• Informacje na temat:

tabela szczepień dodatkowych

Artykuły na temat: tabela szczepień dodatkowych
  • Witaminy są niezbędne dla naszego zdrowia. Ważne jest, byśmy dobierali je prawidłowo do potrzeb naszego organizmu. Tabele Witamin wskażą, które produkty spożywcze są bogate w poszczególne witaminy. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie właściwości mają witaminy i w jakich produktach je znajdziesz, koniecznie sięgnij po nasz poradnik. Zdrowie jest najważniejsze! Sven-David Müller-Nothmann (www.svendavidmueller.de) jest asystentem dietetyki i konsultantem diebetologii Niemieckiego Towarzystwa...

• Chcesz zrzucić zbędne kilogramy w skuteczny i bezpieczny sposób? W takim razie niezbędne będą dla Ciebie Tabele Kalorii. Dzięki naszej książce dowiesz się, jakie produkty powinieneś jeść, a jakie wyeliminować ze swojej diety. Poradnik zawiera wiele przydatnych informacji na temat zdrowej żywności i napojów. Książka przyda się wszystkim tym, którzy dbają o swoje zdrowie i urodę. Sven-David Müller-Nothmann (www.svendavidmueller.de) jest asystentem dietetyki i konsultantem diebetologii...

• Ważna jest nie ilość, ale jakość tłuszczów! Rzut oka do tabeli i już wiadomo, czy dany produkt jest zdrowy czy nie. Pomoże nam w tym przejrzysta sygnalizacja świetlna: kolor czerwony - spożywaj rzadko, żółty - spożywaj umiarkowanie, zielony - spożywaj w dowolnych ilościach. W tym niezwykle przydatnym dla utrzymania zdrowia poradniku znajdziesz ponad 2600 produktów spożywczych i potraw wraz z określeniem występujących w nich ilości cholesterolu. Dzięki niemu nauczysz się również prosto...

• Nowa książka z entuzjastycznie przyjętej serii dla kulinarnych debiutantów. Raj dla podniebienia wegetarianów i osób na diecie. Smakowite spotkanie przy stole pełnym kolorowych, zdrowych, niskokalorycznych dań z warzywami w roli głównej. Są tu sałatki, przystawki, surówki, zupy i dania jednogarnkowe. Nie zabrakło też potraw z patelni, nadziewanych i z piekarnika. Dowiesz się wszystkiego o zakupie, duszeniu, blanszowaniu, parowaniu, smażeniu, zapiekaniu i grillowaniu warzyw. Specjalna tabela...

• Jak zamienić makaron w arcydzieło sztuki kulinarnej? Jaki sos do jakiego makaronu? Trudno znaleźć inny produkt spożywczy, który dawałby tyle możliwości i jednocześnie był tak prosty w przyrządzaniu - wystarczy kilka odpowiednich dodatkowych składników, by zapewnić rozkosz dla podniebienia. Makaron i sos to para stwarzająca możliwość wprost niewyobrażalnych kreacji. W książce prezentujemy wybór najlepszych sosów do makaronu, od klasycznych po bardziej twórcze i wyrafinowane warianty.

• Domowe przysmaki zwykle smakują nam lepiej. Często też są zdrowsze niż rzeczy kupione w sklepie, bo nie zawierają dodatkowych polepszaczy i barwników. Zobaczcie, jak samodzielnie zrobić domowy jogurt! Kucharz Piotr Kucharski podał w "Dzień Dobry TVN" prosty przepis na domowy jogurt. Wystarczy mleko, jogurt i... nieco cierpliwości. Proste? Zobaczcie sami! Dzień Dobry TVN/x-news

• Są jednym z najpopularniejszych, wakacyjnych deserów i obowiązkową przekąską każdego Polaka wypoczywającego nad morzem. Okazuje się jednak, że niepozorne gofry mogą zniszczyć nam urlop i z trudem wypracowaną sylwetkę. Fot. 123RF/Picsel Urlop bez gofrów? Trudno to sobie wyobrazić. Niektórzy z nas robią je samodzielnie, jednak zdecydowana większość decyduje się je kupić. Ich popularność nie powinna dziwić, gdyż są nie tylko smaczną, ale i bardzo prostą w przygotowaniu przekąską....

• Nareszcie w Polsce! Kulinarny bestseller, który w Wielkiej Brytanii wyprzedził 50 twarzy Greya. Kudłaci Kucharze - Si King i Dave Myers - są WIELKIMI miłośnikami jedzenia. Niestety, podobnie jak wielu z nas, przez lata zgromadzili sporo dodatkowych kilogramów. Dlatego podjęli decyzję: zacznijmy działać i schudnijmy, nim będzie za późno!   W swojej rewolucyjnej książce kucharskiej Si i Dave podają przepisy na pyszne dania, w których jest mało kalorii, za to mnóstwo smaku.   Znajdziecie tu...

