• Informacje na temat:

techniki masażu

Artykuły na temat: techniki masażu
  • Gotowanie nie jedno ma oblicze. Dla doświadczonego kucharza terminy flambirowanie czy blanszowanie są jasne i zrozumiałe. Kulinarnym nowicjuszom natomiast przyda się krótki słownik podstawowych sposobów przyrządzania potraw. Przede wszystkim potrawy możemy gotować na dużym bądź małym ogniu. Pierwszego rodzaju obróbki wymagają na przykład warzywa strączkowe, a drugiego mięsa czy ziemniaki. Potrawy możemy też dusić - wtedy powoli gotują się one we własnym sosie, lub z małą ilością wody i...

• Mięta uwodzi świeżością i aromatem – szkoda tego nie wykorzystać, a możliwości jest wiele. Potrafi skutecznie wspierać nasze zdrowie, a do sztuki kulinarnej – i w daniach słonych, i słodkich – wnosi niezwykle interesującą, egzotyczną nutę. Mięta jest bardzo łatwa w uprawie: nie potrzebujemy doświadczenia ogrodniczego, żeby mieć kilka sadzonek w ogrodzie albo w doniczkach na parapecie lub na balkonie. Warto poznać miętę imbirową, bananową, truskawkową, czekoladową... I dać się zaskoczyć -...

• Jak jeść zdrowo, jak ciekawie przyrządzić rybę, jakie są nowe techniki gotowania - o tym wszystkim mówi znany kucharz, Robert Sowa. Od 22 lutego do 18 marca realizowany był projekt "Zdrowa szkoła", czyli cykl szkoleń adresowanych do uczniów szkół gastronomicznych. W ramch projketu "Zdorwa szkoła",jeden z najbardziej znanych mistrzów kuchni Robert Sowa wraz z Grzegorzem Łapanowskim przekonywali młodych adeptów sztuki kulinarnej do zdrowego odżywiania się.

• Redakcja Smakera oraz ekpia telewizyjna INTERIA.TV odwiedziły Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Mangha, by zgłębić tajniki parzenia herbaty po japońsku. Jest to pierwszy odcinek nowego cyklu Kamera Smakera, w ramach którego będziemy odwiedzać różne miejsca w poszukiwaniu kulinarnych ciekawostek. W najbliższym czasie dowiecie się, jak powstają najsmaczniejsze cupcake'i w Krakowie oraz gdzie warto wybrać się na duże jasne z pianką ;-) Zapraszamy do oglądania!

• To niezwykle oryginalna ilustrowana książka kucharska, zawierająca 50 szybkich i prostych klasycznych przepisów pochodzących z istnej biblii kuchni włoskiej Srebrna łyżka (Il cucchiaio d’argento). Przedstawione krok po kroku i zilustrowane w komiksowym stylu przepisy porywają w wir radosnej kulinarnej przygody kucharzy młodych i starych, świeżo upieczonych i doświadczonych. Z żartobliwego wstępu dowiesz się, jak robić zakupy, jakie stosować techniki oraz jakich akcesoriów i składników używać,...

• W dniach 5-7 marca 2010 odbędzie się kolejna edycja konkursu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Gasrtonomicznych im. mjr Henryka Sucharskiego nr 1 w Karkowie. Tematem jedenastej edycji konkursu są "Polskie inspiracje kulinarne". W szranki staną uczniowie ze szkół gastronomicznych oraz hotelarksich. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim propagowanie tradycji kulinarnych, integracja uczniów z różnych szkół, a także doskonalenie umiejętności zawodowych. Program XI...

• Tadeusz Barowicz, autor wielu kulinarnych bestsellerów, zaprasza do wspólnego nowoczesnego gotowania. W kombiwarze można przygotować pełny obiad w zaledwie 30 minut, jednocześnie przygotować mięso, warzywa i ryby, a do tego ograniczyć tłuszcz i zachować smak produktów. Warto wykorzystać wszystkie możliwości urządzenia i przyrządzić w nim szybkie przekąski, takie jak pieczarki nadziewane wędliną, a nawet pasztet z jarzyn. A może wolisz doskonałe zapiekanki - ze szpinakiem, pomidorami, cukinią...

• W ramach Targów ślubnych, które odbyły się w Lutym w Tarnowie, mieliśmy okazję przekonać się czym jest kuchnia molekularna, jakie dania można stworzyć za pomocą ciekłego azotu oraz dowiedzieć się gdzie można skosztować tych niespotykanych potraw. Odpowiedzi udzielił nam jeden z pionierów kuchni molekularnej w Polsce Zbigniew Kurleto, członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Polacy bardzo pozytywnie reagują na kuchnię molekularną, mimo iż jest to u nas raczkująca dziedzina sztuki kulinarnej -...

• Czekolada ma swoich wielbicieli na całym świecie. Jest nie tylko elementem diety, przeniknęła również do licznych sfer naszego życia. Smakołyk ten towarzyszy modzie, pielęgnacjom ciała, dekoracjom domowym, może być ofiarowywany w podzięce, przeprosinach czy na specjalne okazje. Słowem, spotykamy się z nim na co dzień, niemal w każdej dziedzinie życia. Pod różnymi postaciami Pitna, na patyku, gorąca, jako polewa, w rogalikach lub na ostro - czekolada ma obecnie zastosowanie w wielu...

• Książkowa wersja kultowego, pierwszego w historii telewizji, kulinarnego reality show! Pilotażowy odcinek „Francuskiego Szefa Kuchni" wyemitowano „w Bostonie 11 lutego 1963 roku, jeszcze w czarno-białej telewizji" - jak wspomina we wstępie sama Julia Child. Przez kolejne lata podbił on serca telewidzów tak dalece, że doczekał się wznowień i kontynuacji, a jego nieokrzesana, prostolinijna, wielka wzrostem oraz kulinarnym kunsztem pomysłodawczyni i prowadząca - Julia Child - do dziś pozostaje...

