• Informacje na temat:

ta dziewczynka

Artykuły na temat: ta dziewczynka
  • Tuż przed pojawieniem się nowalijek, kończy się sezon na rzadko wykorzystywane w naszej kuchni warzywo – cykorię. Co ważne, właśnie z końcem jej upraw, czyli w kwietniu, cykoria jest najsmaczniejsza. Tylko co z nią zrobić? Pierwotnie cykorię uprawiano dla korzeni, które były, i nadal są, wykorzystywane jako substytut kawy. Liście uprawia się od około 150 lat, a o podaniu ich na stoły zadecydował przypadek. Otóż pewnego razu, w Belgii, cykoria obrodziła tak obficie, że część upraw przykryto...

• Kanapka, niewyszukane danie, które jesteśmy w stanie przygotować w zaledwie kilkia minut ma bardzo ciekawą historię, jak sie okazuje nie jedną... Kanapkowy konkurs dobiegł końca. Wybór zwycięzcy był wyjątkowo trudny. Zaskoczyliście nas ogromną kreatywnością. Wasze alternatywne historie powastania kanapki były rewelacyjne! Niestety nagrodę główną możemy przyznać tylko jednej osobie. Sandwich maker powędruje do Pani Sylwii z Wojcieszowa.   'Dawno dawno temu, w za siedmioma górami, za siedmioma...

• Użyteczną wiedzę dotycząca gotowania, pieczenia i znakomitych trików kuchennych najczęściej czerpiemy z własnego doświadczenia, a także od naszych kochanych babć czy mam. W każdej rodzinie przekazuje się pomysły, które są powszechnie znane tym, którzy interesują się gotowaniem. Są też takie triki kuchenne, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie tylko w niektórych rodzinach. Doskonale pamiętam, jak na moje pytanie (zadane wieki temu, jak jeszcze byłam małą dziewczynką) o to, kiedy...

• Sous vide to francuskie wyrażenie znaczące mniej więcej tyle, co „bez powietrza" lub „w próżni". To technika kulinarna nazywana gotowaniem w niskich temperaturach, gotowaniem próżniowym lub metodą długiego gotowania. Tak wygląda mięso zapakowane metodą próżniową, gotowe do sous vide.   fot. 123RF.COM Po raz pierwszy opisano tę technikę kulinarną w 1799 roku (wtedy użyto gorącego powietrza, nie wody do ugotowania potrawy). W latach 70-tych ubiegłego wieku we Francji Georges Pralus odkrył,...

• Smaki i zapachy świąt Dla Katarzyny Figury Boże Narodzenie było zawsze najważniejszym wydarzeniem w roku. Między innymi dlatego, że to najcieplejsze, najbardziej rodzinne i bardzo kameralne święta. Z dzieciństwa pamiętam święta Bożego Narodzenia, które były najważniejszym wydarzeniem w roku. Miały w sobie coś z magii. Jako dziewczynka z upragnieniem wyczekiwałam na pierwszą gwiazdkę, wierzyłam, że zwierzęta w noc wigilijną mówią ludzkim głosem, czekałam na prawdziwego św. Mikołaja, który...

• Mówi się, że dieta powinna być zróżnicowana. Istnieją jednak produkty, które najlepiej byłoby całkowicie wykreślić ze swojego menu. Zobacz, jakie produkty dostępne w sklepach są najbardziej szkodliwe dla zdrowia! Jakie produkty są naprawdę niezdrowe? / fot. 123RF.COM/PICSEL 1. Zupki „chińskie" Zupki błyskawiczne, nazywane zupkami chińskimi, wystarczy zalać gorącą wodą i chwilę poczekać. Szybkość przygotowania to ich główna zaleta. Zupki należą do grupy żywności wysoko przetworzonej, niewiele...

• Barbara Ritz to pierwsza polska zwyciężczyni programu MasterChef. Ujęła telewidzów swoim sympatycznym uśmiechem i ogromnym talentem kulinarnym. Co myśli o obecnej edycji MasterChefa? fot. Piotr Bolko   Skąd czerpie pani pomysły na przygotowywane potrawy? - Często inspirują mnie zdjęcia, czasami zakupy na targu, a nawet ulotny zapach. Przeważnie pomysł na potrawę kiełkuje w mojej głowie. Czasami trochę dłużej i wtedy nawet nie pozwala mi to zasnąć, a czasami doznaję po prostu olśnienia!...

