• Informacje na temat:

zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego

Artykuły na temat: zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego
  • Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów może być naprawdę trudne, jednak istnieje kilka prostych trików, które mogą nam to ułatwić. Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w waszym jadłospisie, aby dieta okazała się prosta i przyjemna. Wraz z nadejściem nowego roku, wielu osób zdecydowało się przejść na dietę, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Niestety, badania wskazują, że zdecydowana większość z nas nie dotrzyma swoich noworocznych postanowień. Dzieje się tak często ze względu na fakt,...

• Nie ma czegoś takiego, jak "zły" i "dobry" cholesterol. Jednak problemy związane z cholesterolem prowadzą do poważnych zaburzeń, takich jak miażdżyca, zawał serca czy udar mózgu. Jak się przed tym uchronić? O co tak naprawdę chodzi ze „złym" i „dobrym" cholesterolem? Garść pistacji obniża poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko chorób        fot. 123RF.COM Nie ma dobrego i złego cholesterolu W skrócie sytuacja z cholesterolem wygląda tak: nie ma cholesterolu "dobrego" i "złego", wszystkie...

• Po kontuzji kręgosłupa nikt nie wierzył, że może wrócić do formy. Od kiedy biega i zdrowo się odżywia, nie ma żadnych kontuzji. Zdobyła już Koronę Maratonów, propaguje zdrowy styl życia i biegnie dalej… „Zawsze myślałam, że bieganie nie jest dla mnie. Że w ogóle nie jest dla zwykłych ludzi. Kojarzyło mi się raczej z czymś nudnym, nielubianym i odstręczającym. W dzieciństwie największym koszmarem wszelkich obozów sportowych, w których brałam udział, były poranne albo wieczorne przebieżki. Tchu...

• Problemy ze stawami nie dotyczą jedynie starszych osób. Ratunku nie musicie szukać w aptecznych specyfikach. Czasami równie skuteczna może okazać się po prostu zmiana diety i uwzględnienie w codziennym jadłospisie kilku produktów, które mają zbawienny wpływ na kondycję naszych stawów. W jaki sposób rozpoznać, że nasze stawy potrzebują pomocy? Jedną z pierwszych oznak tego typu problemów jest ból, pojawiający się np. przy wchodzeniu po schodach. Wbrew pozorom, nie jest to schorzenie, z którym...

• Z nieznanych powodów Polacy niezbyt często jedzą kasze. Zamiast nich na naszych stołach królują ziemniaki i makarony. Niestety, wiele w ten sposób tracimy, gdyż kasze to jeden z najzdrowszy produktów dostępnych w naszych sklepach. Spośród nich wszystkich szczególnie interesujący jest bulgur. Fot. 123RF Kasza bulgur przywędrowała do Polski z Bliskiego Wschodu, gdzie jest wykorzystywana już od niemal 4000 lat. Starożytni doskonale wiedzieli, że jest ona cennym elementem diety, który poza...

• Z nieznanych powodów Polacy niezbyt często jedzą kasze. Zamiast nich na naszych stołach królują ziemniaki i makarony. Niestety, wiele w ten sposób tracimy, gdyż kasze to jeden z najzdrowszy produktów dostępnych w naszych sklepach. Spośród nich wszystkich szczególnie interesujący jest bulgur. Fot. 123RF Kasza bulgur przywędrowała do Polski z Bliskiego Wschodu, gdzie jest wykorzystywana już od niemal 4000 lat. Starożytni doskonale wiedzieli, że jest ona cennym elementem diety, który poza...

• Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć domowych wędlin, które swoim smakiem i aromatem znacznie przewyższają te dostępne w sklepach. Jeśli myślisz, że przygotowanie domowych wędlin jest trudne, nasze przepisy sprawią, że zmienisz zdanie. Czego potrzebujesz? Dobrej jakości mięsa (szynka lub schab), przypraw i wolnego czasu. Zacznijmy od podstaw. Jaka jest różnica miedzy szynką, a schabem? Szynka to tylna część tuszy - jędrna i soczysta, ma niewiele tłuszczu i idealnie nadaje się do...