Przepisy na temat: techniki masażu
  • Smaczny pomysł na "Przepisy na japońskie desery"

• Doskonały olej, skuteczny w stanach depresji i bardzo dobry do masażu - działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

• znana też jako sos teriyaki, do ryb, owoców morza w bezglutenowej i bezalkoholowej domowej wersji

• Wypróbowany przepis na "Pasta z pietruszki na grzankach"

• Troszkę pracochłonne, ale warto!

• Smaczny i na pewno lepszy obiad niż mielone, chociaż w smaku podobne. I technika wykonania również. Zamiast mięsa - warzywa. Samo zdrowie.

• Kiszonka wielowarzywna ubijana w słoju lub kamiennym garnku. Technika wykonania - jak przy kiszeniu kapusty, tylko kiszonka ładniejsza, bardziej dekoracyjna, bo kolorowa.

• Kawowe, słodkie, pyszne, łatwe ;)

• Rogaliki zatapiane, to świetne deser. Ten przepis, jest to jeszcze przepis mojej babci.Warto je zrobić. Możecie nadziać je wszystkim: dżemem, nutellą. Na pewno kiedyś robiliście rogaliki, lecz te są inne po różnią się technika wykonania, bo należy je "utopić" w lodowatej wodzie

• Przyrządzenie tego dania nie wymaga specjalnych umiejętności, ani technik kulinarnych. Jest również odpowiednie dla zapracowanych gospodyń domowych. Proste, szybkie, pożywne i bardzo smaczne. Małe pierożki z nadzieniem zapiekane pod gęstym, pomidorowym sosem, obficie obsypane moim ulubionym parmezanem. Oczywiście zachęcam Was do zrobienia tortellini własnoręcznie. Danie z pewnością będzie smaczniejsze. W szybkiej wersji świetnie sprawdzają się gotowe pierożki.

Dyskusje na temat: techniki masażu
  • Masaż dla chłopaka

Panowie liczę na Waszą pomoc :) Chciałam na naszą rocznicę zrobić masaż dla mojego chłopaka. Oczywiście przygotowałam olejki zapachowe, świece. Zadbałam także o swój strój ;) Czy polecacie jakieś techniki masażu. Zależy mi, żeby mu się podobało

• Re: Masaż dla chłopaka

Techniki masażu są, oczywiście ale moim zdaniem dla profesjonalistów. Jeśli robisz facetowi masaż pierwszy raz, spróbuj sama wyczuć co mu się podoba. W końcu dzięki masażowi produkowana jest oksytocyna, tzw. hormon miłości, dzięki któremu czujemy się szczęśliwsi

• Re: Najnowsze prognozy: Żegnamy upały

Znacie dobre techniki masażu prostaty?

• Re: Sesja Bars - masaż głowy, ktoś próbował?

Na Barsie konkretnie się nie znam, ale znam się na ogólnym masażu głowy i relaksującym, bo takie robiłam :D , dokładniej mózg jest odbiornikiem wszystkich nerwów w Naszym ciele, poza tym, na(...)..., są specjalne techniki na łupież, na bóle migrenowe, na stres i inne tego typu rzeczy...., także ja polecam Ci wpierw pójść taniej do dobrego fryzjera i poprosić przy myciu głowy o taki właśnie masaż

• Re: Sesja Bars - masaż głowy, ktoś próbował?

Na Barsie konkretnie się nie znam, ale znam się na ogólnym masażu głowy i relaksującym, bo takie robiłam :D , dokładniej mózg jest odbiornikiem wszystkich nerwów w Naszym ciele, poza tym, na(...)..., są specjalne techniki na łupież, na bóle migrenowe, na stres i inne tego typu rzeczy...., także ja polecam Ci wpierw pójść taniej do dobrego fryzjera i poprosić przy myciu głowy o taki właśnie masaż

• Re: Zintegrowane techniki masażu uwalniają od napięcia i bólu pleców

Odkryłam ostatnio świetny sposób masażu relaksacyjnego jak i rehabilitacyjnego są to maty firmy Medivon. Są po prostu rewelacyjne!!! Kupiłam matę i wszelki ból pleców ustąpił i nie nawraca tak często jak wcześniej. Mata polepsza także aspekty wizualne skóry co uznaję za wielki plus. Słyszałam na temat mat wiele dobrych opinii, a teraz przekonałam się sama. Polecam!!

• Re: "SE": Macierewicz nie wie, co studiuje Misiewicz

Misiek studiuje techniki masażu prostaty.ANTEK TO STARY PRYK I TAKI MASAŻ JEST MU POTRZEBNY.

• Re: Magdalena Ogórek w Sejmie...

A czy pani prezydęt ma jakies nowe techniki masażu konia w nowej europejskiej technice? Albo jakies nowe pozycje przy analu?

• Re: Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek wokół oczu?

Ta Pani ma bardzo dużo tkanki tłuszczowej na twarzy, która daje najlepszą ochronę przed zmarszczkami. Są lepsze techniki masażu na likwidowanie zmarszczek, a ta zaprezentowana mogę was zapewnić, że nie pomoże..

• Re: Jej puls ustał na 45 minut. Ożyła

Nie było żadnego cudu, przecież przez 3 godziny reanimowali-pompowali natlenioną krew przez mózg i to pewnie maszyną, może trochę rękami przy masażu serca. Nie róbcie z nas kretynów. Gdyby mózg nie(...) pochwałę dla współczesnej techniki.