• Mimo że żyjemy w czasach obfitości jedzenia, bardzo wiele osób ma niedobory witamin i minerałów. W badaniach z 2013, porównujących ilość witamin i minerałów w diecie w ośmiu europejskich krajach, Polska nie uplasowała się najlepiej. Minerały są nam niezbędne do życia. Czy są obecne w diecie Polaków?     fot. 123rf.com Badanie było częścią europejskiego projektu EURRECA. Badani najczęściej prowadzili dzienniki tego, co jedli, lub opisywali to w rozmowach, co było później analizowane przez...

• Przepisy na 1000 potraw, które można wykonać w 10, 15 lub 20 minutCaroline DarbonneNie chcesz spędzać więcej niż dziesięć, piętnaście czy dwadzieścia minut na przygotowywaniu dania od początku do końca?Ale jako smakoszka pragniesz podać coś pysznego zarówno swojej rodzinie, jak i przyjaciołom, kiedy wpadną bez zapowiedzi? Ta bardzo praktyczna książka jest właśnie dla ciebie!Znajdziesz w niej tysiąc przepisów dla rodziny, tradycyjnych, wyrafinowanych czy egzotycznych, do przygotowania w bardzo...

• Z nieznanych powodów Polacy niezbyt często jedzą kasze. Zamiast nich na naszych stołach królują ziemniaki i makarony. Niestety, wiele w ten sposób tracimy, gdyż kasze to jeden z najzdrowszy produktów dostępnych w naszych sklepach. Spośród nich wszystkich szczególnie interesujący jest bulgur. Fot. 123RF Kasza bulgur przywędrowała do Polski z Bliskiego Wschodu, gdzie jest wykorzystywana już od niemal 4000 lat. Starożytni doskonale wiedzieli, że jest ona cennym elementem diety, który poza...

Przepisy na temat: ta dziewczynka
Dyskusje na temat: ta dziewczynka
  • Dziewczynka z zapałkami

Pamiętacie tę baśń? Oczywiście, kto by jej nie znał. Wszyscy znamy tę historię, wszyscy współczuliśmy dziewczynce i nauczyliśmy się (przynajmniej teoretycznie) zwracać uwagę na potrzebujących. Dziś czasy się zmieniły i mamy przeświadczenie, że takie historie już dziś się nie zdarzają. Tylko czy na pewno? Przed chwilą przeczytałam na FB pełną ekspresji historię zakupu przekąski przed podróżą. Otóż chodziło o to, że ktoś kupował bułkę (kanapkę) od babinki za 1 zł., a Straż Miejska wlepiła...

• Mały gest dziewczynki, duża wymowa

Dziewczynka ofiarowała ulicznemu grajkowi monetę... reakcja na ten gest zaskoczyła ją niepomiernie. https://www.youtube.com/watch?v=GBaHPND2QJg

• dziewczynka

Witam .mój proglem to moje 6 letnie dziecko ktore niechce zabardzo chodzic do szkoly . amelcia lubiala mmi kaprysic i w pszeczkolu napoczatku mialam ten sam proglem. a mianowicie chodzenia do szeczkola miala napady placzu ale po 3-4dniach ustapila jusz nie plakala teraz jest jnaczej poniewaz od1,5 tygodnia mala mi placze i caly czas jak wstaje to niechetnie i powtaza ze boi chodzic do zerowki i kazdego dnia jest tak samo placz az sie zanosi od placzu a tu jusz ponad tydzien i ciagle placze i...

• Chłopiec czy dziewczynka?

Waszym zdaniem fajniej jest mieć syna czy córkę? Mówi się, że dziewczynki są grzeczniejsze, ale z chłopców więcej radości. A jakie są Wasze doświadczenia?

• Re: Histeria dziewczynki

dziewczynka buraku

• Uchodzca zgwałcił 8 letnią  dziewczynkę w Niemczech

.KAŻDY GWAŁT NA DZIECKU WYMAGA POTĘPIENIA SZANOWNI PANSTWO ,a w tym przypadku doszło do podwójnej tragedii ,którą ofiarą jest 8 letnia dziewczynka ,która straciła ojca ,bo ten chciał wymierzyć sprawiedliwość już na zawsze ta dziewczynka została okaleczona .Płakać mi się chce dlatego postanowiłam założyć temat ,bo KAŻDA ZBRODNIA WYMIERZONA W DZIECKO ZASŁUGUJE NA POTĘPIENIE mam nadzieje ,że macie