jabłkowy dodaje energii, poprawia formę i utrzymuje w zdrowiu? Od wieków wykorzystywany w medycynie ludowej - o wszechstronnych zastosowaniach: poprawia nastrój, działa bakteriobójczo, krwiotwórczo, pomaga schudnąć - zmniejsza apetyt na słodkie, przyspiesza przemianą materii, poprawia kondycję jelit. Naucz się...

• Aby mieć piękną, świetlistą cerę trzeba oczywiście odpowiednio ją pielęgnować. Ale także dieta ma wpływ na to, jak wygląda skóra. Zobacz, co jeść, by promieniała! Piękna, zadbana skóra wymaga nie tylko prawidłowej pielęgnacji.      Fot. 123RF.COM/PICSEL Co sprawia, że skóra jest poszarzała i bez blasku? Niestety, na skórę ma wpływ praktycznie wszystko: to, co jemy, to czy się stresujemy, to, czy w powietrzu, którym oddychamy są zanieczyszczenia, to, czy palimy papierosy, to, czy pracujemy w...

• Odczuwasz pierwsze oznaki przeziębienia? Zamiast do apteki lub lekarza, wybierz się do pobliskiego sklepu spożywczego. Znajdziesz tam składniki, o których nawet nie pomyślałeś, że mogą mieć działanie lecznicze. Gdy źle się poczujemy, nie za każdym razem musimy sięgać po apteczne leki. W wielu przypadkach doskonale sprawdzą naturalne sposoby, wykorzystywane jeszcze przez nasze babcie. O tym, że czosnek ma właściwości oczyszczające, a mięta doskonale wpływa na nasz układ trawienny wie chyba...

• O leczniczych właściwościach aloesu słyszał niemal każdy. Zdecydowanie mniej osób docenia zalety żyworódki – rośliny należącej do tej samej rodziny, której wpływ na nasze zdrowie może was bardzo pozytywnie zaskoczyć. Fot. 123RF W ciągu ostatnich lat, aloes zyskał niezwykłą popularność . Docenia się go głównie ze względu na wyjątkowe działanie bakteriobójcze, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Niestety, produkty z jego dodatkiem potrafią być naprawdę drogie, co zniechęca wiele osób do...

• Czy zakochanie i zdrowa praca serca mogą iść ze sobą w parze? Dzięki czekoladzie, tak! Poznaj zdrowotne i kosmetyczne zastosowanie tego przysmaku. Dowiedz się, komu nie wolno podawać czekolady. Fot. 123RF Cukier, kakao i kozie mleko. Tyle wystarczyło niemieckiej firmie Jordan & Timaeus, aby w 1839 roku wyprodukować pierwszą na świecie czekoladę w kształcie tabliczki. I choć ta forma jest w Polsce jedną z najpopularniejszych, to nikogo nie zdziwi fakt, że w innych krajach mieszkańcy chętniej...

Przepisy na temat: swędzenie jelit
  • Od jakiegoś czasu chodził za mną ten przepis. Pamiętam jak jeszcze moja babcia przyrządzała takie ziemniaczane kiełbaski. Są po prostu pyszne :)

• Domowe wyroby zawsze są najlepsze i najzdrowsze, zasada w mojej kuchni jest prosta: co się da zrobić samemu to się robi. Moje potrawy są z cyklu ,,wiem co jem" :) Biała kiełbasa smakuje świetnie w żurku, na kanapce, upieczona na grillu, usmażona, z różnymi dodatkami...w każdej postaci jest wyjątkowo smaczna. Na zbliżającą się Wielkanoc będzie idealna.

• Bardzo smaczna kiełbasa. Kiełbasa jest wędzona metodą w garnku, wędzona na zrębkach olcha/buk. Z podanego przepisu wyszedł 1 kg kiełbasy, 4 krążki, każdy po 25 dag.

• Moje pierwsze starcie z jelitami baranimi uważam za bardzo udane. Zero pęknięć, gładkie i szybkie napełnianie jest efektem przede wszystkim ogromnej cierpliwości. Nie wierzcie, że jedyną pewną metodą do napełnienia tego rodzaju jelit jest użycie ręcznej maszynki (zapewne zabawy jest jeszcze więcej). Kiełbaski pierwotnie miały być uwędzone i ususzone na kabanosy drobiowe, ale zmieniłam zdanie przy ich doprawianiu (do kabanosów konieczne byłoby użycie soli peklującej). Pyszne, zdrowe jedzonko :)

• Wystarczyło kilka chłodniejszych dni, a już w domu podniosły się głosy, domagające się zmiany jadłospisu. Lekkie warzywne zapiekanki, musiały więc ustąpić, przed cięższym zestawem mięsiw. Ustępując naleganiom, wyjąłem z czeluści kuchennych szafek, maszynkę do mięsa, zdobiłem przegląd domowej wędzarni i zabrałem się do pracy. Sam również lubię, smak domowej kiełbasy, podanej razem ze smażonymi jajkami, czy tez nawet samej, tyko z dodatkiem zmrożonej, krystalicznej czystej..... wody oczywiście.

• ...możesz to zrobić w domu :)

• Przygotowanie domowym sposobem białej kiełbasy okazało się nie takie trudne, Ale wymaga staranności i dokładnego zastosowania składników. Przepis zaczerpnięty od Wiesi, znanej wszystkim na Smakerze jako goramarcina1. Podaję linka do oryginału (https://smaker.pl/przepis-biala-kielbasa-wlasnej-roboty,106267,goramarcina1.html ). Zrobiłem w połowy składników a i tak wyszło sporo. Uwaga: należy kupić niezbyt chude mięsa, wtedy kiełbasa będzie bardziej zwarta. Ważny jest też czas wyrabiania....

• Kiełbasa wędzona na gorąco, nie wymagająca późniejszego parzenia. Bardzo smaczna, z delikatnie wyczuwalną nutą jałowca.

• Przepis wart wypróbowania: "Kuchnia litewska: Kiszka ziemniaczana z boczkiem"

• Wypróbowany przepis na "Biała kiełbasa"

Dyskusje na temat: swędzenie jelit