• Sous vide to francuskie wyrażenie znaczące mniej więcej tyle, co „bez powietrza" lub „w próżni". To technika kulinarna nazywana gotowaniem w niskich temperaturach, gotowaniem próżniowym lub metodą długiego gotowania. Tak wygląda mięso zapakowane metodą próżniową, gotowe do sous vide.   fot. 123RF.COM Po raz pierwszy opisano tę technikę kulinarną w 1799 roku (wtedy użyto gorącego powietrza, nie wody do ugotowania potrawy). W latach 70-tych ubiegłego wieku we Francji Georges Pralus odkrył,...

• Grudniowy stół pełen smakołyków pięknie wypada na tle okien udekorowanych śnieżynkami i szronem. Przestrzeń przyozdabiają inspiracje ze szwedzkiej sztuki ludowej, rozświetlają migoczące gwiazdki, a w powietrzu unosi się zapach gorącej czekolady i pieczonych ciasteczek.   W okresie Świąt Bożego Narodzenia najprzyjemniej wypieka się te w kształcie bałwanków, choinek i aniołów. Porcelanowe dekoracje urzekają mocą skandynawskiej bieli, którą ubieramy dodatkowo w odcienie czerwieni, brązu i...

Przepisy na temat: tabela szczepień dodatkowych
  • Proste do zrobienia i pyszne :D

• Pyszny,serek,zrobiłam go kolejny raz i za każdym razem dodaję coś innego,tym razem zrobiłam z suszonymi pomidorami i bazylia,drugi z czosnkiem niedźwiedzim (który wcześniej zamarynowałam w oliwie ),i trzeci mały z czarnuszką(jego nie ma na końcowych zdjęciach bo zjedliśmy go od razu-hihi)-polecam przygotować taki ser samemu,bo to ogromna frajda i pyszny rezultat.

• Są to ciasteczka urocze. Bardzo niepozorne. Lecz smakiem dorównują najlepszym, najbardziej skomplikowanym wypiekom. Zaskakują niezwykłą kruchością, niemal piaskową strukturą, która rozpływa się w ustach. Chrupiące orzechy i kawałki czekolady natomiast świetnie je dopełniają i nadają bogatego charakteru i dodatkowych nut smakowych. Spośród wszystkich moich ulubionych przepisów i receptur, ten jest jednym z najczęściej przeze mnie odtwarzanych. Tym bardziej, że ciasteczka przygotowuje się w...

• Ponieważ wciąż jeszcze możemy cieszyć się sezonem szparagowym, przygotowałam risotto potrójnie szparagowe. Dlaczego aż potrójnie??? Już wyjaśniam. Zazwyczaj do gotowania risotto używa się bulionu warzywnego (ewentualnie mięsnego, ale to rzadziej), ja zaś wykorzystałam esencjonalny wywar z obierek szparagowych. I w ten sposób osiągnęłam pierwszy stopień nasycenia szparagami, a w dodatku wykorzystałam obierki, które zazwyczaj po prostu się wyrzuca. Szkoda, są przecież pełne smaku! Do gotowania...

• bardzo kakaowy tort z czekoladą, suszonymi borówkami, pijanymi biszkoptami, dżemem figowym i figami

• Sposób przygotowania wędlin, sprawdzony, łatwy i wielokrotnie stosowany. Każdy może w domu przygotować smaczne i zdrowsze niż masowo produkowane wędliny domowe.

• Dziczyzna jest bardzo cenionym surowcem mięsnym głównie ze względu na to, że nie zawiera substancji dodatkowych, którymi wzbogaca się pasze zwierząt hodowlanych. Jest smaczna, zdrowa i w 100% naturalna. Zapewnia niesamowite doznania kulinarne. Dziś postawiłam na mięso jelenia, które charakteryzuje się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale także wysoką wartością odżywczą. Zawiera mało tłuszczu i cholesterolu, bogate jest w pełnowartościowe białko, witaminy i składniki mineralne. Udziec z jelenia...

• Tradycja picia kompotu najprawdopodobniej ma ponad 700 lat historii i pochodzi z czasów Imperium Osmańskiego. Tradycyjny polski kompot niestety trafił do lamusa i został zastąpiony przez kartonikowe soki, napoje, nektary i oranżady. To wielka szkoda, ponieważ kompot jest niczym innym jak odwarem z owoców, który świetnie wspiera nasze zdrowie, a ponadto świetnie smakuje. W upalne dni nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż szklanka dobrze schłodzonego kompotu.

• Tradycyjne danie ; przepis wg "Kuchni polskiej"

• Ciasteczka te są bardzo kruche! Idealne na każdą okazję, bo wszystkim smakują. Moi znajomi zawsze się dziwią, że to są ciasteczka drożdżowe, ponieważ w smaku drożdży nie czuć. Najczęściej nazywają je ciasteczkami kruchymi lub maślanymi ;)