• „Na świętego Marcina najlepsza gęsina, patrz na piersi, patrz na kości, jaka zima nam zagości” - pierwsza część tego starego porzekadła jest nam doskonale znana, mniejszą popularnością cieszy się natomiast sama gęsina. Przypadające 11 listopada wspomnienie biskupa z Tours to pretekst, by przyjrzeć się bliżej temu mięsu i poznać jego smak. Listopad to idealny czas na gęsinę! Gęsi to jeden z polskich hitów eksportowych. Nasi zachodni sąsiedzi zachwycają się tak smakiem, jak i walorami...

• To banalnie proste. Odpowiedź znajdziesz ponieżej. W profilu w zakładce ‘Książki kucharskie ‘ wybierz tą, której nazwę chcesz zmienić. Kliknij w przycisk ‘Edytuj książkę'.     W polu pod ‘Książka kucharska' wpisz nową nazwę. Jeśli oprócz nazwy chcesz zmienić kolejność przepisów w książce przeciągnij je w odpowiednie miejsce za pomocą myszki. Zmiany zaakceptuj klikając w przycisk ‘Zapisz'.       >> Więcej pytań?

• Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie. Musisz być zalogowany. Kliknij na ‘Profil' - prawy górny róg strony. Z listy wybierz ‘Ustawienia'. Możesz edytować swoje konto - dodać krótki opis, wpisać kraj w którym mieszkach, miasto oraz podać link do swojego bloga oraz dodać avatar.     W ustawieniach możesz zmienić swoje hasło do profilu. Wystarczy podać starego hasło oraz nowe, kliknąć na ‘Zapisz'.   Możesz zmienić ustawienia powiadomień. Wybierz te, o których chcesz być informowany na maila...

Przepisy na temat: zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego
  • Wyśmienita zupa pomidorowa w nieco innym wydaniu. Warto spróbować wprowadzić zmiany do ulubionej pomidorowej, aby odmienić jej zwyczajny, dobrze znany smak.

• A na obiad znowu pomidorowa...ileż można jeść ją z ryżem. Czas na zmiany. Dzisiaj pierwsza odsłona innej pomidorówki niż tradycyjna.

• Przepis pochodzi jak dobrze pamiętam z jakiejś starej książki.Wprowadzam tylko ciągle jakieś zmiany. W tym serniku nie ma białego cukru.

• Sałatka caprese jest to jedna z moich ulubionych sałatek. Tym razem w innej odsłonie i chyba bardziej przyciągająca wzrok a doświadczenie skłoniło mnie do zmiany ozdobnych listków bazylii na listki roszponki.

• Sałatka do wszystkich potraw.

• Dobre danie na obiad, ale jest rzeczywiście bardzo ostre.

• Wystarczyło kilka chłodniejszych dni, a już w domu podniosły się głosy, domagające się zmiany jadłospisu. Lekkie warzywne zapiekanki, musiały więc ustąpić, przed cięższym zestawem mięsiw. Ustępując naleganiom, wyjąłem z czeluści kuchennych szafek, maszynkę do mięsa, zdobiłem przegląd domowej wędzarni i zabrałem się do pracy. Sam również lubię, smak domowej kiełbasy, podanej razem ze smażonymi jajkami, czy tez nawet samej, tyko z dodatkiem zmrożonej, krystalicznej czystej..... wody oczywiście.

• Obok warzyw, owoców, produktów mlecznych i mięsa bardzo ważnym składnikiem zdrowej diety powinny być ryby. Lubię rybne pasty i chętnie po nie sięgam w sklepie ale czasem mam ochotę na taką domową pastę gdzie czuć kawałki ryby i dodatki jakie do niej dodaliśmy.

• Przepis wart wypróbowania: "Karp z serem w marynacie jogurtowej"

• Przepyszne i apetyczne ciasto w paski :)